Nie chcesz wiedzieć

Przed dwoma laty wysepka u wybrzeży Oregonu była świadkiem dramatycznych wydarzeń, kiedy seryjny morderca kobiet uciekł ze szpitala psychiatrycznego. Wkrótce potem szpital zamknięto. Przestępcy nigdy nie schwytano.

W życiu Avy rozegrał się wtedy jednak inny dramat…

W snach Avy jej synek wygląda tak samo jak wtedy, gdy widziała go po raz ostatni. Ale na jawie za każdym razem na nowo boleśnie przeżywa swoją tragedię: Noah zniknął bez śladu dwa lata temu. Więc jak to możliwe, że nocą słyszy jego płacz, a w sennych koszmarach widzi, jak Noah biegnie po pomoście, jak jest coraz bliżej krawędzi

To skutek traumy, przekonują psychiatrzy. Ale Ava nie może się oprzeć wrażeniu, że mąż, rodzina i terapeuta nie mówią jej wszystkiego.

Nagle znów ktoś zaczyna mordować kobiety – które Ava dobrze znała. A na wyspie pojawia się tajemniczy mężczyzna.

Informacje dodatkowe o Nie chcesz wiedzieć:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2013-02-12
ISBN: 978-83-2414-584-3

Kup książkę Nie chcesz wiedzieć

Nie chcesz wiedzieć - opinie o książce

Avatar użytkownika - candylove27
candylove27
Przeczytane:2014-03-30, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,

Ava, główna bohaterka, pewnego wieczoru wskakuje do zatoki wierząc, że w ten sposób uratuje swojego topiącego się synka. Prawda niestety jest inna. Noah zaginął bez śladu dwa lata wcześniej, a Ava zmaga się z depresją i ogromnym bólem po stracie. Ma męża, kuzynostwo, pomoc domową oraz terapeutkę – ci wszyscy chcą jej ulżyć w cierpieniu, ale kobieta im nie ufa. Czy słusznie? Na szczęście na wyspie zjawia się Austin Dern, stajenny, który staje się w pewien sposób sojusznikiem pani domu. Mężczyzna ma swój sekret oraz misję, którą musi wypełnić. Jaką? To jest ukrywane prawie do samego końca…
  Główna bohaterka nie może pogodzić się ze stratą synka, próbuje za wszelką cenę sobie przypomnieć wydarzenia sprzed dwóch lat, kiedy to właśnie Noah zaginął. Dlatego też chodzi do Cheryl Reynolds, hipnotyzerki i odnawia swoją pamięć. Pewnego dnia kobieta zostaje brutalnie zamordowana. Wszystkie podejrzenia padają na Avę, gdyż ona była jej ostatnią klientką i ostatnią osoba, która widziała ją żywą. Wiemy, że Ava jest niewinna, jednak kto popełnił tę zbrodnię? Nieliczni sądzą, że to legendarny już seryjny morderca powrócił i znowu zabija kobiety. Mają rację?
  Nie chcesz wiedzieć jest bardzo tajemniczą książką, utrzymującą w napięciu przez większość stron. Co chwilę nowe okoliczności i informacje są odkrywane i ujawniane, tym samym dekoncentrując czytelnika i naprowadzając go na całkiem inny trop. Nie ma tutaj oczywistości, autorka sprawnie oszukuje swojego odbiorcę i to bardzo mi się podobało. Historia jest wciągająca i poruszająca. Szkoda tylko, że tak długo się rozkręca, bo to nieco mnie zniechęciło do zapoznania się z całością.
  Ogólnie książkę Lisy Jackson oceniam na plus. Jeszcze takiej powieści nie czytałam, wzruszającej i nieraz wprawiającej w obłęd. To czytelnik musi się zdecydować, po której stronie leży prawda. Czy to główna bohaterka zwariowała? A może tylko ona jest normalna, a wszystko, to jeden wielki spisek przeciwko niej? Było to moje pierwsze spotkanie z autorką, a po przemyśleniu sobie wszystkiego, uważam, że całkiem udane. Jeżeli będę miała okazję, sięgnę po jej dzieła ponownie.

Jak zwykle Lisa Jackson nie zawiodła bardzo wciągająca fabuła. Ava straciła synka, znajduje sie na psychotropach, zaczyna jej jednak coś nie pasować. Postanawia wziąć się w garść i wyjaśnić dziwne sytuacje.I tak zaczynają się morderstwa, przywidzenia i słyszenie głosów dziecka.
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-08-16, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Początkowe strony okropnie mnie nudziły i zastanawiałam się, czy nie odłożyć tej książki na półkę. Postanowiłam jednak dać jej szansę i czytałam dalej. Później na szczęście się rozkręciła, a ostatnie strony były tak wciągające, że nie mogłam się oderwać. Miejscami książka była trochę przewidywalna, ale wiele razy mnie też zaskoczyła.

Jak to jest gdy nie możesz ufać nikomu?

Rodzina, która jest z pozoru szczęśliwa niestety skrywa wiele tajemnic. Niemalże każdy z każdym  coś knuje i spiskuje. A w tym wszystkim kobieta, która  straciła ukochane dziecko i "siódmym zmysłem" czuje, że jej ukochany synek żyje.

Choć akcja rozwija się  bardzo wolno i chwilami jest nużąca to naprawdę warto przeczytać.

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2017-09-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Ava jest właścicielką wysepki u wybrzeży Oregonu. Seryjny morderca kobiet ucieka ze szpitala psychiatrycznego. Przestępcy nigdy nie schwytano, a szpital zamknięto. Wtedy znika bez śladu swnek Avy Noah. Dwa lata później Ava słyszy płacz synka w snach. Widzi jak biegnie po pomoście i rusza mu na ratunek. Wszyscy usiłują ją przekonać że to wynik traumy. Ale ava nie może się oprzeć wrażeniu, że mąż Wyatt, rodzina i terapeuta nie mówią jej wszystkiego. Sprawcą całego zamieszania okazuje się Khloe najlepsza przyjaciółka Avy. Pomaga jej Dern. Wyjda też różne rod, inne tajemnice.

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2013-11-26, Ocena: 6, Przeczytałam, z_Przeczytałam 2013 (112),
Podarowana śmierci
Lisa Jackson0
Okładka ksiązki - Podarowana śmierci

Wybiera je starannie. Ratuje im życie. Wzbudza ich zaufanie. A potem je porzuca - na pewną i straszną śmierć. W zasypanych śniegiem lasach Montany policja...

Stracone dusze
Lisa Jackson0
Okładka ksiązki - Stracone dusze

Kristie ma szczęście, że żyje. Niewielu ludziom udało się przetrwać dwukrotny atak seryjnego mordercy. Teraz chce zgłębiać umysły zbrodniarzy, studiując...