Na wschód od zachodu

Wielki szlak do indii, który hipnotyzuje do dziś

Kamal opuściła Warszawę z jednym plecakiem. Nie chciała dwóch fakultetów, mieszkania i pędu za karierą. Wybrała Indie, kraj, w którym największą wartością jest osiągnięcie duchowej równowagi. Dziś już nie pamięta poprzedniego życia...  Ale ono do niej wraca, ze zdwojoną siłą.

Od cywilizacji Zachodu uciekł też hippis „Święty”. Jego życie to wolna miłość, narkotykowe seanse, religijne komuny i hedonistyczne wspólnoty na Goa. Wszędzie szuka jednego – szczęścia. A ono wciąż mu się wymyka.

Wojciech Jagielski, ceniony reporter wojenny podąża tym razem „wielkim szlakiem hippisów”. Afganistan, Pakistan, Nepal i na końcu Indie. Miejsca duchowej inicjacji, zderzenie z systemem  kast, regiony targane konfliktami zbrojnymi, gdzie pojęcie „wolność” nabiera innego znaczenia.

Najnowsza książka autora Modlitwy o deszcz i Wszystkich wojen Lary to zupełnie nowe spojrzenie na Wschód. To świat widziany oczami tych, którzy gnani chęcią uwolnienia się od zachodniej cywilizacji, docierają w miejsca, gdzie panuje tylko pozorny spokój.

Informacje dodatkowe o Na wschód od zachodu:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-01-31
Kategoria: Podróżnicze

Kup książkę Na wschód od zachodu

Na wschód od zachodu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Katarynka
Katarynka
Przeczytane:2019-03-10,

Widziałam, że było coś takiego jak ruch Dzieci Kwiatów, ale nie widziałam do końca skąd się wziął i jakie wartości wyznawali jego reprezentanci. Wojciech Jagielski oprócz tego, że dużo wyjaśnia na ten bardzo ciekawy temat to przy okazji przybliża nam szlak jakim hippisi szli do Indii, pisze trochę o historii i obyczajach ale przede wszystkim stara się zrozumieć co kieruje ludźmi, jaka potrzeba, że decydują się rzucić wszystko co mają w normalnym życiu I Szukają szczęścia w Indiach. Super reportaż, dużo się dowiedziałam.

Avatar użytkownika - Gertaruda
Gertaruda
Przeczytane:2018-02-01, Ocena: 6, Chcę przeczytać,

Kunsztu Wojciecha Jagielskiego jakoś szczególnie nie trzeba promować. Jest geniuszem reportażu. Jak dla mnie to po Kapuścińskim jedyny reportażysta ,,starej szkoły” – oczywiście w sensie podróży itd., który zasługuje za swoją pracę na największe uznanie. Tym razem zajął się tematem Indii i białych, którzy regularnie jeżdżą tam w poszukiwaniu sensu życia. Czy rzeczywiście można je tam znaleźć? Warto odpowiedzieć sobie samemu po przeczytaniu. Kolejny naprawdę doskonały reportaż.

Avatar użytkownika - bellagrand
bellagrand
Przeczytane:2018-02-05, Przeczytałem,

Ekstra reportaż. Poszerza horyzonty myślenia na temat Indii i Bliskiego Wschodu w ogóle. Polecam miłośnikom gatunku, na pewno się nie zawiodą.

Avatar użytkownika - Tutka
Tutka
Przeczytane:2018-02-03, Ocena: 6, Przeczytałem,

Z nowego reportażu Jagielskiego, śledząc szlak dzieci kwiatów dowiadujemy się również mnóstwa faktów historycznych i ciekawostek na temat przemierzanych przez hippisów krajów i miejsc. To fascynująca podróż w przeszłość osadzona w teraźniejszości. Super się czyta.

Avatar użytkownika - edytka222
edytka222
Przeczytane:2018-07-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Literatura polska,
Nocni wędrowcy. Audiobook
Wojciech Jagielski0
Okładka ksiązki - Nocni wędrowcy. Audiobook

Uganda. W ośrodku w Gulu trwa zabawa. Kilku-, kilkunastoletnie dzieci biegają po placu z drewnianymi maczetami i karabinami: partyzanci napadają na wioskę...

Wypalanie traw
Wojciech Jagielski0
Okładka ksiązki - Wypalanie traw

Mistrzowska opowieść, która na długo pozostaje w pamięci W zmasakrowanej twarzy białego farmera nie sposób rozpoznać budzącego paniczny strach Eugène'a...