Quantcast

Nie wszystko na sprzedaż

Wydawnictwo: Studio Marka Łebkowskiego
Data wydania: 2003 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-912785-3-0
Liczba stron: 240
Język oryginału: polski

Ocena: 4 (3 głosów)

Biograficzna opowieść Beaty Tyszkiewicz, jednej z najznakomitszych postaci polskiej sceny teatralnej i filmowej.

Kup książkę Nie wszystko na sprzedaż

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Nie wszystko na sprzedaż

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Bardzo ciekawie napisana. Beata Tyszkiewicz w sposób bardzo subtelny opisuje życie swoje i wielu znanych osób, z którymi dane jej było pracować, przyjaźnić się, spotykać. ,Nie narusza niczyich tajemnic i intymności. Polecam.
Link do opinii

Interesująca, subtelna opowieść o Pani Beacie Tyszkiewicz i ludziach, którzypojawili się na Jej ścieżce życia. Bez zapędów plotkarskich czy prób ustawiania innych w tle.

Ciepło, z humorem, mądrze. Wiele myśli wartych zapamiętania.

Link do opinii
Avatar użytkownika - LifeOnMars
LifeOnMars
Przeczytane:2014-01-23, Ocena: 2, Przeczytałam, Książki XXI wieku,

Nigdy nie przepadałam za Panią Beatą Tyszkiewicz. MOIM ZDANIEM każdą rolę gra tak samo, zawsze wydawała mi się być zmanierowaną, zadufaną hrabiną. Książka "Nie wszystko na sprzedaż" tylko potwierdziła moje przekonanie. Być może zostanę zlinczowana za tę opinie, ale...
Pani Tyszkiewicz opisuje, jak to ciężko żyło się w czasie wojny, w jakich okropnych warunkach zmuszona była mieszkać i jaką biedę klepała. A kilka akapitów dalej opowiada o jagnięcinie na obiad, o często jadanych szparagach, o corocznych wakacjach nad morzem lub w górach. Od razu nasuwa mi się taka myśl: miliony dzieci nigdy w życiu na żadnych wakacjach nie były, a Autorka odpoczynek TYLKO raz w roku uważa za straszną biedę... Ja rozumiem, arystokratka i tak dalej, ale chyba są jakieś granice, no błagam!

Witek Orzechowski - z tym oto młodym reżyserem Autorka związała się po rozwodzie z Andrzejem Wajdą. Chociaż "związała się" to za dużo powiedziane. On po prostu pilnowal jej domu i opiekowal się jej dzieckiem. "Natomiast ja miałam rzeczywiście spokojną głowę. Wiedziałam, że wszystko będzie dopilnowane. Cenna zaleta."[1] Po co mieć partnera, jak można znaleźć darmowego lokaja i niańka...
Autorka zajmowała się wówczas "utrudnionym życiem towarzyskim". Utrudnionym, bowiem całe sławne towarzystwo stanęło po stronie Wajdy.

Najbardziej jednak uderzyło mnie to, że po urodzeniu pierwszej córki, Autorka napisała do swej przyjaciółki, że "mała jest brzydka"[2] !!! No cholera, no. Ok, jestem w stanie zrozumieć, że szok poporodowy, że noworodek po porodzie jest czerwony itd., ale jak można napisać coś takiego później w książce?? Nie ogarniam.

Dodatkowym minusem jest straszny, ale to straszny chaos panujący w "opowieści". Autorka mówi o szkole, w następnym akapicie podaje przepis na ciasto, w następnym wraca do szkoły... I tak przez całą książkę.

Na pochwałę zasługuje zdjęcie okładkowe oraz cała graficzna strona książki. Ale to tylko tycia-tycia kropelka w morzu... Dokończyłam czytać tylko dlatego, by móc napisać tu z czystym sumieniem.

Podsumowując: jestem na nie.

[1] Tyszkiewicz Beata, Nie wszystko na sprzedaż, Warszawa 2003, s. 146.
[2] tamże, s. 138.

Link do opinii
Inne książki autora
Kocha lubi i żartuje
Beata Tyszkiewicz0
Okładka ksiązki - Kocha lubi i żartuje

Najnowsza książka Beaty Tyszkiewicz to zbiór krótkich opowieści o ludziach i o tym, co im się w życiu przydarzyło. Przed oczyma czytelnika przewijają się...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei
Dagmara Leszkowicz-Zaluska
Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei
Będę tu z tobą
Robert D. Fijałkowski
Będę tu z tobą
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy