Nasz dom p³onie

Ocena: 5.5 (4 g³osów)

Tej poruszaj±cej powie¶ci d³ugo nie zapomnisz! Zaskakuj±ca i pe³na emocji historia o skomplikowanych relacjach i sile rodzinnych wiêzi.

To tylko nastoletni wybryk. Chocia¿ Kip wypi³ na imprezie trochê za du¿o i spowodowa³ wypadek samochodowy, wydaje siê, ¿e ujdzie mu to na sucho. Jednak nagle umiera jego przyrodnia siostra. Tamtego dnia Chrissy jecha³a razem z bratem, wiêc policja szybko ³±czy fakty, ale Kip zarzeka siê, ¿e to wszystko wygl±da³o inaczej. Czy wzajemne oskar¿enia sprawi±, ¿e rodzina rozsypie siê na kawa³ki?

Informacje dodatkowe o Nasz dom p³onie:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
T³umaczenie: Adriana Biernacka

wiêcej

Kup ksi±¿kê Nasz dom p³onie

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Nasz dom p³onie - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - gania
gania
Przeczytane:2022-10-05, Ocena: 5, Przeczyta³em, Mam, 52 ksi±¿ki 2022,

Historia o problemach patchworkowej rodziny. Jeden z w±tków dziwny, ale ksi±¿ka warta przeczytania

Avatar u¿ytkownika - ola_lifestyle
ola_lifestyle
Przeczytane:2019-09-30, Ocena: 6, Przeczyta³am, Mam,

Z pocz±tku historia wydaje siê banalna - mamy tu tzw. „patchworkowy zwi±zek”: ona i on maj± dzieci z by³ymi partnerami, a obecnie tworz± kochaj±c± siê jedn± rodzinê. Pewnego dnia zdarza siê tragedia: JEGO syn Kip, pod wp³ywem alkoholu, powoduje wypadek. Nikomu nie sta³a siê krzywda, wiêc wydawa³oby siê, ¿e sprawa siê rozmyje. Niestety wkrótce potem umiera JEJ córka Chrissy, która by³a uczestniczk± wypadku. Policja oczywi¶cie ³±czy fakty i Kipowi grozi poniesienie odpowiedzialno¶ci za ¶mieræ przyrodniej siostry. Ch³opak zarzeka siê jednak, ¿e nie ma z tym nic wspólnego. Ojciec oczywi¶cie staje po jego stronie, ale matka Chrissy oczekuje sprawiedliwo¶ci i wyja¶nienia sprawy, nawet je¶li pasierb mia³by zostaæ ukarany wiêzieniem. Zaczynaj± pojawiaæ siê zgrzyty w idealnym ¶wiecie tej patchworkowej rodziny... ?
Powie¶æ jest ¶wietnie napisana, porusza tak wa¿ne sprawy jak ¶mieræ najbli¿szej osoby, wp³yw k³amstwa na ¿ycie - wydawa³oby siê - bliskich sobie ludzi, wybór pomiêdzy bezgraniczn± mi³o¶ci± do dziecka i do wspó³ma³¿onka oraz czêsty dylemat rodziców zastêpczych/przybranych: czy adoptowane dziecko lub dziecko wspó³ma³¿onka mo¿na pokochaæ tak jak swoje ? Czy rodzina Petera i Leigh przetrwa tê ciê¿k± próbê, czy polegnie, a ich dom sp³onie jak pude³ko zapa³ek? Przekonajcie siê sami ?

Historia, która mówi nam ¿e k³amstwo nie zawsze jest z³e. ¯e wiele razy mo¿e okazac sie dla kogo¶ ratunkiem na ca³e ¿ycie a przy okazji nie krzywdzi sie innych. Zaskakuj±ce akcje, pozory mog± myliæ. Có¿. ¯ycie

Avatar u¿ytkownika - moniapili
moniapili
Przeczytane:2019-08-22, Ocena: 6, Przeczyta³am,

Poruszaj±ca, wzruszaj±ca, m±dra... Na tak± ksi±¿kê od dawna czeka³am - rozbija serce na tysi±c kawa³ków, ale daje te¿ nadziejê i pozwala zrozumieæ... Przekonajcie siê sami -warto!

Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;