Najkrótsza droga do domu

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2022-05-18
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381392723
Liczba stron: 400
Tytuł oryginału: The Shortest Way Home

Ocena: 6 (1 głosów)

,,Zachwycająca (...) musuje, uderza do głowy i upaja jak szampan." - Elin Hilderbrand

NIE BÓJ SIĘ SZUKAĆ SWOJEGO MIEJSCA NA ZIEMI!

Hannah niebawem może zdobyć wszystko, o czym zawsze marzyła. Czekają na nią świetnie płatna praca, mieszkanie na Manhattanie, a także chłopak, który zamierza poprosić ją o rękę. Wystarczy, że ona i Ethan przetrwają jeszcze kilka ostatnich tygodni na uczelni.

Tymczasem podczas romantycznego weekendu Hannah otrzymuje ofertę pracy w rodzinnej winiarni i pod wpływem impulsu stawia wszystko na jedną kartę.

,,Najkrótsza droga do domu" opowiada o podróży kobiety, która odrzuca oczekiwania innych, aby napisać własne szczęśliwe zakończenie.

,,Pod koniec stresującego dnia niektórzy lubią odprężyć się z kieliszkiem dobrego wina, inni wolą zatopić się w lekturze wciągającej, wzruszającej powieści. Jeśli obie te rzeczy uznajecie za przyjemność - to książka dla was. Delektujcie się nią." - Camille Perr

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Najkrótsza droga do domu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Najkrótsza droga do domu

Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2022-06-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2022,

Miriam Parker nakreśliła wyjątkową, dotykającą duszy powieść, która podstępnie zakrada się do najmroczniejszych zakamarków serca, silnie potrząsa i nakazuje przyjrzeć się własnym wyborom. Czy decyzje, które podejmujemy, rzeczywiście są nasze? Czy porwani przez przerażający pęd życia, pamiętamy o własnym, prawdziwym szczęściu i czy jeszcze umiemy słuchać głosu serca? "Najkrótsza droga do domu" to przepiękna opowieść o szukaniu siebie na nowo, ale też kojąca i napełniająca nadzieją historia przypominająca, że na zmiany nigdy nie jest za późno.

 

Autorka włada nadzwyczaj przyjemnym, błyskotliwym piórem, w skutek czego kartki same przelatują przez palce, a zauroczony czytelnik chłonie słowa z zapartym tchem. Lektura angażuje tak silnie, że czytający popada w zupełne zapomnienie, krocząc po kolejnych słowach w całkowitym amoku. Nakreślony klimat całkowicie odurza, dlatego czujemy się jak prawdziwi towarzysze głównej bohaterki, a spijane przez niej wino, niemal i nam uderza do głowy. Ciekawość, jakiego wyboru dokona Hannah sprawia, że nie sposób przerwać lektury nawet na chwilę, dlatego jeśli istnieją odpowiednie warunki, książkę połyka się dosłownie na raz.

 

Nakreślone postacie są niebywale prawdziwe, złożone i niebanalne. To ludzie z krwi i kości, pełni marzeń, namiętności, ale i obaw czy niełatwych wyborów między tym, co właściwe i oczekiwane przez otoczenie, a tym, czego naprawdę się pragnie. Podążanie za sercem wbrew wszystkiemu nie jest łatwe, a jednak postawa Hannah udowadnia, że czasem warto się zbuntować i postawić wszystko na jedną kartę.

 

"Najkrótsza droga do domu" jest niezwykłą, romantyczną, przejmującą opowieścią o poszukiwaniu prawdziwego szczęścia i swego upragnionego azylu. Piękna i baśniowa, ale zarazem przemawiająca i nadzwyczaj refleksyjna, dopieszczona ogromną dawką romantyzmu, lecz przecież przesiąknięta bólem i trudem codziennych wyborów, jak i oczekiwaniami innych ludzi, kojąca niczym balsam, a jednak potrząsająca czytelnikiem i zachęcająca go do poważnych zmian. Gwarantuję, że ta wspaniała uczta literacka zafunduje wam całą paletę silnych doznań! polecam gorąco!

 

 

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy