Niebo to miejsce na ziemi

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2012-10-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788375543889
Liczba stron: 454

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Policja w Gothenburgu otrzymuje co jakiś czas raporty, z których wynika, że jakiś nieznajomy zaczepia małe dzieci, proponując im słodycze. Ponieważ nie dochodzi do żadnego przestępstwa, raporty te są ignorowane - do czasu, aż pewnego dnia z placu zabaw zostaje porwany czteroletni chłopczyk, a kiedy się odnajduje, wszystko wskazuje na to, że był wykorzystany seksualnie.

Główny inspektor Erik Winter, który właśnie prowadzi śledztwo w sprawie serii brutalnych zbrodni, dochodzi do wniosku, że między obiema sprawami istnieje powiązanie. Rozpoczyna więc skomplikowaną i żmudną pracę, by uzyskać od małych dzieci i ich zrozpaczonych rodziców jakieś wiarygodne informacje. W czasie świąt Bożego Narodzenia kolejne dziecko zostaje porwane, lecz tym razem chłopczyk przepada bez wieści. Okres świąteczny przemienia się w prawdziwy koszmar dla inspektora, który zdaje sobie sprawę, ze musi działać błyskawicznie, by zapobiec straszliwej tragedii.

To najmroczniejsza z powieści autora, ale uważana za jedną z najlepszych w jego dorobku. Otrzymał za nią w 2001 roku prestiżową Crime Writers' Award Akademii Szwedzkiej.

Ake Edwardson jest profesorem literatury na uniwersytecie w Gothenburgu, a także znanym pisarzem i dziennikarzem. Zdobył popularność jako autor liczącego już kilkanaście tomów cyklu powieści, których wspólnych bohaterem jest inspektor Erik Winter. Blisko połowa z nich została sfilmowana na potrzeby szwedzkiej telewizji. Edwardson, często porównywany jest z Henningiem Mankellem i uważany za jego znakomitego następcę.

Kup książkę Niebo to miejsce na ziemi

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Niebo to miejsce na ziemi

Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-10-30, Ocena: 4, Przeczytałam,
Porwanie dziecka i napaści na młodych mężczyzn. Z pozoru nic tych zdarzeń nie łączy. A jednak. Po rozwiązaniu tych pozornie nie wiążących się spraw pokazuje także, jak bardzo przeszłość ma wpływ na ludzkie życie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-03-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2014,
Co jakiś czas policja w Goteborgu otrzymuje zgłoszenia od zaniepokojonych matek, które opowiadają, że ich dziecko spotkało "wujka", zostało zaproszone do samochodu, częstowane słodyczmi i zgubiło ulubioną zabawkę. Ponieważ dotyczy to dzieci w wieku przedszkolnym , więc ich relacje przyjmowane sąz dużą ostrożnością, początkowo też nikt ich razem nie łączy. Zresztą policja ma co robić w związku z serią napadów na studentów. Niestety kolejne dziecko ginie i zaczyna się wyścig z czasem Wkrótce Wintera zaniepokoi fakt, że sprawy dzieci w jakiś sposób łączą się z napadami na studentów.Jest to kolejny kryminał, w tle którego opisywane jest trudne dzieciństwo , niedostatki emocjonalne, urazy, które później odbijają się w wieku dorosłym. Mroczna atmosfera, wspomnienia psychopaty przeplatające się z opisami pracą policji, dawkowane napięcie, niepokój nie pozwalają oderwać się od książki
Link do opinii
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2013-08-14, Ocena: 5, Przeczytałam, z_Przeczytałam 2013 (112),
Inne książki autora
Wołanie z oddali
Ake Edwardson0
Okładka ksiązki - Wołanie z oddali

Dobiega końca gorące lato. Urlop komisarza Erika Wintera zostaje przerwany nagle, o czwartej rano. Nad jeziorem w pobliżu Göteborga znaleziono zwłoki młodej...

Słońce i cień
Ake Edwardson0
Okładka ksiązki - Słońce i cień

Inspektor Erik Winter przebywa na południowym wybrzeżu Hiszpanii. Ale nie na wakacjach. Pojechał tam odwiedzić ojca, który leży na oddziale intensywnej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Pokaż wszystkie recenzje