Nie tylko na Święta

Charlie nienawidzi Świąt. A tegoroczne będą chyba najgorsze ze wszystkich. Chłopak zostawił ją dla trenerki osobistej, jej matka ze swoim piątym mężem udała się do Melbourne, a na dodatek z powodu wybuchu gazu u sąsiadki Charlie nie może wejść do własnego mieszkania. Osamotniona, postanawia spędzić świąteczny czas w psitulisku - schronisku dla psów prowadzonym przez jej kuzynkę Jez. Plany na spokojne Boże Narodzenie w wiejskim zaciszu biorą w łeb, gdy Charlie poznaje Malcolma, głuchego doga niemieckiego, Hugo, jego wspaniałego (lecz zaręczonego) właściciela oraz Cala, bez wątpienia atrakcyjnego, lecz nieznośnie zdzierającego nosa miejscowego weterynarza. Charlie musi być gotowa na wszystko, w tym na pukającą do jej drzwi miłość...

KOMEDIA ROMANTYCZNA ROKU

Zdobywca RNA Romantic Comedy of the Year Award 2019

Skrzący humor, świąteczny nastrój i psy rozrabiaki (w tym stadko rozkosznych szczeniaków) - Cox znalazła niekonwencjonalny przepis na doskonałą komedię romantyczną.

Library Journal

Informacje dodatkowe o Nie tylko na Święta:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2019-10-30

Tagi: bóg Współczesna proza literacka

Kup książkę Nie tylko na Święta

Nie tylko na Święta - opinie o książce

Czy można nienawidzić świąt? Wszystko zależy chyba od tego jak je spędzamy i z kim. Charlie, moja kolejna bohaterka nieznosi świąt Bożego Narodzenia. Przyczyniło się do tego bardzo wiele, bo los sprawił, że dużo złych rzeczy nawarstwiło się tuż przed świętami. Charlie zostawił chłopak dla trenerki na siłowni. Jej matka postanowiła święta spędzić w ciepłych krajach w towarzystwie swojego kolejnego męża. Jakby było mało przykrych wydarzeń, w wyniku eksplozji mieszkanie Charlie nie nadaje się do zamieszkania. Samotna dziewczyna postanawia spędzić święta w psitulisku, czyli schronisku dla psów, który prowadzi jej kuzynka Jez.

Charlie przyjeżdża na wieś, gdzie ma spędzić święta z kuzynką i jej psami. Jednak los ma inne plany na ten czas. Dziewczyna poznaje Hugo i jego głuchego psa oraz Cala, miejscowego weterynarza. Przed Charlie wiele niezapomnianych chwil. Wydarzy się wiele, będzie porwanie psa, psi poród a na dodatek w psitulisku pojawią się dwie alpaki.

Jak to wszystko będzie się miało do cichych i spokojnych świąt?

Miała to być komedia romantyczna w światecznym klimacie. Okładka też sugeruje miłą zimowo-świąteczną opowieść. A co znalazłam w środku? Typowo obyczajową historię z romansem w tle. To lekka historia, w której poznajemy Charlie, która nie tylko nie lubi świąt, ale także psów. Los zmusił ją, by święta spędziła przede wszystkim z psami, które pokochała całym sercem. W czasie jej pobytu w psitulisku wydarzy się wiele rzeczy, które na zawsze zmienią życie Charlie.

Początkowo nie mogłam się wbić w fabułę, może to przez to, że narracja prowadzona jest w pierwszej osobie. Charlie trochę mnie wkurzała, swoim zachowaniem, tym że nie potrafi być asertywna i praktycznie każdy mógł jej wszystko wmówić. Wątek romantyczny zaczyna się praktycznie na końcu, więc nazwanie tej książki romansem byłoby wg mnie nie zgodne z prawdą.

Cóż jeżeli lubicie tego typu książki to będziecie zadowoleni, spodziewałam się czegoś innego. Nie była to zła książka, jednak nie dokońca wpisuje się w mój gust czytelniczy.