Na krańce świata. Podróż historyka przez historię

Najciekawsza podróż to podróż przez historię.
Azerbejdżan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuala Lumpur, Singapur, Mauritius, Tasmania, Nowa Zelandia, Teksas, Nowy Jork, Madera i Frankfurt. Co łączy te wszystkie miejsca?
Oczywiście podróż. I to nie byle jaka, ale dookoła świata. Nie byle jaki jest też podróżnik - wybitny historyk i pisarz Norman Davies.
Na globie oglądanym przez Normana Daviesa znajdują się kontynenty fascynujących historii. Na kartach książki poznajemy urzędniczkę paszportową z Azerbejdżanu i teksańskich ranczerów; dzieje pirackiego wybrzeża, dziś jednego z najbogatszych krajów świata, i losy hinduskich maharadżów; popłyniemy w rejs na Tasmanię i przejedziemy się rikszą ulicami Delhi.
Efekt zapiera dech w piersiach. To nowy sposób opowiadania globalnej historii i spojrzenia na Europę, której duchy i demony odnajdujemy na krańcach świata. Norman Davies przypomina nam starą prawdę, że ,,podróże kształcą". Trzeba tylko podnieść wzrok ponad hotelowy basen czy bar i rozejrzeć się dookoła.
Na krańce świata jest najbardziej podróżniczą spośród książek historycznych i najbardziej historyczną spośród książek podróżniczych

[opis wydawcy]

Informacje dodatkowe o Na krańce świata. Podróż historyka przez historię:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-11-13
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Na krańce świata. Podróż historyka przez historię

Na krańce świata. Podróż historyka przez historię - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dymoslaw
Dymoslaw

Przeczytane:2019-01-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Literatura angielska,
Szlak Nadziei. Armia Andersa. Marsz przez trzy kontynenty
Norman Davies0
Okładka ksiązki - Szlak Nadziei. Armia Andersa. Marsz przez trzy kontynenty

Szlak nadziei to bogato ilustrowana zdjęciami archiwalnymi i współczesnymi, dokumentami i mapami, książka. Autor rozpoczyna opowieść we wrześniu...

Szlak Andersa (#7). Zmowa bandytów
Norman Davies0
Okładka ksiązki - Szlak Andersa (#7). Zmowa bandytów

Kolekcja pod patronatem Prof. Normana Daviesa Marsz Armii Andersa nie ma sobie równych w historii: sto dwadzieścia tysięcy ludzi przeszło dwanaście...