Najeźdźcy

Tom 2 cyklu Drużyna

Drugi tom skandyjskiej trylogii autora bestsellerowych „Zwiadowców” rozgrywający się bezpośrednio po wydarzeniach opisanych w „Wyrzutkach”.

Hal poradził sobie z próbą i udowodnił, że mimo mikrej postury zasługuje na miano prawdziwego wojownika... Cóż jednak z tego, skoro niedługo później chłopak podpadł oberjarlowi i całemu rogatemu towarzystwu. Dopiero teraz Czaple znajdują się w prawdziwych opałach! Hal ma tylko jedną, naprawdę niewielką szansę, by oczyścić imię swoje i swej drużyny – musi dopaść i schwytać człowieka odpowiedzialnego za całe nieszczęście, złodzieja Zavaca... Czaple dopną swego lub zginą, próbując – niestety, wzburzone morza i grasujący po nich piraci sprawiają, że to drugie wydaje się bardziej prawdopodobne.

Informacje dodatkowe o Najeźdźcy :

Najeźdźcy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2017-01-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Losy naszych bohaterów rozwijają się ciekawie. Spryt Hala wciąż się rozwija, Ulf i Wulf uczą się współdziałać bez kłótni, Thorn czuje się potrzebny, a siła Ingvara okazuje się nieoceniona. Jesper i Stefan również mogą się wykazać swoimi talentami. Do garstki drużyny dołączy kolejna postać. Tym razem kobieca i jest to chyba najlepiej przedstawiona postać kobieca u Flanagana. Silna, mądra, zadziorna i niezależna. Czaple wciąż poszukują Andomalu, jednak nareszcie nie samotnie. Świetna kontynuacja. Z idealną dawką humoru, odwagi, pomysłowości.
Avatar użytkownika - Cartercon
Cartercon
Przeczytane:2016-02-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kolejna część ,,Drużyny". Cóż mogę powiedzieć. Książka jest świetna. Szybko i lekko się czyta. Ponownie płakałam ze śmiechu. Czytałam ją wieczorem i kiedy mama zmuszała mnie do pójścia spać po cichu czytałam ją pod kołderką. Niemal krztusiłam się ze śmiechu. Wypożyczyłam już trzecią część, żebym nie musiała przerywać pobytu w tym cudownym świecie. Gorąco polecam.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-03-14, Ocena: 6, Przeczytałam, dla dzieci, przygoda,
Hal wraz z drużyną (która zostaje rozwiązana) rusza po skarb Skandian - Andomala. Ukradł go pirat Zavac i uciekł na statku "Kruk". By oczyścić swoje dobre imię chcą złapać go jak najprędzej. Udaje im się go namierzyć w mieście Limmat, ale pirat jest cwańszy niż się wydaje. Naszych bohaterów czeka przez to kolejne wyzwanie.
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Drużyna czapli kontratakuje! Chłopcy muszą odzyskać swój honor odbierając piratowi skradziony skarb. Do tego dochodzi nowa bohaterka płci żeńskiej

Zaczynam przyzwyczajać się do bohaterów, zwłaszca do Hala którego spryt wciąż się rozwija. Opowieść jest bardzo sympatyczna i wciągająca, co w książkach lubię. Akcja toczy się na pokładzie ,,Czapli" która musi pokonać nieprzyjazne wody. Hal wraz ze swoją drużyną chcą oczyścić się z zarzutów przechodzi świetne (albo i nie) przygody. Naprawdę warto sięgnąć po tę książkę. Myślę że i wam się spodoba :)

Avatar użytkownika - Roksana
Przeczytane:2016-03-09, Ocena: 4, Przeczytałam,
Płonący most
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Płonący most

Drugi tom bestsellerowej serii Johna Flanagana o Zwiadowcach - kontynuacja losów Willa i jego przyjaciół. Królestwo Araluenu przygotowuje się do wojny...

Królewski zwiadowca
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Królewski zwiadowca

W królestwie Araluenu zachodzą nieuchronne zmiany, wymuszone przez nieubłagany upływ czasu. Król Duncan, złożony chorobą, nie może pełnić...

Forget Me Not
Julie Soto