Nadciąga burza

Tom 1 cyklu Strażnicy historii

Rodzice Jake’a Djonesa zaginęli bez wieści i nie wiadomo, w jakim są miejscu na Ziemi i w jakim momencie historii. Jake poznaje ich zdumiewający sekret: oboje należą do Tajnych Służb Straży Historii, stowarzyszenia, którego członkowie podróżują przez stulecia, aby udaremniać poczynania złoczyńców manipulujących przy dziejach świata.

W poszukiwaniu rodziców Jake przenosi się z Londynu XXI wieku do dziewiętnastowiecznej Francji, gdzie trafia do Punktu Zero, głównej siedziby strażników historii. Tam poznaje barwną grupę młodych agentów i wraz z nimi wyrusza do epoki renesansu, aby podjąć misję ratowania dziejów przed złowrogim Zeldtem, który zamierza zniszczyć świat, jaki znamy. Przeszłość jest w niebezpieczeństwie i tylko Jake Djones może ją ocalić!

Informacje dodatkowe o Nadciąga burza:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2012-04-18
ISBN: 978-83-237-5202-8
Tytuł oryginału: The Storm Begins
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Bartłomiej Ulatowski

Kup książkę Nadciąga burza

Nadciąga burza - opinie o książce

Avatar użytkownika - Simi_48
Simi_48
Przeczytane:2015-05-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
,,Strażnicy Historii. Nadciąga burza" to pierwszy tom wciągającej serii o czternastoletnim Jake'u z niezwykłymi zdolnościami - umiejętnością przenoszenia się w czasie. ,,Strażnicy Historii" to wywołująca mój zachwyt fantastyczna przygoda w czasie. Niewątpliwie pierwszy tom serii przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom mocnych wrażeń oraz spragnionym potężnej dawki humoru, gdyż tego w Strażnikach nie brak. Polecam!
Avatar użytkownika - agusia97
agusia97
Przeczytane:2014-02-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Książki z wątkiem przenoszenia się w czasie wciągają mnie bez reszty! "Nadciąga burza" nie była najlepsza z tej kategorii ale bez wątpienia pamiętliwa. Na początku trochę nudna, ale na szczęście z każdą stroną akcja nabiera tępa. Moim ulubionym bohaterem został Nathan, chodź na początku uważałam go za snoba, ale przekonało mnie jego poczucie humoru. Jak bardzo trzeba być odważnym (lub głupim) aby w chwili zagrożenia robić sobie żarty z wroga, który pragnie twojej śmierci? Za to główny bohater - Jake - jak już przełamał swój strach, stał się zbyt impulsywny, nie myślał rozsądnie i kierował się chwilowymi uczuciami. Ogólnie książka warta polecenia.
Avatar użytkownika - blebelebe
blebelebe
Ocena: 6, Czytam,
Czytam i jak na razie zapowiada się dobrze :)
Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2017-11-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Niebezpieczna a zarazem pasjonująca przygoda kilkunastoletniego Jake'a. Porwany, przeniosiony w czasie, zakochany.

Lektura dla nastolatków. Autor stawia pierwsze kroki, co daje się odczuć, ale godne uwagi.

Avatar użytkownika - Kai
Ocena: 5, Przeczytałam,
Mam na imię Jutro
Damian Dibben 0
Okładka ksiązki - Mam na imię Jutro

Ten, kto decyduje się na posiadanie psów, straci ich wiele w swoim życiu. Ja byłem psem, który stracił wielu ludzi. Wenecja. Zimowa noc...

Chiński ekspres
Damian Dibben0
Okładka ksiązki - Chiński ekspres

Trzeci tom serii przygód Jake'a Djonesa i jego przyjaciół należących do Tajnych Służb Straży Historii, stowarzyszenia, którego członkowie podróżują przez...