Nie puszczaj mojej dłoni

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2014-10-22

Nowa powieść jednego z najpoczytniejszych francuskich pisarzy według dziennika

,,Le Figaro"

Para zakochanych wypoczywa na rajskiej wyspie La Réunion. Rozleniwienie, palmy, słońce i turkusowe morze tworzą doskonały koktajl. Nagle sielanka zamienia się w koszmar. Kiedy Liane znika z hotelu, jej mąż Martial Bellion staje się podejrzanym numer jeden. Tym bardziej, że ucieka razem z ich sześcioletnią córką.

Policja organizuje blokadę dróg, nad wyspą kołują helikoptery. Rozpoczyna się szaleńczy pościg wśród najbardziej mozaikowej społeczności świata. A jeśli za tym usianym trupami polowaniem na człowieka kryje się przerażającą manipulację?

Bestsellerowa powieść Nie puszczaj mojej dłoni w samej Francji została sprzedana w nakładzie ponad 70 000 egzemplarzy.

Michel Bussi - francuski profesor na uniwersytecie w Rouen i autor ośmiu obsypanych nagrodami powieści. Jego poprzednia książka, Samolot bez niej, została wyróżniona m.in. prestiżową Le Prix Maison De La Presse i jest tłumaczona na kilkanaście języków. Sprzedano również prawa do adaptacji filmowej.

Kup książkę Nie puszczaj mojej dłoni

Opinie o książce - Nie puszczaj mojej dłoni

Michel Bussi staje się jednym z moich ulubionych autorów. Z niecierpliwością czekam na kolejną jego książkę. Tym razem mamy do czynienia z powieścią obyczajową z wątkiem kryminalnym w tle. Skomplikowane relacje międzyludzkie, tajemnice z przeszłości, zazdrość, zdrada, miłość i zbrodnia - wszystko w jednej powieści. Powieści wciągającej, ciekawej, napisanej przepięknym językiem, którą czyta się błyskawicznie. Bussi zaskakuje, zwodzi, gdy myślałam, że już wiem, że odkryłam prawdę, nagle pojawiały się kolejne niespodziewane fakty. Lubię być w taki sposób zaskakiwana, lubię dobrze skonstruowane intrygi i skomplikowane relacje uczuciowe - a w tej książce mam to wszystko. Polecam!
Avatar użytkownika - laurence
laurence
Przeczytane:2015-01-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Ciekawie skonstruowana powieść z wciągającą fabułą. Początkowo zawiła akcja dość szybko nabiera tempa i czytelnik staje się uczestnikiem policyjnego pościgu za podejrzanym oraz zmagań tej drugiej strony podczas ucieczki. Wszystko dzieje się w zawrotnym tempie, jest przemyślane w najdrobniejszym calu i stanowi niebanalną zagadkę dla czytelnika.
Avatar użytkownika - wika9
wika9
Przeczytane:2014-12-08, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2014, Pożyczone,
Rajska wyspie La Réunion, na której wypoczywają małżonkowie Bellion wraz ze swoją sześcioletnią córeczką. Atmosfera prawie sielankowa, która nagle zmienia się w koszmar. Znika piękna Liane, a jej mąż Martial staje się głównym podejrzanym. Sprawy nie uławia jego zniknięcie razem z córką. Akcja komplikuje się z minuty na minutę, tempo zostaje podkręcone do maksymalnych obrotów. i........czegoś mi w tej książce zabrakło. Skusiłam się na lekturę zachęcona samymi pozytywnymi recenzjami, tym bardziej, że wcześniej czytałam pierwszą książkę tego autora - ,,Samolot bez niej". Jednak wracając do głównego wątku, bardzo mnie ta książka rozczarowała. Cała ta akcja poszukiwania Beliona i rozwiązanie zagadki zniknięcia Liane, była jakoś naciągana. Czytałam i liczyłam tylko strony do końca, tak aby zakończyć tą męczącą lekturę. Podsumowując - nie polecam.
Avatar użytkownika - Kirhan
Przeczytane:2014-11-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Czarne nenufary
Michel Bussi0
Okładka ksiązki - Czarne nenufary

Spokój Giverny, ukochanego miasteczka Claude'a Moneta, zakłócają tajemnicze morderstwa. W sercu intrygi znajdują się trzy kobiety: dziewczynka z talentem...

Wyryte w piasku
Michel Bussi0
Okładka ksiązki - Wyryte w piasku

Najbardziej znana powieść francuskiego mistrza kryminału 6 czerwca 1944 roku stu siedemdziesięciu ośmiu rangersów ląduje na plaży w Normandii,...