Niebo to miejsce na ziemi

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2012-10-01

Policja w Gothenburgu otrzymuje co jakiś czas raporty, z których wynika, że jakiś nieznajomy zaczepia małe dzieci, proponując im słodycze. Ponieważ nie dochodzi do żadnego przestępstwa, raporty te są ignorowane - do czasu, aż pewnego dnia z placu zabaw zostaje porwany czteroletni chłopczyk, a kiedy się odnajduje, wszystko wskazuje na to, że był wykorzystany seksualnie.

Główny inspektor Erik Winter, który właśnie prowadzi śledztwo w sprawie serii brutalnych zbrodni, dochodzi do wniosku, że między obiema sprawami istnieje powiązanie. Rozpoczyna więc skomplikowaną i żmudną pracę, by uzyskać od małych dzieci i ich zrozpaczonych rodziców jakieś wiarygodne informacje. W czasie świąt Bożego Narodzenia kolejne dziecko zostaje porwane, lecz tym razem chłopczyk przepada bez wieści. Okres świąteczny przemienia się w prawdziwy koszmar dla inspektora, który zdaje sobie sprawę, ze musi działać błyskawicznie, by zapobiec straszliwej tragedii.

To najmroczniejsza z powieści autora, ale uważana za jedną z najlepszych w jego dorobku. Otrzymał za nią w 2001 roku prestiżową Crime Writers' Award Akademii Szwedzkiej.

Ake Edwardson jest profesorem literatury na uniwersytecie w Gothenburgu, a także znanym pisarzem i dziennikarzem. Zdobył popularność jako autor liczącego już kilkanaście tomów cyklu powieści, których wspólnych bohaterem jest inspektor Erik Winter. Blisko połowa z nich została sfilmowana na potrzeby szwedzkiej telewizji. Edwardson, często porównywany jest z Henningiem Mankellem i uważany za jego znakomitego następcę.

Kup książkę Niebo to miejsce na ziemi

Opinie o książce - Niebo to miejsce na ziemi

Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-10-30, Ocena: 4, Przeczytałam,
Porwanie dziecka i napaści na młodych mężczyzn. Z pozoru nic tych zdarzeń nie łączy. A jednak. Po rozwiązaniu tych pozornie nie wiążących się spraw pokazuje także, jak bardzo przeszłość ma wpływ na ludzkie życie.
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-03-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2014,
Co jakiś czas policja w Goteborgu otrzymuje zgłoszenia od zaniepokojonych matek, które opowiadają, że ich dziecko spotkało "wujka", zostało zaproszone do samochodu, częstowane słodyczmi i zgubiło ulubioną zabawkę. Ponieważ dotyczy to dzieci w wieku przedszkolnym , więc ich relacje przyjmowane sąz dużą ostrożnością, początkowo też nikt ich razem nie łączy. Zresztą policja ma co robić w związku z serią napadów na studentów. Niestety kolejne dziecko ginie i zaczyna się wyścig z czasem Wkrótce Wintera zaniepokoi fakt, że sprawy dzieci w jakiś sposób łączą się z napadami na studentów.Jest to kolejny kryminał, w tle którego opisywane jest trudne dzieciństwo , niedostatki emocjonalne, urazy, które później odbijają się w wieku dorosłym. Mroczna atmosfera, wspomnienia psychopaty przeplatające się z opisami pracą policji, dawkowane napięcie, niepokój nie pozwalają oderwać się od książki
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2013-08-14, Ocena: 5, Przeczytałam, z_Przeczytałam 2013 (112),
Wołanie z oddali
Ake Edwardson0
Okładka ksiązki - Wołanie z oddali

Dobiega końca gorące lato. Urlop komisarza Erika Wintera zostaje przerwany nagle, o czwartej rano. Nad jeziorem w pobliżu Göteborga znaleziono zwłoki młodej...

Słońce i cień
Ake Edwardson0
Okładka ksiązki - Słońce i cień

Inspektor Erik Winter przebywa na południowym wybrzeżu Hiszpanii. Ale nie na wakacjach. Pojechał tam odwiedzić ojca, który leży na oddziale intensywnej...

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś