Nagie posągi, brzuchaci gladiatorzy i słonie bojowe

PYTANIA O STAROŻYTNYCH GREKÓW I RZYMIAN, KTÓRE BALIŚCIE SIĘ ZADAĆ W SZKOLE.

Odpowiedzi na często zadawane pytania na temat starożytnych Greków i Rzymian

Dlaczego starożytni Grecy i Rzymianie nie nosili spodni? Jak się golili? Czy składali ofiary z ludzi i uprawiali zawodowy sport? Jak używali słoni w bitwach? Do czego służyły posążki Priapa? Garrett Ryan, specjalista od dziejów starożytnych, a także twórca jednego z najpopularniejszych kanałów historycznych na YT, dowcipnie, zwięźle i merytorycznie odpowiada na najdziwniejsze i najciekawsze pytania, które zadano mu podczas prowadzonych na żywo i zdalnie spotkań i wykładów. Odkrywa przed nami, jak wysocy byli Grecy i Rzymianie, jakiego wieku mogli dożyć, jak często używali środków antykoncepcyjnych, czy przeżywali zabiegi chirurgiczne i wiele innych intrygujących szczegółów dotyczących życia w świecie starożytnym.

Wciągająca lektura oparta na bogatym materiale źródłowym. Pełno w niej ciekawych informacji, począwszy od ciemnej strony życia codziennego starożytnych Greków i Rzymian, poprzez działania ówczesnych zabójców i szpiegów, aż po osobliwe wierzenia greckich i rzymskich obywateli. Intrygujące świeże spojrzenie pozwalające lepiej zrozumieć świat starożytny. - -- dr Jerry Toner, kierownik studiów z historii starożytnej w Churchill College na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Informacje dodatkowe o Nagie posągi, brzuchaci gladiatorzy i słonie bojowe:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2023-02-21
Kategoria: Historyczne
Tytuł oryginału: Naked Statues, Fat Gladiators, and War Elephants

Kup książkę Nagie posągi, brzuchaci gladiatorzy i słonie bojowe

Nagie posągi, brzuchaci gladiatorzy i słonie bojowe - opinie o książce

[współpraca reklamowa] Dom Wydawniczy Rebis

Książa jest zbiorem odpowiedzi na pytania, które ludzie często zadają sobie odnośnie starożytnego Rzymu i Grecji. Wśród nich jest:

?        Dlaczego tak wiele grackich i rzymskich posągów jest nagich?

?        Kiedy Rzymianie zaczęli nosić spodnie i czy nosili w ogóle bieliznę?

?        Jak chwytano lwy do walk w Koloseum?

?        Jak się golili?

?        Czy przeżywali operacje?

?        Jak u nich wyglądała antykoncepcja?

?        Jak mierzyli upływ czasu?

To tylko niektóre pytania jakie może współczesny człowiek zadać. Wiele odpowiedzi mnie zaskoczyło, inne wywołały uśmiech na twarzy.

Książka została podzielona na sześć rozdziału. Każdy z nich dotyczy innego zagadnienia z życia starożytnych Rzymian i Greków. Autor dość szczegółowo zawarł w swojej książce informacje: o życiu codziennym i społeczeństwie, wierzeniach, sporcie, wojnie i polityce. Ostatni rozdział to dziedzictwo: wszystko to co nam zostało po starożytnym Rzymie i Grecji.

Garrett Ryan to nie tylko autor książki, ale również popularnego kanału na YouTube, na którym ożywia historię starożytną. Po przeczytania książki od razu musiałam sprawdzić jego filmiki, które bardzo gorąco polecam.

Książka napisana jest bardzo prosty, zwięzłym a zarazem przyswajalnym językiem. Nie jest to nudny podręcznik do historii, ale ciekawostki ze świata, który już dawno nie istnieje. Pozostały po nim jedynie nagie posągi i domysły. Bardzo podoba mi się w jaki sposób została napisana ta publikacja. Posiada liczne ilustracje, a pan Garrett nie używa sztywnego języka, ale potrafi żartować. Dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko i z czystą przyjemnością. Wiele pytań jakie są tutaj zadane sama zadawałam sobie, a niektóre mnie zaskoczyły i tym bardziej zainteresowały, by pogłębić wiedzę o starożytnych Grekach i Rzymianach. Polecam!