Nie rezygnuj

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-10-05
ISBN: 978-83-8147-994-3

Zranione serca biją mocniej.

Po ośmiu miesiącach w śpiączce i żmudnej rehabilitacji Nicole w końcu wraca do świata żywych. I choć jest już w pełni sprawna fizycznie, to w jej duszy narasta strach, żal i poczucie bezsilności. Po traumatycznych przeżyciach dowiaduje się, że Josh, mężczyzna, z którym planowała ułożyć sobie przyszłość, wpada w pułapkę innej kobiety i wkrótce ponownie zostanie ojcem. Osamotniona i zrozpaczona Nicole czuje, że zupełnie nie potrafi się odnaleźć w swoim cudem uratowanym życiu.

Szalone wieczory spędzane na imprezowaniu z przyjaciółkami nie przynoszą ulgi, a przypadkowy romans z właścicielem podejrzanego lokalu kończy się gorzkim rozczarowaniem. Tymczasem dawne uczucia powracają do niej ze zdwojoną siłą… Czy Nicole odnajdzie się w nowej rzeczywistości i będzie w stanie jeszcze raz zaufać? Czy podejmie próbę walki o swoją miłość?

Odsunął się szybko, jakby nie chciał mnie spłoszyć, a jedynie zachęcić do wejścia. Przeszłam obok niego niepewnie, a on odruchowo podniósł rękę, aby położyć mi ją na plecach i skierować mnie w głąb salonu, ale powstrzymał się w ostatniej chwili i zaciskając dłoń w pięść, cofnął rękę. Zauważyłam ten ruch. Odszedł w stronę wyspy kuchennej, a ja stanęłam na środku, jakbym nie wiedziała, czy chcę usiąść, czy lepiej się nie ruszać i pozostać w jednym miejscu.
– Cieszę się, że jesteś – zaczął pierwszy. – Napijesz się czegoś? Wody? Może whisky?
– Nie, dziękuję.
– Nie możesz? Bierzesz jakieś leki?
– Nie. Jestem zupełnie zdrowa.

Kup książkę Nie rezygnuj

Opinie o książce - Nie rezygnuj

Nicole wraca do świata żywych. Po ośmiu miesiącach w śpiączce w końcu jest wśród bliskich. Ciężka rehabilitacja przyniosła efekty. Jednak kobieta nie może się pogodzić z tym, co ją spotkało, jej w totalnej rozsypce. A na dodatek jej ukochanego nie ma przy niej. Czyżby ta rozłąka spowodowała, że odszedł od niej do innej kobiety? Nie poczekał na nią, a ona tak bardzo go kochała. Dowiaduje się, że Josh wkrótce zostanie ojcem, wpadł w sidła innej kobiety. Jak on tak mógł! Dziewczyna nie może się z tym pogodzić, wpada w rozpacz. Zaczyna żyć pełną parą, liczne nocne suto zakrapiane imprezy, powrót do domu rano, chęć odegrania się na ukochanym, powodują, że dziewczyna zaczyna tracić poczucie stabilizacji i popełnia głupie błędy. Jej zachowanie staje się niestosowne, raczej jest powodem do wstydu. Ale z drugiej strony pojawia się ukochany z nadzieją, że jeszcze dla nich słoneczko zaświeci. Czy ma rację? Czy Nicole będzie w stanie ułożyć sobie na nowo życie z mężczyzną, który zostanie ojcem? Czy taki związek ma w ogóle szansę na powodzenie? Każde rozwiązanie niesie pewną niepewność i nie daje gwarancji powodzenia. A może się mylę? Nie rezygnuj to kontynuacja powieści Nie uciekaj. Polecam najpierw lekturę tej pierwszej części, aby dobrze wczuć się w nastrój, panujące relacje i stosunki w drugiej odsłonie. Jest wiele odniesień do poprzedniej książki, więc można odczuwać pewien dyskomfort sięgając ...
Avatar użytkownika - zaczytany_bebene
zaczytany_bebene
Przeczytane:2020-10-10, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2020 ,

„Nie rezygnuj” to kontynuacja losów Nicole i jej przyjaciół. Nicole po ośmiu miesiącach w śpiączce wraca do siebie. Czeka ją żmudna rehabilitacja, aby wrócić do fizycznej sprawności. Okazuje się to dużo łatwiejsze, niż odnalezienie się w nowej rzeczywistości i pogodzenie się z wieloma trudnymi sytuacjami, które się w tym czasie wydarzyły. Okazuje się, że jej ukochany Josh, z którym miała ułożyć sobie życie, wpada w sidła innej kobiety, z którą będzie miał dziecko. Nicole nie potrafi sobie poradzić z tym wszystkim. Wpada w wir szalonego imprezowania i przypadkowego romansu, jednak nie przynosi to spodziewanej ulgi. Jej uczucia do Josha wracają ze zdwojoną siłą, a kobieta próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji. Czy jednak będzie umiała ponownie zaufać?
Na wstępie pragnę zaznaczyć, że tej książki nie da się czytać bez znajomości pierwszej części. Nawiązania do poprzedniego tomu są nieznaczne i jeśli zaczniecie czytać „Nie rezygnuj” bez znajomości „Nie uciekaj” będziecie mieli problem zrozumieć kilka spraw.
Przypominając sobie fabułę pierwszej książki, najbardziej zapadła mi w pamięć główna bohaterka dość irytująca. Trzeba przyznać, że kobieta nie miała łatwego życia. Wiele przeszła, ma za sobą traumę, która oddziałuje na nią i jej życie, przez co jest niepewna siebie, potrzebuje ciągłego zapewnienia o uczuciu i trudno jej zaufać. Doskonale rozumiem, że traumy i inne przykre doświadczenia nas definiują, nie dają o sobie zapomnieć i często trudno je pokonać. Jednak miałam wrażenie, że mimo tego wszystkiego Nicole często zachowuje się jak dziecko, jej zachowania były dla mnie irracjonalne albo zwyczajnie denerwowała mnie swoim zachowaniem i dość dziwnym (w moim odczuciu) myśleniem. Lubię skomplikowanych bohaterów z przeszłością, ale tu coś mi nie zagrało. Postępowania Josha nawet nie chcę komentować, bo nie rozumiem zupełnie tego co zrobił, gdy ukochana przebywała w szpitalu.

Styl autorki i prosty język sprawia, że książkę czyta się szybko. Fabuła ciekawa, opisana historia jest realna, a zwyczajnie byłam zainteresowana, jak potoczy się życie Nicole i jej przyjaciół po pierwszej części.
Uważam, że fanki literatury kobiecej będą zadowolone z lektury. Ja raczej do nich nie należę bądź to nie ten czas na taką powieść.

W przypadku tej książki polecam przeczytać i wyrobić sobie własne zdanie.
Moja ocena 6/10
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Novae Res.

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi

"Kiedy na mnie patrzysz, to widzę w twoich oczach miłość, pożądanie i to ogromne...oddanie."

Mam dla Was recenzję książki, która według mnie powinna być promowana wszędzie! @Majadrozdz ma ogromny talent! Miałam przyjemność przeczytać jej pierwszą książkę "Nie uciekaj" uczestnicząc w bookturze, za co serdecznie dziękuję, bo dzięki temu jestem bezgranicznie zakochana w Joshu <3

A druga część potwierdziła tylko moje uczucia względem niego <3 Od razu zaznaczam - jest to zdecydowanie jedna z moich dwóch ulubionych postaci książkowych.

"- Josh... - nie wiedziałam co powiedzieć.
- Nie pozwolę Ci uciec. Nigdy. Rozumiesz? Wiem, że mnie kochasz i chcesz ze mną być, więc nie walcz sama ze sobą. Zrobię wszystko, żebyś nie czuła się pominięta. Obiecuję...
- Nie obiecuj - przerwałam mu.
- Obiecuję, że nigdy z Ciebie nie zrezygnuję. I lepiej przyzwyczaj się do moich "nigdy", bo przy tobie zaczynam od początku je kolekcjonować.
- Tak? - pociągnęłam nosem. - A ile już ich masz?
- Nigdy cię nie zostawię. Nigdy cię nie oszukam. Nigdy nie pozwolę, żeby ktoś cię skrzywdził."

Słuchajcie... historia opisana w książkach Mai jest niesamowita, pełna emocji, prawdziwa... nic co jest w niej opisane nie jest przekoloryzowane. Gdy ją czytałam nie potrafiłam skupić się na innych czynnościach, bo chciałam jak najszybciej poznać dalsze losy bohaterów.

Josh - mimo tego, że skrywa tajemnice, ma w sobie TO COŚ... TO COŚ co przyciągnęło mnie do niego i oczywiście główną bohaterkę - Nicole.

Ich relacja nie jest łatwa, ale pomimo tego są ze sobą... Pierwsza część książki zakończyła się tym, że Nicole trafia w ciąży na stół operacyjny...Byłam zawiedziona, ale pełna nadziei, że wszystko w drugiej części będzie kolorowe... jak to człowiek może się zdziwić!

Autorka ukazała nam w książkach samo życie. Pokazała jak wielką miłość może mieć w sobie każdy z nas, kiedy walczy o bliską osobę... ale pokazała także słabość i bezradność człowieka w sytuacji beznadziejnej...

"Będę rozwiązywał problemy na bieżąco, a nie tworzył je w głowie..."

Myślę, że każdy z nas miał przed sobą kiedyś ciężki wybór czy sytuację z którą musiał się zmierzyć czy podjąć decyzję. Nie jest to łatwe i uważam, że bohaterowie tej książki poradzili sobie z tym doskonale!
Każdy z tych bohaterów był tak potrzebny, że nie wyobrażam sobie książki bez nich :) I pomimo tego, że to Nicole gra pierwsze skrzypce, to

Josh od pierwszego momentu pojawienia się w książce już był mój! 😁
Chociaż jego przyjaciel Greg też był przekochany! Musicie koniecznie ich poznać.
Chciałam pogratulować autorce za piękną historię, którą mogłam poznać! Jestem wzruszona i naprawdę dziękuję! ❤️

Nie uciekaj
Maja Drożdż 0
Okładka ksiązki - Nie uciekaj

Wyobraź sobie, że pewnego dnia tracisz wszystko i trafiasz do zupełnie obcego miejsca, w którym nie możesz mieć pewności, co przyniesie kolejny...

Dlaczego to takie ważne dla kobiet, żeby ktoś je zauważył? Nie chcemy, żeby mężczyźni rzucali się na nas i od razu obłapiali, ale chodzi o to spojrzenie, które pozwala nam poczuć się przez chwilę dobrze.