Niebo to miejsce na ziemi

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2012-10-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788375543889
Liczba stron: 454

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Policja w Gothenburgu otrzymuje co jakiś czas raporty, z których wynika, że jakiś nieznajomy zaczepia małe dzieci, proponując im słodycze. Ponieważ nie dochodzi do żadnego przestępstwa, raporty te są ignorowane - do czasu, aż pewnego dnia z placu zabaw zostaje porwany czteroletni chłopczyk, a kiedy się odnajduje, wszystko wskazuje na to, że był wykorzystany seksualnie.

Główny inspektor Erik Winter, który właśnie prowadzi śledztwo w sprawie serii brutalnych zbrodni, dochodzi do wniosku, że między obiema sprawami istnieje powiązanie. Rozpoczyna więc skomplikowaną i żmudną pracę, by uzyskać od małych dzieci i ich zrozpaczonych rodziców jakieś wiarygodne informacje. W czasie świąt Bożego Narodzenia kolejne dziecko zostaje porwane, lecz tym razem chłopczyk przepada bez wieści. Okres świąteczny przemienia się w prawdziwy koszmar dla inspektora, który zdaje sobie sprawę, ze musi działać błyskawicznie, by zapobiec straszliwej tragedii.

To najmroczniejsza z powieści autora, ale uważana za jedną z najlepszych w jego dorobku. Otrzymał za nią w 2001 roku prestiżową Crime Writers' Award Akademii Szwedzkiej.

Ake Edwardson jest profesorem literatury na uniwersytecie w Gothenburgu, a także znanym pisarzem i dziennikarzem. Zdobył popularność jako autor liczącego już kilkanaście tomów cyklu powieści, których wspólnych bohaterem jest inspektor Erik Winter. Blisko połowa z nich została sfilmowana na potrzeby szwedzkiej telewizji. Edwardson, często porównywany jest z Henningiem Mankellem i uważany za jego znakomitego następcę.

Kup książkę Niebo to miejsce na ziemi

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Niebo to miejsce na ziemi

Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-10-30, Ocena: 4, Przeczytałam,
Porwanie dziecka i napaści na młodych mężczyzn. Z pozoru nic tych zdarzeń nie łączy. A jednak. Po rozwiązaniu tych pozornie nie wiążących się spraw pokazuje także, jak bardzo przeszłość ma wpływ na ludzkie życie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-03-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2014,
Co jakiś czas policja w Goteborgu otrzymuje zgłoszenia od zaniepokojonych matek, które opowiadają, że ich dziecko spotkało "wujka", zostało zaproszone do samochodu, częstowane słodyczmi i zgubiło ulubioną zabawkę. Ponieważ dotyczy to dzieci w wieku przedszkolnym , więc ich relacje przyjmowane sąz dużą ostrożnością, początkowo też nikt ich razem nie łączy. Zresztą policja ma co robić w związku z serią napadów na studentów. Niestety kolejne dziecko ginie i zaczyna się wyścig z czasem Wkrótce Wintera zaniepokoi fakt, że sprawy dzieci w jakiś sposób łączą się z napadami na studentów.Jest to kolejny kryminał, w tle którego opisywane jest trudne dzieciństwo , niedostatki emocjonalne, urazy, które później odbijają się w wieku dorosłym. Mroczna atmosfera, wspomnienia psychopaty przeplatające się z opisami pracą policji, dawkowane napięcie, niepokój nie pozwalają oderwać się od książki
Link do opinii
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2013-08-14, Ocena: 5, Przeczytałam, z_Przeczytałam 2013 (112),
Inne książki autora
Dom na końcu świata
Ake Edwardson0
Okładka ksiązki - Dom na końcu świata

Po dwóch latach rekonwalescencji komisarz Winter wraca do służby, gdzie spotyka dawnych kolegów. Wszystko jest prawie tak samo jak dawniej. Zaraz po powrocie ...

Słońce i cień
Ake Edwardson0
Okładka ksiązki - Słońce i cień

Inspektor Erik Winter przebywa na południowym wybrzeżu Hiszpanii. Ale nie na wakacjach. Pojechał tam odwiedzić ojca, który leży na oddziale intensywnej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton
Hotel ostatniej szansy
Trzecia terapia
Danuta Chlupova
Trzecia terapia
Pluszowy Zajączek
Iwonna Buczkowska
Pluszowy Zajączek
Spowiedź Śmigłego
Sławomir Koper;
Spowiedź Śmigłego
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Walczyły w cieniu mężczyzn
Greg Levis, Gordon Thomas
Walczyły w cieniu mężczyzn
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Pokaż wszystkie recenzje