Naturalnie dla zdrowia

Droga do zdrowia - przejdź ją z Agnieszką Cegielską i z jej rozmówcami

Wielu z nas myśli, że droga do zdrowia jest długa i niełatwa. Jednak często okazuje się, że może być zdecydowanie krótsza i prostsza. W książce Naturalnie dla zdrowia Agnieszka Cegielska postanowiła porozmawiać ze specjalistami, którzy zajmują się zdrowiem. Jak bardzo mogą pomóc nam odpowiednia dieta, osteopatia, terapia krzyżowo-czaszkowa, chiropraktyka, hirudoterapia i wiele innych terapii? Co możemy zrobić, aby w naturalny sposób wesprzeć naszą odporność i jak robią to ci, którzy na co dzień pomagają innym? Co zrobić, aby uwolnić z organizmu nagromadzony latami stres i pokochać niedoskonałości swojego ciała? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszej książce znanej i cenionej propagatorki zdrowego stylu życia, Agnieszki Cegielskiej.

Naturalnie dla zdrowia to twoja recepta na zdrowe życie.

Informacje dodatkowe o Naturalnie dla zdrowia:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2020-11-12
Kategoria: Kuchnia

Kup książkę Naturalnie dla zdrowia

Naturalnie dla zdrowia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2022-02-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2022,

Agnieszka Cegielska to znana i ceniona  prezenterka telewizyjna, która efektownie propaguje naturalny, zdrowy styl życia. "Naturalnie dla zdrowia" to już kolejna wspaniała książka celebrytki, dzięki której czytelnicy mogą wyruszyć w niezapomnianą, refleksyjną, edukacyjną, a przede wszystkim nadzwyczaj angażującą podróż ku zdrowiu. Wbrew pozorom, osiągnięcie celu, jakim jest świetne samopoczucie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne, jest o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się to zdawać. Jak zwykle bywa, człowiek sam często komplikuje sprawę i odpycha to, co jest w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Jak osiągnąć spokój ducha, harmonię i witalność? Czy medycyna naturalna w istocie jest taką wspaniałą alternatywą? I jak każdy z nas może właściwie zadbać o swój organizm oraz stan umysłu, który jest ze zdrowiem ściśle powiązany? Na te i inne pytania odpowiadają rozmówcy Agnieszki Cegielskiej, specjaliści od rozmaitych naturalnych i holistycznych terapii.

Byłam bardzo ciekawa najnowszej książki Agnieszki Cegielskiej, zwłaszcza, iż wcześniejsze pozycje skradły moje serce. Tym razem jednak, nie znalazłam ani przepisów, ani propagowania zdrowej, naturalnej żywności, Autorka postanowiła poszperać głębiej i sugestywnie nakreślić źródło wielu chorób, o którym tak często zapominamy. Mowa o silnym, długotrwałym stresie, jaki w obecnych czasach jest niestety naszym stałym towarzyszem. Ma on działanie mocno destrukcyjne, gdyż nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje równowagi między ciałem a duchem. Sama zdrowa dieta na niewiele się zda, gdy kolejne narządy przestają odpowiednio wypełniać swoje funkcje. Jak zadbać o spokój i nauczyć się panować nad nerwami? I czy można wyeliminować dotychczasowe negatywne skutki stresu na organizm?

Agnieszka Cegielska oraz jej goście prezentują całą paletę naturalnych metod, które wspierają harmonię, pozwalają się oczyścić, przywracają narządom pełną witalność. Począwszy od tych doskonale znanych, jakich jest rozmowa z psychologiem czy specjalistyczne masaże, poprzez fascynujące, wyzwalające wibracje aż do wciąż szokującej hirudoterapii. Każdy kolejny rozdział podkreśla, jak istotne jest podejście holistyczne do pacjenta, a także dążenie do wzmocnienia odporności, dzięki czemu organizm będzie mógł samodzielnie powrócić do optymalnego stanu. Co ciekawe, w tym istotnym procesie nie mogło również zabraknąć samoakceptacji oraz miłości do samego siebie!

"Naturalnie dla zdrowia" to błyskotliwie naszkicowana pochwała i prezentacja rozmaitych metod medycyny niekonwencjonalnej, których zadaniem jest uleczenie zarówno ciała, jak i duszy chorego. Agnieszka Cegielska, wraz ze swoimi przyjaciółmi, stworzyła wartościowy przewodnik po świecie naturalnych terapii, jakie dzięki kompleksowemu podejściu mogą zdziałać prawdziwe cuda i nie tylko przywrócić równowagę obciążonemu stresem i chorobami organizmowi, ale przede wszystkim nauczyć nas być dla siebie bardziej wyrozumiałym, czułym, bo przecież miłość i akceptacja są fundamentami dbania o zdrowie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne!

Naturalnie w kuchni. 60 przepisów na zdrowie
Agnieszka Cegielska0
Okładka ksiązki - Naturalnie w kuchni. 60 przepisów na zdrowie

Zadbaj o swoje zdrowie. Naturalnie z Agnieszką Cegielską. Żyjemy w zanieczyszczonym środowisku, które osłabia naszą odporność i sprzyja rozwojowi...

Naturalnie. Odkryj moc darów natury. Ciesz się zdrowiem i urodą
Agnieszka Cegielska0
Okładka ksiązki - Naturalnie. Odkryj moc darów natury. Ciesz się zdrowiem i urodą

Naturalnie, że... naturalnie! Awokado, daktyle, spirulina, a obok nich swojska brzoza, pyłek pszczeli i kasza jaglana - to tylko niektórzy z bohaterów...