Nadzieja pokonanych

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2002 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Faith of the Fallen
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Lucyna Targosz

Tom 6 cyklu Miecz prawdy

Terry Goodkind to niewątpliwie gwiazda światowej fantasy. Entuzjastyczne recenzje krytyków potwierdzili czytelnicy. Ich zainteresowanie sagą ,,Miecz Prawdy" sprawiło, że znalazła ona poczesne miejsce w kanonie gatunku, a autora wyniosła do panteonu jego pisarzy.

Kahlan powoli wraca do zdrowia, gdy po Richarda znowu przybywa Siostra. Tym razem jednak jest to Nicci - przerażająca Siostra Mroku zwana Panią Śmierci. Magiczny czar zespolenia więzi lorda Rahla silniej niż obroża, gdyż teraz w rękach chłopaka spoczywa nie jego wolność, lecz życie Matki Spowiedniczki. Czy w drodze do Altur'Rang Richard zdoła znaleźć sposób, by złamać moc czaru? Czy Kahlan, dowodząca stutysięczną armią d'harańską, pokona ponad milion żołdaków Imperialnego Ładu? Jedyne wyjście z sytuacji podsuwa szóste prawo magii - jądro wszystkich praw.

,,Ścierające się przeciwstawne moce, zdrada, napięcie i złowrogie intrygi - wszystko to znajdziecie w najnowszej powieści mistrza fantasy Terry'ego Goodkinda". ,,Publishers Weekly"

Kup książkę Nadzieja pokonanych

Opinie o książce - Nadzieja pokonanych

Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2015-04-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki (2015),
Mądre przesłanie, ale podane w dość nudny sposób. Richard jest "niebywale mądry" a jednocześnie strasznie bierny w kwestii ukochanej...
Avatar użytkownika - KlaudiaMB
KlaudiaMB
Przeczytane:2013-03-22, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku, Mam,
Richard chcąc, aby jego żona Kahlan wyzdrowiała po pobiciu wywozi ją do Westlandu, do swojej krainy. Tam zamieszkują w małym domku z dala od ludzi. W tym samym czasie Pani Śmierci, Nicci, szerzy filozofię Ładu i podbija nowe miasta Nowego Świata. Nicci postanawia znaleźć Richarda i porwać go. Zjawia się w Westlandzie i rzuca na Kahlan czar macierzystego zespolenia. W ten sposób zabiera Richarda do Altur
Avatar użytkownika - Glonek
Przeczytane:2010-05-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Kamień łez
Goodkind Terry0
Okładka ksiązki - Kamień łez

Drugi tom cyklu ,,Miecz Prawdy". Richard Cypher pokonał ostatecznie demonicznego Rahla Posępnego. Zaczyna też rozumieć dar magii, którym rozporządza...

Kwestia winy
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska