Na drugie Stanisław. Nowa księga imion

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2015-10-28
Kategoria: Inne

Czy znaczenia imion dane są raz na zawsze? Czy powinniśmy ich szukać wyłącznie w ich greckiej, łacińskiej czy słowiańskiej etymologii? Czy Beata na zawsze ma pozostać piękna, Benedykt dobrze gadać a Barbara to wciąż barbażynka? Oczywiście, że nie. Dlatego żeby zrozumieć sens własnego (i nie tylko) imienia, trzeba również poznać tych, którzy je nosili. Nie musimy tego robić sami.

Całą pracę wykonali za nas arcyjęzykoznawca, autor m.in. bestsellerowej książki ,,500 zdań polskich" prof. Jerzy Bralczyk oraz jeden z najdowcipniejszych Polaków, felietonista Michał Ogórek. W błyskotliwych dialogach opowiadają o słynnych nosicielach popularnych i niezwykłych imion. Zastanawiają się jaki wpływ wielcy Aleksandrowie, Danielowie i Krzysztofowie mieli na znaczenie swoich mian. I jak niektórym imionom odbiły się czkawką obdarzeni nimi literaccy bohaterowie.

Z Nową księgą imion wybór imienia zmieni się w świetną, inteligentną zabawę.

Kup książkę Na drugie Stanisław. Nowa księga imion

Opinie o książce - Na drugie Stanisław. Nowa księga imion

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Marta ma w sobie więcej cząstek męskich niż kobiecych, jest silna psychicznie i fizycznie, a wszyscy wokół do niej lgną – jej racjonalność potrafi być lekiem na całe zło. Imiona dają siłę. A może to my nadajemy im znaczenia? Czy i jak wielkie znaczenie ma dla nas nasze imię? Dlaczego jego wybór jest tak istotny i jakim cudem nadać je maleńkiemu dziecku, przed którym dopiero czeka całe życie? Jak wybrać i które imiona są naprawdę nasze, o tym opowiadają Bralczyk i Ogórek.

Więcej na zukoteka.blox.pl

Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2018-11-21, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2018, Mam,

To raczej imiennik. Kluczem do tej książki jest zrozumienie prostej zasady: ”nie my nosimy imiona, to one noszą nas. Autorzy analizują imiona w kontekście kulturowym, historycznym, literackim i obyczajowym. Opowiadają o słynnych nosicielach imion i piętnie jakie na nich pozostawili. Masa anegdot, trochę złośliwości. Wszystko w błyskotliwym dialogu.

Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2016-11-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam, Przeczytane,
Polska Ogórkowa
Michał Ogórek0
Okładka ksiązki - Polska Ogórkowa

Oddajemy Państwu do rąk pierwszy podręcznik dla wszystkich klas, bez ograniczeń wiekowych. System edukacji jest tak urządzony, aby do szkoły musieli...

Sto lat!. Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców
Michał Ogórek0
Okładka ksiązki - Sto lat!. Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców

Sto lat niepodległości obchodzone jest tak totalnie, że nawet stolarz uznany może być za coś rocznicowego. Książka Michała Ogórka to doskonała odtrutka...

Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska