Nie puszczaj mojej d這ni

Wydawnictwo: 安iat Ksi捫ki
Data wydania: 2014-10-22
Kategoria: Literatura pi瘯na

Ocena: 4.38 (8 g這s闚)

Nowa powie嗆 jednego z najpoczytniejszych francuskich pisarzy wed逝g dziennika

,,Le Figaro"

Para zakochanych wypoczywa na rajskiej wyspie La Réunion. Rozleniwienie, palmy, s這鎍e i turkusowe morze tworz doskona造 koktajl. Nagle sielanka zamienia si w koszmar. Kiedy Liane znika z hotelu, jej m捫 Martial Bellion staje si podejrzanym numer jeden. Tym bardziej, 瞠 ucieka razem z ich sze軼ioletni córk.

Policja organizuje blokad dróg, nad wysp ko逝j helikoptery. Rozpoczyna si szale鎍zy po軼ig w鈔ód najbardziej mozaikowej spo貫czno軼i 鈍iata. A je郵i za tym usianym trupami polowaniem na cz這wieka kryje si przera瘸j帷 manipulacj?

Bestsellerowa powie嗆 Nie puszczaj mojej d這ni w samej Francji zosta豉 sprzedana w nak豉dzie ponad 70 000 egzemplarzy.

Michel Bussi - francuski profesor na uniwersytecie w Rouen i autor o鄉iu obsypanych nagrodami powie軼i. Jego poprzednia ksi捫ka, Samolot bez niej, zosta豉 wyró積iona m.in. presti穎w Le Prix Maison De La Presse i jest t逝maczona na kilkana軼ie j瞛yków. Sprzedano równie prawa do adaptacji filmowej.

Kup ksi捫k Nie puszczaj mojej d這ni

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Nie puszczaj mojej d這ni

Michel Bussi staje si jednym z moich ulubionych autor闚. Z niecierpliwo軼i czekam na kolejn jego ksi捫k. Tym razem mamy do czynienia z powie軼i obyczajow z w徠kiem kryminalnym w tle. Skomplikowane relacje mi璠zyludzkie, tajemnice z przesz這軼i, zazdro嗆, zdrada, mi這嗆 i zbrodnia - wszystko w jednej powie軼i. Powie軼i wci庵aj帷ej, ciekawej, napisanej przepi瘯nym j瞛ykiem, kt鏎 czyta si b造skawicznie. Bussi zaskakuje, zwodzi, gdy my郵a豉m, 瞠 ju wiem, 瞠 odkry豉m prawd, nagle pojawia造 si kolejne niespodziewane fakty. Lubi by w taki spos鏏 zaskakiwana, lubi dobrze skonstruowane intrygi i skomplikowane relacje uczuciowe - a w tej ksi捫ce mam to wszystko. Polecam!
Avatar u篡tkownika - laurence
laurence
Przeczytane:2015-01-25, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2015,
Ciekawie skonstruowana powie嗆 z wci庵aj帷 fabu陰. Pocz徠kowo zawi豉 akcja do嗆 szybko nabiera tempa i czytelnik staje si uczestnikiem policyjnego po軼igu za podejrzanym oraz zmaga tej drugiej strony podczas ucieczki. Wszystko dzieje si w zawrotnym tempie, jest przemy郵ane w najdrobniejszym calu i stanowi niebanaln zagadk dla czytelnika.
Avatar u篡tkownika - wika9
wika9
Przeczytane:2014-12-08, Ocena: 2, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2014, Po篡czone,
Rajska wyspie La R徼nion, na kt鏎ej wypoczywaj ma鹵onkowie Bellion wraz ze swoj sze軼ioletni c鏎eczk. Atmosfera prawie sielankowa, kt鏎a nagle zmienia si w koszmar. Znika pi瘯na Liane, a jej m捫 Martial staje si g堯wnym podejrzanym. Sprawy nie u豉wia jego znikni璚ie razem z c鏎k. Akcja komplikuje si z minuty na minut, tempo zostaje podkr璚one do maksymalnych obrot闚. i........czego mi w tej ksi捫ce zabrak這. Skusi豉m si na lektur zach璚ona samymi pozytywnymi recenzjami, tym bardziej, 瞠 wcze郾iej czyta豉m pierwsz ksi捫k tego autora - ,,Samolot bez niej". Jednak wracaj帷 do g堯wnego w徠ku, bardzo mnie ta ksi捫ka rozczarowa豉. Ca豉 ta akcja poszukiwania Beliona i rozwi您anie zagadki znikni璚ia Liane, by豉 jako naci庵ana. Czyta豉m i liczy豉m tylko strony do ko鎍a, tak aby zako鎍zy t m璚z帷 lektur. Podsumowuj帷 - nie polecam.
Avatar u篡tkownika - Kirhan
Inne ksi捫ki autora
Czas jest morderc
Michel Bussi0
Ok豉dka ksi您ki - Czas jest morderc

Lato 1989Korsyka, pó逕ysep Revellata, mi璠zy morzem a górami. Droga prowadz帷a nad urwiskiem, dwudziestometrowy parów, samochód...

M闚ili, 瞠 jest pi瘯na
Michel Bussi0
Ok豉dka ksi您ki - M闚ili, 瞠 jest pi瘯na

Leyli przyby豉 do Francji z Mali kilka lat temu. Mieszka w ma造m mieszkaniu z trójk dzieci. Skrywa wielk tajemnic i strze瞠 jej pilnie, cho...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Manhattan Babilon