Niebieski dywanik

Podróże czarodziejskim Niebieskim Dywanikiem to fantastyczna sprawa! Jaś odwiedza baśniowe krainy i przeżywa emocjonujące przygody, a przy okazji poznaje tajemnice świata przyrody. Trzymajcie się mocno! Lecimy, by poznać ciepłe opowieści prosto z dziecięcego świata fantazji.

Informacje dodatkowe o Niebieski dywanik:

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2023-09-07
ISBN: 9788382081930

Kup książkę Niebieski dywanik

Niebieski dywanik - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-11-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Oto książka, której nie sposób odłożyć po jedynie krótkim fragmencie. Taka, która w trakcie czytania wywołała u mnie radość i ekscytację na myśl o przeczytaniu jej synowi i zabraniu go w przedstawiony w niej świat!

"Niebieski dywanik" to zbiór siedmiu krótkich opowiadań, które można czytać wybiórczo, niezależnie od pozostałych. Wypada jednak zacząć od pierwszego, bo to w nim mamy okazję poznać trochę szczegółów z życia głównego bohatera.

A jest nim prawie 5-letni Jaś, który pewnego razu, po stłuczeniu porcelanowej filiżanki, wypłakuje się do swojego niebieskiego dywanika. I właśnie w tym momencie okazuje się, że...ten dywan jest niezwykły! Potrafi mówić a także latać! Zabiera więc Jasia na wycieczki to tu, to tam, bliżej i nieco dalej.

Jeśli jednak myślicie, że ta książka mocno odbiega od rzeczywistości i rządzi tutaj tylko i wyłącznie dziecięca fantazja, to pozwólcie, że wyprowadzę Was z błędu.

Otóż podczas tych niesamowitych podróży Jaś poznaje całkiem realny świat. Dowiaduje się jak wyglądają niezapominajki i w jaki sposób się rozrastają, jaki to kolor chabrowy, czym się różni mysz żyjąca w mieście od myszarki polnej czy też jak wygląda piórko sójki.

Ciekawostek jest o wiele, wiele więcej w każdej z tych krótkich opowieści. Oprócz nich pojawiają się wplecione fragmenty wierszy znanych pisarzy i pisarek jak Maria Konopnicka, Julian Tuwim czy Jan Brzechwa. Znajdują się tu także znane rymowanki czy piosenki.

A wszystko to zostało bardzo naturalnie wplecione w dialogi pomiędzy chłopcem i dywanikiem.
I to właśnie sprawia, że książkę aż chce się czytać i czytać bez końca.

Jeśli nie wiecie po co sięgnąć wraz z przedszkolakiem (ale i starszymi dziećmi), to ta książka będzie znakomitym wyborem!

Pamiętnik Felka Parerasa
Ewa Chotomska0
Okładka ksiązki - Pamiętnik Felka Parerasa

Feliks Pareras to kudłaty piesek, szczery i naiwny jak dziecko. I tak samo jak dziecko, odczytuje świat - w sposób naiwny i bezpośredni. Felek, wraz ze...

Hopsasa Felka Parerasa
Ewa Chotomska0
Okładka ksiązki - Hopsasa Felka Parerasa

Oto Feluś Pareras, stróż na medal! Uwielbia troszczyć się o Swoich, a oni o niego. Czasem trochę się na niego złoszczą (Felusiu! Jak mogłeś poczęstować...