Spędź urlop na południu Włoch! To kraina pięknych kościołów, zamków i miasteczek, w których czas się zatrzymał. To Neapol - miasto pizzy, opery i Sophii Loren, to wspaniałe Wybrzeże Amalfi z miasteczkami na zboczu gór, urzekająca wyspa Capri z Lazurową Grotą, słynne stanowiska archeologiczne w Pompejach i Herkulanum, miasteczka Sycylii i plaże Sardynii. Kraina wulkanów, greckich świątyń i niezapomnianych pejzaży, pełnych temperamentu ludzi oraz doskonałych, potraw.

MARSZRUTY - pomogą zaplanować pobyt w Neapolu, na Wybrzeżu Amalfi oraz włoskich wyspach w zależności od czasu, jakim dysponujemy, i zainteresowań. NIEZWYKŁE DOŚWIADCZENIA - w tym nurkowanie na Wybrzeżu Amalfi, wspinaczki na Monte Solaro na Capri i Etnę na Sycylii, a także udział w festynie z tańcem tarantella. RADY BYWALCÓW - od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po miejscowych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii. TRASY 1 WYCIECZKI PIESZEJ I 3 SAMOCHODOWYCH - opatrzone mapami i planami, m.in. po niezwykłym Wybrzeżu Amalfi, spaceru po historycznym centrum Neapolu oraz wyprawy samochodem po romańskich miasteczkach Apulii. PROPOZYCJE MNIEJ RUTYNOWYCH WYCIECZEK - w tym wędrówki po górach Sila, obserwowania ptaków na półwyspie Gargano, zwiedzania starożytnych miast Sardynii. LISTY TEGO, CZEGO POMINĄĆ NIE WOLNO - w każdym omówionym w przewodniku regionie, a także przy trasie każdej wycieczki, wzbogacone o dokładne opisy szczególnie polecanych miejsc bądź atrakcji. WSPANIAŁE ZDJĘCIA, GRAFIKI, PLANY I MAPY - ułatwią podjęcie decyzji, poruszanie się i poznanie każdego miejsca.

Informacje dodatkowe o Neapol i południowe Włochy. Przewodnik National Geographic. Wydanie 2, zaktualizowowane:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2019-04-03
Kategoria: Przewodniki turystyczne
Tytuł oryginału: NGT The Amalfi Coast, Naples & Southern Italy

Tagi: Przewodniki turystyczne

Kup książkę Neapol i południowe Włochy. Przewodnik National Geographic. Wydanie 2, zaktualizowowane

Neapol i południowe Włochy. Przewodnik National Geographic. Wydanie 2, zaktualizowowane - opinie o książce

Włochy Przewodnik NG III wyd.
Tim Jepson0
Okładka ksiązki - Włochy Przewodnik NG III wyd.

Wycieczki poza utarte szlaki Rady bywalców Najważniejsze atrakcje Nowe wydanie Nikt nie zna świata lepiej niż my Spędź urlop we Włoszech...

Florencja i Toskania. Przewodnik National Geographic
Tim Jepson0
Okładka ksiązki - Florencja i Toskania. Przewodnik National Geographic

Szczegółowe opisy i informacje. Ponad 240 barwnych fotografii. 22 szczegółowe mapy i plany. Trasy spacerów i wycieczek samochodowych...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;