Myszka Miki Horrifikland. Przerażająca przygoda

Disnejowska Myszka Miki ma różne oblicza - nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy mistrza... powroźnictwa! Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody!

Miki, Goofy i Donald zakładają biuro detektywistyczne, jednak nie mają zbyt wielu klientów, dlatego z entuzjazmem przyjmują zlecenie dotyczące odnalezienia... kota. Ruszają tam, gdzie zaginione zwierzę lubiło się bawić, czyli do opuszczonego parku rozrywki Horrifikland. Właśnie w tym ponurym miejscu czeka ich ciąg szalonych przygód - potyczki ze złoczyńcami, udaremnianie spisków, przemierzanie tajemniczych podziemi, ucieczki przed pająkami, konfrontacje z duchami! Czy domorosłym detektywom uda się rozwikłać wszystkie zagadki przerażającego parku rozrywki?

Scenariusz albumu napisał słynny francuski twórca Lewis Trondheim (właśc. Laurent Chabosy), zdobywca licznych nagród europejskich i amerykańskich, w tym Grand Prix na Festiwalu Komiksu w Angouleme, autor lub współautor wielu różnorodnych tematycznie serii i powieści graficznych, takich jak ,,Wyspa Burbonów", ,,Ralph Azham" czy ,,A.L.I.E.E.N.". Rysunki ,,Horrifiklandu" są dziełem grafika Alexisa Nesme'a, znanego z autorskich cykli ,,Les enfants du Capitaine Grant" i ,,Grabouillon" oraz z ilustrowania książek dla dzieci, w tym bestsellerowej serii ,,Marysia".

Informacje dodatkowe o Myszka Miki Horrifikland. Przerażająca przygoda:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2021-09-29
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Mickey Mouse Horrifikland

Kup książkę Myszka Miki Horrifikland. Przerażająca przygoda

Myszka Miki Horrifikland. Przerażająca przygoda - opinie o książce

Horrorek z Myszką Miki? Myślicie, że to książka skierowana tylko dla młodszych czytelników? I tu się możecie mocno zdziwić! To świetna rozrywka nie tylko dla małych grozolubisiów, ale i starszych.

W przecudownym wydaniu, w mega oprawie. Duży format, około 50 stron. Obrazki są urocze! Bardzo klimatyczne w stylu retro. Nie ma tu jaskrawych barw, sporo tu mrocznych odcieni jakie uwielbiam.

O czym to jest? Miki, Goofy i Donald mają biuro detektywistyczne, ale niestety narzekają na brak klientów. Pewnego dnia dostają zlecenie. Mają odnaleźć zaginionego kota. I tak zaczyna się ich przygoda. Wyruszają to opuszczonego parku rozrywki Horrifikland. Przeżyją tu masę przygód! Czy naszym detektywom uda się odnaleźć kota?

Jest tu ogrom motywów, które uwielbiam! Mroczne zamczysko, duchy, opuszczone cmentarzysko, klauny, mumie czy statek piracki! WOW! Sporo tu zabawnych dialogów, przy których się uśmiałam! Pozwoliła mi oderwać się na chwilę od rzeczywistości i mogłam poczuć się jak dzieciak.

Czytałam ją kilka razy mojemu sześcioletniemu siostrzeńcowi Jankowi.  Był zachwycony! Podobały mu się obrazki. Bawiły go dowcipy Goofy'ego. Śmiał się z strachliwego Donalda, co się własnego cienia boi, ale udaje, że niczego się nie boi. Teraz Janek marzy o wyprawie do takiego opuszczonego parku rozrywki.

Zachęcam do wspólnego czytania z dzieciakami, zapewni Wam mnóstwo radochy. Pozwala oswoić młodszych czytelników z potworami. Pokazuje, że strachy nie są takie straszne jak je malują. Na Halloween ta pozycja będzie strzałem w dziesiątkę! Polecam!

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-09-30, Ocena: 4, Przeczytałem,

DISNEJOWSKA GROZA

Egmont wraca do wydawania ekskluzywnych albumów z Myszką Miki. Po publikacji przed laty udanej ,,Kawy Zombo", wydawca skupił się (i chwała mu za to) na seriach zbierających dzieła Barksa i Rosy - czyli bezwzględnie najlepszych utworów z kaczkami i myszami, jakie powstały - ale teraz uzupełnił swoją ofertę o dwa albumy z Mikim. I są to naprawdę świetne komiksy, a ,,Horrifikland" to opowieść zdecydowanie trafiająca w mój gust i nadająca się zarówno dla młodych, jak i starszych czytelników.

Ciężkie jest życie detektywów. Przekonują się o tym Miki, Donald i Goofy, którzy założyli własne biuro detektywistyczne, ale szybko odkryli, że nie tak łatwo jest zdobyć klientelę. Nic więc dziwnego, że są gotowi podjąć się dowolnego śledztwa, byle ię pojawiło. A to w końcu się pojawia i nasi bohaterowie wyruszają na poszukiwania... kota. Jest jednak pewien problem: zwierzak zawsze uwielbiał bawić się w Horrifiklandzie, opuszczonym teraz parku rozrywki. Trójka detektywów nie wie jeszcze, co tam na nich czeka. Pytanie jednak czy tylko zagrożenie ze strony żywych, czy może we wszystko wmieszane są też siły nie z tego świata?

Kolorowanki na każdą pogodę. Jednorożce
Okładka ksiązki - Kolorowanki na każdą pogodę. Jednorożce

Wybierzcie się na wyprawę do cudownego świata jednorożców! Do zabawy z kolorami zapraszają śliczne, przyjacielskie koniki. Kolorujcie obrazki, przyklejajcie...

Prognoza niepogody. Literatura polska w XXI wieku
Okładka ksiązki - Prognoza niepogody. Literatura polska w XXI wieku

,,Prognoza niepogody" to książka podsumowująca piętnaście lat Nagrody Literackiej Gdynia, a jednocześnie ukazująca kondycję literatury polskiej w pierwszych...