Muzyka z zaświatów

Czy zmarli mogą dochodzić sprawiedliwości w świecie żywych? Gideon Lake, odnoszący sukcesy, sławny kompozytor zakochuje się w mieszkającej po sąsiedzku Kate Soloway. Namiętność i pasja, które łączą tych dwoje nie mogą wyjść na jaw - Kate jest mężatką. Aby utrzymać związek w tajemnicy, zaprasza Gideona do Europy... W trakcie podróży po Starym Kontynencie, Lake zaczyna się domyślać, że kobieta, którą pokochał, ukrywa przed nim straszną tajemnicę... Kim jest Kate i dlaczego manipuluje Gideonem? Czy mężczyzna znalazł wreszcie prawdziwą miłość, czy jest tylko pionkiem w jej smukłych dłoniach? Im więcej czasu zakochani spędzają razem, tym dziwniejszym staje się ich związek.

Informacje dodatkowe o Muzyka z zaświatów:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2009-05-23
Kategoria: Horror
ISBN: 978-83-7359-963-5
Tytuł oryginału: Ghost Music
Tłumaczenie: Jędrzej Ilukowicz

Kup książkę Muzyka z zaświatów

Muzyka z zaświatów - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10,

Kompozytor muzyki do reklam, Gideon Lake wprowadza się do apartamentu w nowojorskiej Greenwich Village i od razu zakochuje się w swojej sąsiadce, Kate Solway. Mimo tego, że dziewczyna jest mężatką, ulega namiętności i razem z Gideonem zostają kochankami. Ukrywając się przed jej mężem, Victorem, wyruszają w podróż do Europy. Okazuje się jednak, że kobieta skrywa przerażającą tajemnicę, a bohater zostaje wciągnięty w tajemnicze wydarzenia. Kluczem do rozwiązania zagadki okaże się ogromna wrażliwość Gideona, jego miłość do Kate, a także brutalne zbrodnie, które dzieją się na oczach głównego bohatera.

U Mastertona "ghost story" to rzadkość i egzotyka. W prawdzie w jego powieściach pojawiały się jak dotąd całe rzesze istot niematerialnych, ale zawsze były napędzane mocą złowrogiego demona. Tym razem jest inaczej. Autor zabiera nas w klimatyczną i tajemniczą podróż po Sztokholmie, Londynie i Wenecji - miejscach tych spędził sporą część swojego życia, co pozwoliło mu oddać ich magię. Wraz z bohaterem czujemy się samotni, bezradni i opuszczeni, a wydarzenia, które dzieją się na naszych oczach, możemy jedynie bez słowa akceptować.

Nie znajdziemy tu krwawej masakry, seks jest wysublimowany i delikatny. Jest to dojrzała, kameralna i dramatyczna historia, nie wypełniona charakterystycznymi dla tamtego okresu twórczości Mastertona fajerwerkami.

Książką tą Brytyjczyk udowadnia, że jest wszechstronnym autorem, trafiającym do szerokiego grona odbiorców.

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-21,
Bardzo ciekawa fabuła, dobrze się czyta, choć jak na Mastertona trochę mało brutalności. Ale za to z zaskakującym zakończeniem, tak jak w każdej książce Mastertona.
Avatar użytkownika - dona
Przeczytane:2014-02-01, Przeczytałam, 2014,
Zaraza
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Zaraza

Pewnego pięknego letniego poranka doktor Leonard Petrie dostaje wezwanie do chorego dziecka. Chłopiec w stanie krytycznym trafia do szpitala. Niestety...

Koszmar
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Koszmar

Holly Summers, matka dziesięcioletniej Daisy, posiada umiejętność czytania ludziom z ust. Ze sztuki tej czasami korzysta policja w sytuacjach, gdy niemożliwe...