Nie uciekaj

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-10-10

Wyobraź sobie, że pewnego dnia tracisz wszystko i trafiasz do zupełnie obcego miejsca, w którym nie możesz mieć pewności, co przyniesie kolejny dzień. Bez pracy, pieniędzy, mieszkania ani rodziny – na łasce spotkanych przypadkowo ludzi. Tak właśnie rozpoczyna się historia Nicole, kobiety z przytłaczającym bagażem życiowych doświadczeń, która postanawia uciec ze swojego rodzinnego miasta, by spróbować poukładać sobie życie na nowo.
Nie będzie to jednak proste. Nicole wpada w pułapkę własnych emocji, z której nie potrafi znaleźć rozsądnego wyjścia. Błądząc między nowo poznanymi mężczyznami, nie wie, któremu z nich może tak naprawdę zaufać. Czy skazana jest na wieczną ucieczkę – przed przeszłością, swoimi uczuciami i samą sobą?

Tagi: miłość Romans tajemnica dramat

Kup książkę Nie uciekaj

Opinie o książce - Nie uciekaj

Avatar użytkownika - zaczytany_bebene
zaczytany_bebene
Przeczytane:2019-09-08, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2019,

Przedstawiam Wam debiut literacki polskiej autorki Mai Drożdż. Książka "Nie uciekaj" to historia Nicole, która po bardzo trudnych przeżyciach postanawia uciec że swojego rodzinnego miasta. Nicole za pomocną poznanej przez Internet przyjaciółki ucieka w nieznane bez pieniędzy, pracy, mieszkania do zupełnie obcych ludzi. Dziewczyna trafia do brata Amy, który za namową siostry postanawia pomóc dziewczynie. Nikt nie spodziewa się, że sprawy potoczą się w taki sposób, że Nicole i Greg będą skazani na siebie trochę dłużej niż zakładali na początku. Nicole szybko zaprzyjaźnia się ze znajomymi Grega jednak on usilnie stara się kontrolować niektóre jej znajomości, przez co często dochodzi między nimi do konfliktów. Nicole skrywa tajemnicę, przez co czuje się ciągle zagrożona. Zakochuje się w przyjacielu Grega, dochodzi między nimi do wielu dwuznacznych sytuacji, co powoduje, że Nicole często próbuje uciekać przez problemami i samą sobą. Czy jednak uczucie wygra i jaki los spotka Nicole?

Książkę czyta się bardzo dobrze. Historia może nie jest do końca lekka i przyjemna, ale z dużą przyjemnością się ją czyta. Mimo, że książka liczy prawie 500 stron można ją bardzo szybko pochłonąć. Tak naprawdę historia zaciekawiła mnie już od pierwszych stron. Czasem irytowała mnie główna bohaterka, bo miałam wrażenie, że sama nakręca się na uczucie którego nie ma, przez co sama się rani i sama sobie stwarza problemy. W swojej głowie ma wytłumaczenie na każdą sytuację i czasem nie da sobie nic wyjaśnić. Jeśli jednak zagłębić się w jej problemy, to wydaje się to zabiegiem celowym. Autorka jednak nie pozwala się nudzić. Kiedy wydaje się, że książka zakończy się happy endem, następuje zwrot akcji i zakończenie zwala z nóg. Można je odebrać na dwa sposoby. Ja jednak liczę, że doczekamy się kontynuacji. Autorka używa anglojęzycznych imion, przez co można odnieść wrażenie, że jest to książka zagranicznego autora.

Uważam książkę za bardzo udany debiut literacki, życzę sukcesów i czekam na kolejną książkę :)

Avatar użytkownika - ZaczytanyKsiazko
ZaczytanyKsiazko
Przeczytane:2019-10-11, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Któż nie lubi ciasta/tortu czekoladowego …  :D Robi się problem kiedy czytasz książkę późnym wieczorem w łóżku i masz do czynienia z opisem w którym pojawia się tort czekoladowy i nachodzi Cię na niego ochota a jest zbyt późno aby pojechać do cukierni … nie pozostaje nic innego jak jakoś wytrwać do rana ;) co się odwlecze, to nie uciecze ;) Taka oto właśnie zachcianka naszła mnie w trakcie czytania książki NIE UCIEKAJ Mai Drożdż :) :) Powieść kobieca, w sumie nie dziwię się, że powstaje sporo książek dla kobiet bo chyba MY – kobiety więcej czytamy ;) Wiele z Was polecało mi przeczytanie tej książki i oto jestem w stanie teraz wyrazić swoje zdanie na jej temat. Czy podzielam z Wami zachwyt? Powieść czytało mi się szybko, lekko i przyjemnie. Niezwykła historia. Główną bohaterką jest Nicole. Dziewczyna uciekła z domu rodzinnego w którym doświadczyła przemocy, gwałtu przez partnera jej matki. Jakiego czynu się dopuściła, że ucieczka była jedynym rozwiązaniem?  Schronienie otrzymuje u swojej przyjaciółki (poznały się na forum dla kobiet, które doświadczyły przemocy) a dokładniej u jej brata Greg’a. Nikt nie jest zadowolony z tej sytuacji. Nicole zakochuje się w jego przyjacielu Josh’u ale jemu nie wolno jej tknąć. Dlaczego Greg dał taki zakaz Josh’owi? Czym to jest spowodowane? A może na przekór wszystkiemu i wszystkim Nicole i Josh będą razem? Najwięcej emocji wzbudziło zakończenie książki, nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy i to na kilkanaście kartek przed zakończeniem powieści! Książka trzyma w napięciu, jest zaskakująca, przewrotna. Nie do końca uda się przewidzieć czym na kolejnych stronach zaskoczy na autorka :) Polecam ;)

Polecam mój profil na facebooku – Zaczytany Książkoholik

Manhattan Babilon