My Secret Youtube Life

Data wydania: 2019-07-17
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 13-15 lat
Tytuł oryginału: My Secret Youtube Life

Co zrobisz, jeśli konto twojej idolki okaże się największym oszustwem na YouTubie? LilyLoves, popularna youtuberka, ma wszystko: dizajnerskie mieszkanie, własną linię kosmetyków i miłość gwiazdy rocka. Melissa, jej szesnastoletnia fanka, posunie się naprawdę daleko, żeby zdobyć to samo! Czy życie w kłamstwie - zarówno w necie, jak i w realu - jest warte każdej ceny?

Kup książkę My Secret Youtube Life

Trudno nie doceniać zalet, korzyści i ułatwień, jakie niesie korzystanie z internetu. Możemy robić zakupy, które kurier dostarczy nam do domu, możemy w każdej chwili skontaktować się z mieszkającymi daleko bliskimi, możemy czytać interesujące artykuły, publikowane w portalach tematycznych czy znajdować odpowiedzi (choć nie zawsze właściwe!) na nurtujące nas pytania. To jednak tylko jedna strona medalu. W internecie panuje anonimowość, którą próbują przełamać blogerzy i vlogerzy, publikując treści pokazujące ich prawdziwe życie lub zainteresowania. W internecie nietrudno też natrafić na hejt, nietrudno też paść ofiarą cyberprzemocy. Wreszcie: w internecie kłamstwa zdają się wolniej wypływać na powierzchnię niż w prawdziwym życiu. My secret YouTube life Charlotte Seagre to kierowana do młodych czytelników powieść, w której autorka demaskuje iluzje i oszustwa, jakimi karmią nas influencerzy. To powieść, którą powinni przeczytać także rodzice, by zrozumieć, na co może być narażone ich korzystające z mediów społecznościowych dorastające dziecko. Dwudziestokilkuletnia Lily ma wszystko o czym może zamarzyć nastolatka. Piękny i gustownie urządzony dom, który tylko czeka, by stać się tłem pięknych zdjęć. Chłopaka, który jest gwiazdą rocka, i z którym świetnie się jej układa. Bajeczny wygląd, najmodniejsze ciuchy i dodatki oraz kosmetyki z najwyższej półki ...

Opinie o książce - My Secret Youtube Life

Avatar użytkownika - patrycjazaganska
patrycjazaganska
Przeczytane:2019-10-02, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka dla troszkę młodszych niż ja odbiorców, ale własnie takie lubię najbardziej. Z jednej strony lekka i przyjemna, a z drugiej nieco przerażająca. Życie tych internetowych gwiazd wcale nie jest takie idealne, niby mam taką świadomość, ale ta książka super to obrazuje. Polecam jako uprzyjemnienie jesiennych wieczorów :)

Avatar użytkownika - gruszka25
gruszka25
Przeczytane:2019-09-26, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Książka, po którą powinni sięgnąć młodzi ludzie, porusza bardzo ważne kwestie- wizerunek w sieci, cyberprzemoc czy hejt. Obecnie większość nastolatków chce wzorować swoje życie na idolach internetowych, tak również jest w przypadku głównej bohaterki, która powoli zaczyna odkrywać, że życie jej idolki może wcale nie jest aż tak idealne, jak to pokazuje. Książkę czyta się szybko i lekko, skłania do myślenia.

Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska