My Secret Youtube Life

Co zrobisz, jeśli konto twojej idolki okaże się największym oszustwem na YouTubie? LilyLoves, popularna youtuberka, ma wszystko: dizajnerskie mieszkanie, własną linię kosmetyków i miłość gwiazdy rocka. Melissa, jej szesnastoletnia fanka, posunie się naprawdę daleko, żeby zdobyć to samo! Czy życie w kłamstwie - zarówno w necie, jak i w realu - jest warte każdej ceny?

Informacje dodatkowe o My Secret Youtube Life:

Kup książkę My Secret Youtube Life

My Secret Youtube Life - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-06-26, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 52 książki 2020, 2020, Dla młodzieży,

"My Secret Youtube Life" Charlotte Seager należy do literatury młodzieżowej. Już od dłuższego czasu ta książka chodziła mi po głowie sama nie jestem do końca pewna czemu może dlatego że porusza ważną kwestię dotyczącą portalu społecznościowych. Większość nastolatek w dzisiejszych czasach ma tak wielką potrzebę publikowania wszystkiego w Internecie oraz obsesję na punkcie swojego wyglądu, że to jest aż smutne patrzeć na ludzi, których Internet ogłupił aż do takiego stopnia.
Fabuła książki właśnie porusza ten temat. Opisuje dwie dziewczyny. Jedna to popularna youtuberka, która ma wszystko. Lily ma takie życie o jakim marzy Melissa, która posunie się naprawdę daleko, aby zdobyć to samo. Tylko pytanie czy warto? Czy życie w kłamstwie jest warte każdej ceny ?
Cóż A więc podsumowując uważam że powieść porusza naprawdę istotną kwestię dotyczącą dzisiejszych czasów. Jeśli chodzi o całokształt książki to uważam że autorka wywiązała się ze swojego zadania. Powieść pokazuje że nie ma ludzi idealnych i każdy popełnia błędy. Przedstawia również jak okropni ludzie mogą kryć się w sieci i jak to wszystko jest czasowe i ulotne. Myślę że nie jedna nastolatka może w tej książce odnaleźć siebie.
Uważam że książka jest warta przeczytania ponieważ porusza ważny temat dotyczący cyberprzemocy. Myślę że każdy powinien zdawać sobie z tego sprawę że może to coś takiego spotkać i być na to przygotowanym.
Książka jesy dosyć wciągająca i przyjemnie napisana.

Polecam tę powieść aby zapoznać się właśnie z tematem cyberprzemocy. Może niektórym ta książka otworzy oczy.

Avatar użytkownika - patrycjazaganska
patrycjazaganska
Przeczytane:2019-10-02, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka dla troszkę młodszych niż ja odbiorców, ale własnie takie lubię najbardziej. Z jednej strony lekka i przyjemna, a z drugiej nieco przerażająca. Życie tych internetowych gwiazd wcale nie jest takie idealne, niby mam taką świadomość, ale ta książka super to obrazuje. Polecam jako uprzyjemnienie jesiennych wieczorów :)

Avatar użytkownika - gruszka25
gruszka25
Przeczytane:2019-09-26, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Książka, po którą powinni sięgnąć młodzi ludzie, porusza bardzo ważne kwestie- wizerunek w sieci, cyberprzemoc czy hejt. Obecnie większość nastolatków chce wzorować swoje życie na idolach internetowych, tak również jest w przypadku głównej bohaterki, która powoli zaczyna odkrywać, że życie jej idolki może wcale nie jest aż tak idealne, jak to pokazuje. Książkę czyta się szybko i lekko, skłania do myślenia.

Avatar użytkownika - anikirax
anikirax
Przeczytane:2020-02-19, Ocena: 3, Przeczytałam,
Follow Me, Like Me
Charlotte Seager0
Okładka ksiązki - Follow Me, Like Me

Kiedy 16-letnia Chloe - królowa Instagrama i selfie - odpowiada na wiadomość od przystojnego nieznajomego, nie ma pojęcia, kogo zaprasza do swojego...