(Nie)pamięć

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2019-01-16
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Joanna Kluza

Wzruszająca, tajemnicza, a także pełna humoru historia ponadczasowej miłości o niezapomnianym zakończeniu. Innowacyjna powieść, w której autor próbuje zgłębić pamięć uczuć.

Hope, Josh i Luke, studenci neurobiologii, tworzą nierozłączne trio, które łączy bezwarunkowa przyjaźń i pewna genialna idea. Kiedy Hope staje przed zbliżającą się nieuchronnie śmiercią, przyjaciele decydują się na zbadanie niemożliwego i na wprowadzenie w życie niewiarygodnego planu - postanawiają zabawić się

w alchemików życia. Gdzie znajduje się nasza świadomość? Czy można ją przenieść i przechować? W pogoni za odpowiedziami na te pytania przyjaciele rozpoczynają szaleńczy wyścig ze śmiercią, od tajnych laboratoriów

Uniwersytetu Bostońskiego po zagubioną na krańcu wyspy latarnię morską.

,,Niezwykła historia miłości, poruszająca i pełna humoru, godna Juliusza Verne'a". -- France Info

,,To najbardziej wzruszająca historia Marca Levy'ego; współczesna wersja Śpiącej królewny. Autor wywrócił swój horyzont do góry nogami, a ja to samo zrobiłem ze swoim sercem. Cudowna lektura". -- L'Univers Détente

Tagi: Współczesna proza literacka

Kup książkę (Nie)pamięć

Opinie o książce - (Nie)pamięć

Trójka przyjaciół, studia neurobiologii, wielka miłość i śmiertelna choroba... Co może powstać z takiej mieszanki?? Z pewnością coś nieprzeciętnego.
Marc Levy przenosi nas w przyszłość badań nad ludzkim mózgiem i pamięcią. Stwarza świat, w którym chyba każdy chciałby żyć. Daje nam bowiem przedsmak rzeczywistości, w której ludzką pamięć wraz z emocjami i całym jestectwem można przenieść na dysk komputera. Czyżby zapowiedź ludzkiej nieśmiertelności?
Książka zawładnęła mną do reszty!
W trakcie czytania systematycznie traciłam wiarę, że ta historia ma szansę na szczęśliwe zakończenie. Wydawałoby się, że nie, w momencie, kiedy z akcji znika Hope i Josh, a autor wprowadza nową bohaterkę - Melody, pochodzącą z zupełnie innego świata. Zastanawiające staje się co ją może łączyć z historią trójki przyjaciół? I dlaczego czytelnik poznaje ją tak późno...
Rozwiazanie nieco amoralne moim zdaniem, a już z pewnością budzące skrajne emocje.

Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2019-02-01, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2019,

Dziwna, mądra, niezapomniana. Jedną z tych książek które żałujemy że się skończyły. Niesamowita wizja możliwości medycyny przyszłości, trochę kontrowersyjna, ale to przede wszystkim opowieść o miłości która bardzo chętnie pokonać wszystkie przeciwności losu.

Kup książkę (Nie)pamięć

Złodziej cieni
Marc Levy0
Okładka ksiązki - Złodziej cieni

Początek roku dla bohatera, a zarazem narratora, jest po prostu fatalny. Nowa szkoła, obce miasteczko, - najniższy w klasie, staje się ofiarą drugorocznego...

Ostatnia z rodu Stanfieldów
Marc Levy0
Okładka ksiązki - Ostatnia z rodu Stanfieldów

Porywająca podróż - przez Francję okupowaną od lata 1944 roku, Baltimore swobodnych lat 80. oraz Londyn i Montreal naszych czasów - do serca tajemnicy...

Prawdziwa miłość polega na dawaniu tego, czego samemu się nie dostało, bez umiaru ani lęku.

To straszne, jak bardzo obecny jest ktoś, kogo kochamy, kiedy go już nie ma.

Więcej cytatów z tej książki
Orkiestra z Auschwitz
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch