Najlepsze, co mnie spotkało

Tom 4 cyklu Bądź przy mnie zawsze

Wzruszająca opowieść o tym, że czasami, by móc patrzeć z nadzieją w przyszłość, trzeba uporać się z własną przeszłością.
Olga wyjeżdża na wakacje na Podhale. Ma zamieszkać u ojca, z którym od lat nie utrzymuje kontaktu. Od rozwodu rodziców Olga nie potrafi mu wybaczyć ani nie chce znać jego nowej rodziny. Wszystko wskazuje na to, że będzie to najgorsze lato w jej życiu. Do czasu, gdy na jej drodze pojawia się Janek – młody góral, który pracuje w restauracji na Kasprowym Wierchu. Okazuje się jednak, że nie tylko Olga ma za sobą trudną historię...
Rodzące się uczucie zostanie wystawione na niejedną próbę, ponieważ Olga odkryje pewną rodzinną tajemnicę, która nią wstrząśnie. Czy miłość jest w stanie przetrwać wszelkie przeciwności? I czy krzywdy sprzed lat​ można wybaczyć?

Informacje dodatkowe o Najlepsze, co mnie spotkało:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2019 (data przybliżona)

Kup książkę Najlepsze, co mnie spotkało

Najlepsze, co mnie spotkało - opinie o książce

Podsumowując - "Najlepsze, co mnie spotkało" to powieść, która prowadzi nas od morza po Tatry, z przystankiem na Mazowszu. Uderza w najczulsze ludzkie struny, wydobywając żal, ból, smutek, rozpacz czy tęsknotę. Wymusza pogodzenie się z tym, co niesie los, jednocześnie utwierdzając w przekonaniu, że nie jesteśmy w stanie wymazać przeszłości. Historia o szukaniu własnej tożsamości, obietnicach, samotności, pasjach, odpowiedzialności za decyzje, poszukiwaniu radości oraz urazie chowanej w sercu. Jeszcze długo ta opowieść pozostanie w mojej pamięci. Gorąco Wam polecam!

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2019-07-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Główną bohaterką książki jest Olga - dorosła kobieta, która za namową swojej mamy ma na wakacje (czas pomiędzy studiami) wyjechać do swojego taty w góry. Studentka nie jest tym pomysłem zachwycona, ponieważ ich relacje nie układały się jak najlepiej. Ojciec w ogóle się nią nie interesował, nie miała z nim żadnych wspomnień ani nie otrzymała pomocy i wsparcia, gdy tego potrzebowała. Po długich rozmowach z mamą postanawia zgodzić się na ten wyjazd. Na miejscu okazuje się, że oprócz taty i jego nowej żony jest jeszcze ktoś, a mianowicie jej mała siostra, o której w ogóle nie miała pojęcia. Relacje całej rodziny nie układają się najlepiej, mimo iż nowa żona ojca jak i córka starają się robić wszystko, by Olga czuła się w ich domu jak najlepiej. Z czasem i relacje z Robertem - jej ojcem zaczynają się ocieplać, lecz wiadomo, że kilkunastu lat nie odrobi się w miesiąc czy dwa.

Oldze nudzi się na Podhalańskiej wsi, więc wybiera się na częste samotne wycieczki. Podczas jednej z nich poznaje dwie jak się później okaże bliskie dla niej osoby - Marysię i Janka. Dzięki tej dwójce odkryje tajemnice wielkiej, ale zakazanej miłości.
Wszystko układa się w miarę dobrze. Olga zaakceptowała żonę ojca oraz swoją nową siostrę, poznała osoby, na które może liczyć w każdej sytuacji. Nagle ta sielanka znika... Okazuje się, że jej matka jest śmiertelnie chora o czym wiedziała od samego początku, lecz nic nie chciała mówić swojej córce.
W jaki sposób Olga odkryje tajemnice mamy? Czy będzie miała wsparcie ojca? Bierzcie książkę w dłoń... Warto!

Witajcie, witajcie!

Dzisiaj chciałabym zaprezentować Państwu czwartą część serii „Domki”. Ten cykl cieszy się sporą popularnością wśród czytelniczek w różnym wieku. Każda historia to moc wzruszeń, emocji, o których pamięta się dłużej niż pięć minut po zakończeniu lektury. Pisząc opinię o pierwszej powieści z tej serii można było powiedzieć, że historie nie łączą się ze sobą. Teraz nie sposób tego powtórzyć, gdyż w „Najlepsze, co mnie spotkało” odwiedzamy Olgę, którą już znamy z „Dlatego od ciebie odeszłam” a w „Zrobię dla ciebie wszystko” odnajdziemy bohaterów z prezentowanej teraz pozycji. Czy naruszając kolejność coś stracimy? Nie odniosłam takiego wrażenia.

Po tym jak ojciec odszedł od żony i córki, Olga nie ma z nim dobrego kontaktu. Teraz nadarza się okazja, by wykonać krok w stronę poprawy relacji. Edyta, matka dziewczyny, wyjeżdża do sanatorium a córka ma spędzić wakacje w hotelu nieopodal Zakopanego. Olga niechętnie podchodzi do pomysłu, ale nie ma zbyt wiele do powiedzenia w tej kwestii. Jak później się okaże, dobrze się stało. W pensjonacie, jaki Robert, ojciec Olgi, prowadzi z żoną Ewą, dziewczyna poznaje również swoją przyrodnią... siostrę. Nie miała o niej pojęcia. Tata przez pięć lat nie znalazł dobrego momentu, by je sobie przedstawić. Jest to dla głównej bohaterki szok. Trudno jej odnaleźć się w nowym miejscu, przy, jakby nie było obcych, osobach. Kiedy na drodze dziewczyny staje Janek i Marysia, dni nabierają innych kolorów. Cios, jaki wymierza jej prosto w serce rodzicielka sprawia, że Olga doszczętnie traci grunt pod nogami. W tych ciężkich chwilach nie zostaje jednak sama. Nowa znajoma, ukochany mężczyzna i Robert, do którego coraz częściej mówi „tato”. To dobra pomoc w walce o dobre, wolne od łez, jutro.

Agata Przybyłek jak zawsze nie zawodzi. Pod lekką, piękną zasłonką skrywa sporych rozmiarów kaliber, z którym ciężko obcować. Niestety, gdy już on się pojawia, musimy go udźwignąć. Książka jest świetnie wyważona, wszystkiego jest w niej w sam raz. Wiecie, ani nie mdli, ani łzy nie płyną strumieniami z oczu.Trwają wakacje, podczas których sięgamy raczej po lżejsze fabuły, jednak może jest wśród nas ktoś, kto chciałby poznać książkę zawierającą coś więcej niż sezonowa miłość. Może macie już lekki przesyt tytułów stricte urlopowych... Mnie po raz kolejny autorka tylko utwierdziła w przekonaniu, że jej powieści warto czytać w ciemno.

Polecam!

Rozerwane rozwodem rodziców więzy między dzieckiem a rodzicem są trudne do naprawienia. Mimo, że Olga ma już te swoje dwadzieścia kilka lat, trudno jest jej pogodzić się z ojcem, który ją zostawił, dla nowej rodziny. Dziewczyna nie wie dlaczego matka w te wakacje uparcie wysyła ją na Podhale, aby odbudowała rodzinne relacje. Początki są trdne, lecz poznanie Janka pozwala wiele zrozumieć, wybaczyć. Warto mieć przy sobie kogoś kochającego, odpowiedzialnego w chwilach zwątpienia i smutku.

Warto przeczytać

Piękna i bardzo wzruszająca książka napisana lekkim stylem.

Olga to młoda studentka, która po latach przyjeżdża po raz pierwszy od rozwodu rodziców do ojca na Podhale. Poznaje tam jego nową żonę oraz swoją siostrę, o której nie miała pojęcia. Dziewczyny od początku łączy sympatia, a czas spędzony z rodziną ukazuje ojca w nowym świetle, jako troskliwego i kochającego ojca i mężczyznę.

Okazuje się także, że przypadkowe spotkanie z Jankiem - tamtejszym Góralem o posępnej minie, zmieni całe życie bohaterki. Kiedy przyjdzie jej zmierzyć się z najtrudniejszym zadaniem w życiu ten stanie obok niej i będzie dla niej największym wsparciem.

Powieści Agaty Przybyłek paradoksalnie opowiadają proste historie o zwykłych ludziach, jednak historie te poruszają i zmuszają do myślenia. Napisanie takiej powieści z pewnością nie jest proste. Być może wiele można zarzucić autorce, na pewno nie to, że nie potrafi oddziaływać na emocje. Pokazanie zwyczajnych sytuacji i zdarzeń pozwala zrozumieć nam sens sytuacji z naszego życia, których być może nie rozumiemy.

"Najlepsze, co mnie spotkało" to piękna opowieść o sile miłości w różnych wymiarach i obliczach. Życie nie zawsze jest kolorowe i nie zawsze toczy się po naszej myśli, jednak zawsze zostaje, ktoś, kto musi zmierzyć się z zastaną sytuacją. Dzięki książkom takim jak ta, możemy znaleźć rozwiązanie na nasze trudne sytuacje, bo historie opisane w książkach zdarzają się nam, zwykłym czytelnikom

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2019-12-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Nieszczęścia chodzą stadami
Przybyłek Agata0
Okładka ksiązki - Nieszczęścia chodzą stadami

Halina, matka Iwonki – bohaterki znanej z „Nie zmienił się tylko blond” – nie może pogodzić się z wyprowadzką córki oraz...