Nie do odzyskania. Rozdzieleni. Tom 2

Nowa szkoła. Nowe przyjaźnie. Nowe życie. A może nie do końca?

Alex jest wściekła na rodziców, którzy ją porzucili. A jeszcze bardziej na przyjaciół, którzy zrobili to samo. Tuż po przeprowadzce do kampusu uniwersyteckiego kieruje kroki do domu Jessego, od którego zamierza zażądać odpowiedzi na pytanie, co naprawdę wydarzyło się w noc śmierci jej brata. Chce zrozumieć, dlaczego Ethan przed wypadkiem przyjaźnił się z grupą o szemranej reputacji. Kiedy jednak wreszcie się spotykają, Jesse milczy. Alex dowiaduje się za to, że wciąż jest między nimi chemia. Dawna namiętność wybucha nowym płomieniem...

Z pewnych nawyków trudno się wyleczyć i wkrótce Jesse i Alex wracają do potajemnych spotkań. On ma na uczelni status gwiazdy, a ona nie chce się zmierzyć z konsekwencjami bycia jego dziewczyną. Nie zamierza już cierpieć, więc nikomu się nie zwierza ani nie polega na innych. Ale gdy chodzi o Jessego Hunta, jest bezradna. Jak zakończy się dla niej upublicznienie ich związku? Czy dziewczyna przetrwa ujawnienie prawdy o jej rodzinie i bracie? I co zrobi Alex, gdy się dowie, że Jesse nie wyznał jej całej prawdy?

Informacje dodatkowe o Nie do odzyskania. Rozdzieleni. Tom 2:

Nie do odzyskania. Rozdzieleni. Tom 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-09-06, Ocena: 5, Przeczytałam,

Główny wątek historii opiera się na odkryciu prawdy o śmierć brata-Ethana.Nieumiejętność pogodzenia się z jego śmiercią niesie ze sobą wiele przykrych chwil i niejasności.Ukochana siostra za wszelka cenę chce znać prawdę pomimo obawy o konsekwencje z tym związane.Gdy wszyscy wokół ukrywają ważne elementy z przeszłości to nie jest łatwo przekonać ich do szczerości.Obserwujemy rosnące pożądanie pomiędzy bohaterami.Mimo upływu czasu,ono nadal jest i to o zwiększonej sile.

Historia jest naznaczona ogromnym bôlem po niewyjaśnionej śmierci brata.Emocje z tym związane nadal są i przez to otrzymujemy pełna zawirowań akcje,która sprawia wiele zaskakujacych chwil.Pomiędzy tym możemy poznać życie studenckie i chamskie podejście studentek do nowo poznanej Alex.Zazdrość,niepewność i obawa o swoją pozycje są początkiem potyczek słownych i zachowania.

Czytając czekałam na moment wyjaśnienia wszystkich sekretów.I one najbardziej mnie nurtowały.Odkrycie ich wzbudza niemałe zaskoczenie i niedowierzanie.Bo rodzina powinna się wspierać a nie sprawiać ból.W życiu bohaterki właśnie tak niestety jest!

Lektura jest bardzo emocjonalna.Jeśli takie książki kochasz to jest to idealna pozycja dla ciebie.Polecam

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-02-03, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

“Nie do odzyskania “

Od lat jestem wierną fanką książek Tijan ale zawsze zaznaczam , że jej styl albo się kocha albo nienawidzi. Uwielbia chaos i on jest w jej historiach zawsze obecny w mniejszym lub większym stopniu, trzeba umieć się w nim odnaleźć i go zaakceptować . To autorka literatury młodzieżowej. Jej bohaterami zwykle są licealiści lub studenci, często popularni, sportowcy o specyficznych charakterach , skupiający wokół siebie, w ścisłym otoczeniu , nielicznych wybranych. I nie da się zaprzeczyć, że autorka lubi pomiatać postaciami które tworzy, sponiewierać je psychicznie, trzymać wręcz na krawędzi wytrzymałości, przez co jej książki potrafią mieć w sobie niesamowicie wiele emocji.

Po co to piszę ? Seria Rozdzieleni ma w sobie praktycznie wszystko typowe dla autorki , wszystko co ona lubi w swoich książkach zawierać. To jedna z tych (wg mnie) bardziej chaotycznych , nie każdy ją pokocha ale ja jak już wspomniałam , jestem jej fanką, bywam wręcz bezkrytyczna wobec jej książek . Tu dostrzegłam pewne wady, ten tom nie jest idealny ale ! i tak go kocham .

Alex to typowo poturbowana przez autorkę bohaterka . Pierwszy tom kończył się w momencie gdy została praktycznie sama. Załamana po śmierci brata, porzucona przez rodziców, przyjaciele przerażeni jej zachowaniem odsunęli się od niej. Jessego sama od siebie odepchnęła po wywodzie Angie na temat ich toksycznej relacji . Zaczyna studia na tej samej uczelni, którą wybrał jej brat i na której uczy się Jesse . Postanawia się z nim skonfrontować żeby poznać tajemnice Ethana , których przedsmak dostała w pierwszym tomie. Gdy chłopak dowiaduje się , że Alex jest na tym samym uniwersytecie co on, postanawia spróbować o nich zawalczyć. Co z tego wyniknie ?

Podobało mi się tu jak zmienił się Jesse. W pierwszym tomie sprawiał wrażenie drania , który wykorzystuje Alex jako seks zabawkę, dzięki której na chwilę zapomina o problemach i bólu. Jednak czuć było, że ma to drugie dno, że i on cierpi , nikt nie wie jak bardzo . Stracił matkę, ojciec nigdy nie był dla niego ojcem tak naprawdę , zginął jego przyjaciel , który nie chciał żeby cokolwiek łączyło Jessego i Alex. Dlaczego ? Tak naprawdę autorka tego chyba nie wyjaśniła albo ja tego nie zrozumiałam… Jesse ma wokół siebie niewiele osób , którym tak naprawdę może zaufać, co do których ma pewność , że nie są przy nim tylko po to żeby wykorzystać jego sławę , popularność lub znajomości jego ojca… Cierpi i tylko Alex potrafi go naprawdę zrozumieć, tylko przy niej czuje się sobą, odzyskuje spokój . Tylko na niej naprawdę mu zależy.

Jednak dziewczyna w to nie wierzy . Nie bierze nawet pod uwagę tego, że między nimi może być coś trwałego. Przyzwyczajona, że każdy ją zostawia, że nikt nie potrafi być przy niej na zawsze, spodziewa się kolejnego odrzucenia, kolejnego porzucenia ze strony Jessego. Zawiodła się na tak wielu osobach, że zaufanie jest czymś na co nie potrafi się zdobyć. Alex jest poraniona, załamana i boi się kolejnego roczarowania. Tyle żalu i pretensji dusi w sobie po tym co zrobili jej rodzice … Czy oboje dadzą radę rozprawić się z tym co ich wykańcza? Czy pomogą sobie nawzajem ?

W sumie nie wiedziałam , że to dylogia , nie spodziewałam się , że w tym tomie się wszystko wyjaśni i zakończy. Emocji było bardzo dużo, momentami miałam wręcz wrażenie , że autorka przesadziła , za bardzo kombinowała dodając całości zbyt wiele dramatyzmu przez co jest kilka niejasności, momenty takie wręcz bez sensu. Choćby fakt, że nie tylko Ethan nie chciał żeby Alex i Jesse byli razem. Także jej “cudowni” rodzice zareagowali na wiadomość , że coś ich łączy , w dziwny sposób, dając do zrozumienia , że oczekują , że się rozstaną. Ale dlaczego , nie ma żadnego wyjaśnienia. Tajemnice brata Alex… Liczyłam na coś bardziej szokującego . Sama scena w której dochodzi do ich odkrycia była pełna napięcia , ale też taka poplątana , że nie mogłam się połapać kto wypowiada jaką kwestie i o co tak do końca chodzi . Sens zrozumiałam jednak nieco mnie to zawiodło .

Co mnie też raziło, to pewien błąd w tłumaczeniu , bo chyba dziecko brata , nie jest siostrzenicą, a bratanicą ale to już się załącza moje czepialstwo ;)

Ogólnie całość mnie wciągnęła. Choć bohaterowie , szczególnie Alex i jej ciągłe załamania , mnie irytowały . Miała powody, ale momentami sama chyba nie wiedziała już czemu się z nią tak dzieje . Z kolei Jesse brał za wszystko winę na siebie , przekonany że wszelkie zło w jej życiu to jego wina, każdą łzę wywołuje on i jednak tu plus dla Alex , że wyprowadzała go z błędu , nie pozwalała by czuł się jeszcze gorzej bo i tak miał dość na głowie. Autorka lubi pokazywać rodziców w złym świetle i zwracać uwagę na to z jak wieloma problemami borykają się młodzi ludzie, jak mocno przeżywają z pozoru bagatelne wydarzenia. Choć tu raczej głównie mają poważne problemy, które głęboko zakopują. Z pozoru wydają się twardzi ,a  jednak w środku cierpią bardziej niż ktokolwiek by się spodziewał. Książka nie skupia tylko na tej dwójce, poznajemy też wiele osób z ich otoczenia, ich problemy i charaktery. A charaktery bohaterów tworzonych przez Tijan są bardzo wyraziste, wyzwalają rozmaite emocje. Nie jednego można polubić ale tych negatywnych osobników również nie brakuje i są chwile , że ma się ochotę wręcz kogoś udusić. Ale książki które wyzwalają emocje są najlepsze. Ta nie daje się nudzić i tych emocji wyzwala bardzo dużo .

Jeżeli należysz do fanów książek młodzieżowych , polecam tę serię , jak i inne książki autorki . Jest w moim przekonaniu warta uwagi. Mam nadzieję , że też pokochasz ten specyficzny styl autorki . Polecam :)

"Nie do odzyskania" to drugi tom serii Rozdzieleni.

Muszę przyznać, że książka mnie rozczarowała. Liczyłam na coś więcej, że akcja w końcu się rozkręci. I na to czekałam czytając książkę. Jest jakaś tajemnica, która cały czas wisi w powietrzu. Ale poza tym nic. Ona ciągle pogrążona jest w rozpaczy, ma żale, pretensje. Jej związek z Jessem jest w tajemnicy, a w zasadzie to chyba nie związek bo ona sama nie wie na czym stoi. Spotykają się ze sobą czasami, śpią ze sobą, a potem sami nie wiedzą na czym stoją. Ta relacja jest bardzo męcząca. Wszystko widzimy z perspektywy Alex, czego ona chce, czego oczekuje. Nic nie wiemy co myśli i czuje Jesse. Pojawia się i znika.
Cała książka przedstawia życie Alex, jej relacje z nowymi znajomymi na uczelni, balangi, picie. Dużo dialogów, kto z kim sypia i dlaczego. A tak na prawdę w tym całym chaosie nie dzieje się nic. Jest zlepek różnych wydarzeń i ta cała tajemnica, która na końcu wychodzi na jaw. I na końcu czytelnik może się obudzić i nawet zaciekawić, tylko trzeba przebrnąć przez około 400 stron.
Książka ma różne recenzje, niektóre bardzo pozytywne, więc z tego wynika, że może się podobać. Mnie nie zachwyciła ...

Recenzja booktoura

[...] Ból i żałoba, strata i rozpacz, porzucenie... W pewnym momencie człowiek nie daje już rady. Jeśli nie dostanie wsparcia i miłości, upadnie pod razami[...]

Trudna, rozdzierająca serce.

Dalszy ciąg historii o Alex i Jessim. Alex próbuje sobie wszystko poukładać, po tym jak się dowiedziała, że rodzice ją odrzucili. Postanawia odwiedzić Jessego, aby wyznał jej prawdę. Lecz ten nie potrafi. Wszystko się zmienia pewnego dnia gdy...

Dalej się trzęsę po skończeniu tej historii. Nie mogę się pozbierać po tym co tu przeczytałam. Wiedziałam, że moje serce się rozpadanie, a autorka spowoduje u mnie łzy, ale nie wiedziałam, że to serce będę musiała zbierać kilka razy. Ciężko czytało się smutne sceny, które sprawiały, że łzy leciały ciurkiem po policzku. Chusteczki, które miałam obok siebie, przestały wystarczać, aż doszłam do wniosku, że i tak nie nadążę wycierać raz po raz wydobywających się łez. Oddech był tak niespokojny przez całą historię, że jak tylko przeczytałam koniec, mogłam odetchnąć z ulgą. Tajemnice, sekrety, prawda. To wszystko było w tej historii. A ja nadal nie umiem się odnaleźć po niej. Szukam siebie.

Nie wiem co napisać. Próbuje się uspokoić, ale wciąż w moim umyśle pojawiają się sceny z książki, które powodują płacz. Ta historia była tak smutna, że aż nie mogłam uwierzyć, że coś takiego może mieć miejsce, mimo iż to fikcja literacka. Dziękuję @ że mogłam przeczytać oba tomy w tym booktourze. Przekonajcie się sami czy warto.

Książki Tijan to coś pięknego. Każda jej historia wciąga od pierwszej strony i nie można się oderwać. Mam nadzieję że uda mi się przeczytać jej wszystkie książki. Poprzednia część była przepelniona bólem a w tej bohaterka stała się silniejsza. Walczyła o swoje i mimo wielu przeszkód szła przed siebie. Zaznała wkoncu szczęścia i miłości o jakiej marzyła od lat. Z mężczyzną który od lat był jej przeznaczony. On także dorósł do tej miłości by ją dawać i przyjmować. Pięknie napisane i jeszcze kiedyś wrócę do tej historii

Carter Reed. Tom 1
Tijan0
Okładka ksiązki - Carter Reed. Tom 1

Emma postanowiła zrezygnować z pójścia na siłownię i wrócić wcześniej do domu. To była ostatnia łatwa do podjęcia decyzja w jej życiu, ponieważ w pokoju...

Revenge
Tijan0
Okładka ksiązki - Revenge

Razem mogą wszystko. Czy zdołają stawić czoła własnym demonom? Bailey i Kash byli przyzwyczajeni do życia w cieniu. Teraz muszą pokonać niebezpieczeństwa...