Na krawędzi świtu

Dwadzieścia lat po terrorze Pierwszego Świtu... kiedy to ludzkość dowiedziała się, że wampiry żyją potajemnie wśród nich... króluje przemoc, ponieważ dwa gatunki walczą o swoją pozycję we wzajemnej koegzystencji.

Jedyną grupą, której udało się zachować kruchą harmonię jest Zakon, elitarny oddział wojowników Rasy, którzy poświęcili się chronieniu zarówno ludzi, jak i wampirów. I w tym niepewnym świecie rozdartej na strzępy lojalności i rozwianego zaufania, Mira, ognisty dowódca oddziału, przekonuje się, że w każdej walce ponosi się ogromne osobiste koszty.

Wychowana w Zakonie Mira zawsze wierzyła w kodeks wojownika i wymierzanie błyskawicznej, czasem nawet kończącej się śmiercią... sprawiedliwość. Lecz tym czego ona pragnie nawet bardziej niż ciężko wywalczonej akceptacji Zakonu, jest Kellan Archer, niesamowicie gorący, ale głęboko zraniony wojownik Rasy. Zakochana w nim od dzieciństwa, Mira raz przebiła się przez jego twardą skorupę, podczas nieoczekiwanej, zachwycającej nocy. Lecz następnego dnia on tajemniczo zniknął, by nigdy nie powrócić.

Kellan nie przypuszczał, że kiedykolwiek dane mu będzie znowu ujrzeć Mirę... lub, że będzie musiał zmierzyć się z prawdą, z powodu której ją zostawił. Po tym jak przed laty porzucił Zakon, teraz przewodził grupie ludzkich rebeliantów skupionych na realizowaniu ich własnych idei Nowego Prawa. Mimo to ważne zadanie jakim było pewne porwanie, stawia go bezpośrednio, twarzą w twarz z przeszłością, której starał się uniknąć, i uderzająco piękna kobietą, o której rozpaczliwie próbował zapomnieć.

A kiedy napięcie sięga zenitu i rośnie ryzyko rozlewu krwi, Kellan i Mira muszą wybrać jaką zająć stronę... w rozbieżnych misjach, które są sensem ich życia, a także zdecydować co począć z elektryzującą namiętnością, która obudziła się w ich sercach.

Informacje dodatkowe o Na krawędzi świtu:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-02-21
ISBN: 978-0-345-53260-2

Kup książkę Na krawędzi świtu

Na krawędzi świtu - opinie o książce

Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2014-03-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Lara Adrian wraca z nową częścią Rasy Środka Nocy. Zakończenie ,,Ciemności po północy'' było dla mnie zaskakujące. Ludzie w końcu dowiedzieli się o istnieniu Rasy i na świecie zapanował chaos. 20 lat po terrorze Pierwszego Świtu poznajemy historię Miry, wojowniczki Zakonu, której darem jest jasnowidztwo oraz Kellana, mężczyzny, który stracił swoją rodzinę przez Dragosa. Od początku wiedziałam, że ta para będzie ze sobą. Od 8 części śledziłam ich losu i przeczuwałam, że coś się święci. No i tak się stało, choć trochę inaczej to sobie wyobrażałam. Oprócz historii Kellana i Miry poznajemy bardziej Nathana - mężczyznę, którego Dragos od dziecka szkolił na swojego huntera. Zdobył moje serce od początku. Niecierpliwie czekam na historię jego i Jordany, która pojawi się już w maju. Oprócz tego są inni nowi bohaterowie, którzy zasługują na uwagę. Xander, syn Dantego i Tess oraz Dorian, syn Lucana i Gabi. Jestem ciekawa ich historii. Autorka wprowadziła do książki nową rasę, która chce zdobyć świat i posadzić swoją królową na tronie. Już nie mogę się doczekać kolejnych części. Polecam!
Avatar użytkownika - Simi_48
Przeczytane:2012-11-13, Ocena: 5, Przeczytałam,
Popioły północy
Lara Adrian0
Okładka ksiązki - Popioły północy

Mężczyzna spragniony zemsty... i kobiety związanej krwią z innym wkraczają w świat, gdzie ciemność spotyka się z pożądaniem.Claire ucieka ze swego domu...

Ciemność po północy
Lara Adrian0
Okładka ksiązki - Ciemność po północy

Udręczony wampir-wojownik i kobieta naznaczona cierpieniem zatracą się w miłosnym zapamiętaniu - które może być zabójcze dla obojga... Nadciąga krwawa...