Nawiedzony

Tom 1 cyklu David Ash

Profesor Dawid Ash zajmuje się zjawiskami nadprzyrodzonymi. Pewnego dnia otrzymuje dramatyczny list od starszej kobiety z prowincji, która twierdzi, że jest prześladowana przez duchy. Ash podchodzi do sprawy dość sceptycznie - w swojej karierze zdemaskował już niezliczoną ilość paranormalnych mistyfikacji. Naukowiec nie przypuszcza jednak, że w posiadłości Edbrook House wydarzy się coś, co zweryfikuje jego przekonania, co więcej, sprawi, aż Ash zacznie powątpiewać nawet w stan własnego umysłu.

Informacje dodatkowe o Nawiedzony:

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Kategoria: Horror
Tytuł oryginału: Haunted
Tłumaczenie: Grzegorz Iwańciw

Kup książkę Nawiedzony

Nawiedzony - opinie o książce

Lubicie historie o duchach?

Jeśli tak, to polecam Wam "Nawiedzonego" Jamesa Herberta.

Dawid Ash zajmuje się zjawiskami paranormalnymi. Jest sceptykiem, który wykrył wiele paranormalnych mistyfikacji i jednocześnie typem faceta, którego ciężko przestraszyć.

Pewnego dnia dostaje dramatyczny list od starszej kobiety, która ma być rzekomo dręczona przez duchy. Ash przekonany o kolejnym oszustwie przybywa do posiadłości Edbrook House, gdzie ma przeprowadzić swoje badania. Nie wie jednak, że to, co go tam spotka skruszy fundamenty jego przekonań.

Mieszkańcy posiadłości, rodzina Mariellów nie wzbudza w nim zaufania. Cały czas ma wrażenie, że z nim igrają. Do czasu, aż Ash widzi w ogrodzie biegającą dziewczynę, znikającą tak szybko jak się pojawiła... ale i nie tylko. Spirala strachu tylko się nakręca i wraz z biegiem historii, dochodzi do wielu niepokojących zdarzeń, których Ash nie potrafi objąć rozumem.

Co tak naprawdę wydarzyło się w Edbrook House? W domostwie zagnieździły się duchy? A może to Ash popadł w obłęd?

"Nawiedzony" to wciągająca historyjka trzymająca w napięciu. Potrafi wzbudzić dreszczyk grozy i momentami naprawdę potrząsnąć czytelnikiem. Bardzo podobało mi się też to, że mroczna przeszłość stopniowo odkrywa karty dodatkowo nakręcając atmosferę.

Zakończenie jest niestety dosyć przewidywalne, ale to nadal świetna historia z dreszczykiem, na którą warto poświęcić parę godzin.

Na wieczór "z duchami" rzecz idealna! Coś czuję, że druga część "Duchy ze Sleath" długo na mnie nie poczeka!?

#czytamypulpowehorroryv

Mgła
James Herbert0
Okładka ksiązki - Mgła

Po niespodziewanym trzęsieniu ziemi z małego angielskiego miasteczka zostają zgliszcza, a z rozłamu powstałego na jego głównej ulicy wydostaje się...

Rok 1948
James Herbert 0
Okładka ksiązki - Rok 1948

W 1948 roku na Anglię spadają rakiety V-2 przenoszące morderczy, dziesiątkujący ludzkość wirus.Amerykański lotnik Hoke - jeden z nielicznych ludzi odpornych...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;