Na zdrowie!

Poznaj świat, w którym było tak błogo, że niektórych aż krew zalewała.

Masz odwagę wziąć udział w Festiwalu na największego Wydmikufla?

W Nogradzie ciężko jest o jakiekolwiek nieszczęście, czy choćby pomniejsze zmartwienie. Bogobój cierpi z tego powodu i pragnie z całego serca, by trawiący świat dobrobyt wreszcie się zakończył. Postanawia otwierzyć ludziom oczy na boże istnienie. W osiągnięciu tego stanu nieoczekiwanie ma mu pomóc zbliżający się Festiwal na największego Wydmikufla Nogradu.

W międzyczasie wojmił Alford za pomocą magicznej mikstury próbuje wkupić się w łaski przyszłego teścia, a dwójka emerytowanych łotrzyków dokonuje zuchwałego sabotażu w lochach kasztelana. Czy nieistotne z pozoru działania bohaterów będą zagrożeniem dla misternego planu bogoboja?

Na zdrowie to kontynuacja komedii fantasy pt.: Awantura na moście i opowiada dalsze losy przygód bohaterów Nogradu, nad którym bez ustanku ciąży francowata pomyślność.

Marcin Hybel urodził się w Krakowie w 1980 roku. Ukończył Politechnikę Krakowską na wydziale Inżynierii Środowiska. Jest miłośnikiem różnego typu literatury, w tym fantasy. Od piętnastu lat prowadzi towarzyskie sesje RPG. Jest realistą, ale życie traktuje z przymrużeniem oka.

Informacje dodatkowe o Na zdrowie!:

Wydawnictwo: Erica
Data wydania: 2013-05-23

Kup książkę Na zdrowie!

Na zdrowie! - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2015-09-25, Ocena: 5, Przeczytałam, humor,
Druga część świetnej czarnej komedii. Tym razem w Bogobój wpada na kolejny plan zachęcenia mieszkańców Nogradu do uczęszczania na swoje homilie. Do tego Alford, który kocha Aliwię próbuje przekonać do siebie Lemosza - jej ojca. Oprócz tego jest tu jak zawsze dużo humoru i perypetii bohaterów z poprzedniej części. A także opisów medycznych, czy politycznych. Krótko mówiąc życie z przymrużeniem oka.
Różdżka z Fershey
Marcin Hybel0
Okładka ksiązki - Różdżka z Fershey

Początek powieści przenosi nas do XI wieku, kiedy to na świecie żyły magiczne stworzenia, a magia była na porządku dziennym. Niestety rzucanie czarów...

Awantura na moście
Marcin Hybel0
Okładka ksiązki - Awantura na moście

Nograd to średniowieczny gród, w którym było tak błogo, że niektórych aż krew zalewała. Wszak jak długo można było czerpać satysfakcję z wiecznie urodzajnych...