Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu JA

Czy jesteś narcyzem? A może znasz kogoś, kto nim jest? Wbrew obiegowemu przekonaniu narcyz nie kocha ani siebie, ani nikogo innego. To człowiek, który nie potrafi zaakceptować swojego prawdziwego Ja i w jego miejsce tworzy trwałą maskę, mającą skrywać niezdolność do doznawania uczuć.

W tej przełomowej pracy Alexander Lowen, psychoanalityk światowej sławy, wykorzystuje swoje ogromne doświadczenie kliniczne, by pokazać, jak można przywrócić takiemu pacjentowi uczucia i pomóc w odzyskaniu integralności jaźni. Podstawowy przekaz Narcyzmu jest tyleż doniosły, co niemożliwy do zakwestionowania: uczucia i ich wyrażanie to bez żadnych wątpliwości sprawa najwyższej wagi. ,,Jesteśmy tym, co czujemy, a nie tym, co robimy".

Alexander Lowen (1910-2008) to amerykański psychoterapeuta, ojciec bioenergoterapii. Początkowo uczeń Wilhelma Reicha, po powrocie ze studiów medycznych na Uniwersytecie w Genewie zaczął rozwijać wraz z Johnem Pierrakosem swoje własne podejście terapeutyczne, zwane bioenergetyką lub analizą bioenergetyczną, której poświęcił ponad 60 lat życia. Lowen napisał kilkanaście książek czytanych przez specjalistów i pasjonatów na całym świecie. Był twórcą Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej.

Informacje dodatkowe o Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu JA:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-05-19
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: Narcissism

Kup książkę Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu JA

Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu JA - opinie o książce

Niedawno skończyłam czytać kolejną książkę spod pióra genialnego psychoanalityka Alexandra Lowen’a „Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu ja”. Jak wskazuje sam tytuł książka dotyczy zjawiska narcyzmu. Zapewne każdy z nas zna kogoś o kim mówi się, że jest „narcyzem”. Jednak kim właściwie jest narcyz? Czym się on przejawia? Czy można się z tego wyleczyć? Jak lepiej rozumieć osoby cierpiące na tą przypadłość? Tego wszystkiego, a nawet jeszcze więcej możecie się dowiedzieć czytając książkę Lowen’a.

Pomimo, że autor jest specjalistą w swojej dziedzinie to jak zawsze książka zastała napisana przestępnym językiem. Dzięki temu staje się ona pomocna dla każdego. W swoich opisach Lowen wykorzystał prawdziwe historie i przypadki co jedynie nadaje realizmu i utwierdza czytelnika w przekonaniu, że autor ma dużą wiedzę w tej dziedzinie. Muszę przyznać, że miałam nieraz do czynienia z osobami narcystycznymi, a z jedną żyłam w związku co było dla mnie ogromnie ciężkie. Jestem pewna, że gdyby ta książka wpadła wcześniej w moje ręce to moje życie w tamtym okresie potoczyłoby się całkowicie inaczej. Musimy pamiętać, że narcyzm nie jest chorobą. Nie jest czymś z czym człowiek się rodzi. Jest wynikiem życia jakie wiedzie człowiek już od najmłodszych lat. Jest wynikiem zaniedbań ze strony rodziców i to właśnie przed tym autor stara się ustrzec rodziców. Opisuje co może doprowadzić do zachowań narcystycznych i jak tego uniknąć.

Uważam, że ta książka jest dla każdego z nas. Pozwala nam lepiej zrozumieć osoby, które borykają się z ciężkim brzemieniem narcyzmu i udowadnia jak życie z nim może być trudne.

Wznowienie książki, która powstała w 1985 roku dzięki jednemu z wybitnych psychoterapeutów. On sam borykał się po części z narcyzmem. Stworzył merytoryczną, pełną mądrości treść, która z pewnością pomoże zrozumieć nam demoralizację dzisiejszego świata. Jednocześnie jest wołaniem do rodziców o zmianę, która pozwoli naszym dzieciom uwolnić się od narcystycznego cierpienia. W książce jest wiele przykładów z gabinetu, które pozwalają jeszcze bardziej zrozumieć istotę problemu. Nie mogłam się od niej oderwać i polecam ją dosłownie każdemu.
Dziękuję @wydawnictwoczarnaowca za egzemplarz.

Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2017-03-24, Ocena: 4, Przeczytałam,
Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii
Alexander Lowen0
Okładka ksiązki - Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii

Głos ciała to zbiór wykładów Alexandra Lowena, twórcy analizy bioenergetycznej. W dziesięciu rozdziałach autor przedstawia bioenergetyczne podejście...

Bioenergetyka
Alexander Lowen0
Okładka ksiązki - Bioenergetyka

Bioenergetyka to rewolucyjna terapia, która używa języka ciała do uzdrawiania problemów umysłu. Alexander Lowen, twórca i popularyzator tej metody, postrzega...