Niech w końcu coś się zdarzy

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2014-08-27
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7943-872-3
Liczba stron: 288

Ocena: 4.5 (14 głosów)

Zabawna i inteligenta odpowiedź na „Jedz, módl się, kochaj” – opowieść o kobiecie, która na półmetku życia musi na nowo odnaleźć jego sens.

Fritzi Berger, z konieczności silna kobieta, od roku nie ma męża. Nie brakuje jej za to niespełnionych pragnień i wątpliwości. Ma też córeczkę, która co wieczór przychodzi z pluszakiem Robbie do jej łóżka, kiepsko opłacaną posadę redaktorki w wydawnictwie Best & Seller, za sobą piętnaście lat małżeństwa, a przed sobą czterdzieste urodziny.

I wtedy przyjaciółka namawia ją, by pojechały razem na kilka dni nad morze...

Pomiędzy codziennym kieratem a chęcią, by jeszcze raz poszukać szczęścia, rozwija się porywająca, czasem smutna, czasem zabawna i pełna zaskoczeń, bardzo życiowa historia.

Pełna humoru i ciepła, przewrotna opowieść o poszukiwaniu szczęścia – „Woman”

Trixi von Bülow jest autorką i dyrektor wydawniczą w niewielkim monachijskim wydawnictwie. Napisała kilka bestsellerowych poradników, m.in. Mężczyźni. Podręczna instrukcja obsługi, Co zrobić, żeby mężczyzna oszalał na twoim punkcie, Co zrobić, żeby twoje życie stało się piękniejsze (wszystkie ukazały się nakładem Świata Książki). Niech w końcu coś się zdarzy to jej debiut powieściowy. Trixi mieszka w Monachium z mężem i dwoma synami.

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Niech w końcu coś się zdarzy

Avatar użytkownika - katiewa92
katiewa92
Przeczytane:2016-03-13, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 ksiązek 2015,
Nie za bardzo urzekła mnie ta książka. Zbyt przewidywalna i malo zaskakująca.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2016-04-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 w 2016,
Zabawna i inteligenta odpowiedź na ,,Jedz, módl się, kochaj"; opowieść o kobiecie, która na półmetku życia musi na nowo odnaleźć jego sens. Fritzi Berger, kobieta silna z konieczności, od roku nie ma męża. Ma za to mnóstwo niespełnionych pragnień i wątpliwości, córeczkę, kiepsko opłacaną pracę redaktorki w wydawnictwie Best & Seller, piętnaście lat małżeństwa za sobą, i czterdzieste urodziny przed sobą. Pewnego dnia przyjaciółka namawia ją, by pojechały razem na kilka dni nad morze... I tak, pomiędzy codziennym kieratem a chęcią, by jeszcze raz poszukać szczęścia, rozwija się porywająca, czasem smutna, a czasem bardzo zabawna i pełna niespodzianek historia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2016-03-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Tak bardzo chciałam i wierzyłam, że coś się zdarzy. Jednak to, co zaproponowała mi Autorka, chyba mnie nie zaskoczyło. Szkoda, że głównymi walorami tej książki stały się dla mnie: wierna przyjaciółka bohaterki, intrygujący tytuł i pomysł na okładkę. Chciałam się odprężyć przy tej lekturze, lecz nie udało się.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ania87
ania87
Przeczytane:2016-03-25, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek w 2016,
Książka, której z pewnością bym nie poleciła. Po serii "Leniwa Niedziela" spodziewałam się dobrej obyczajowej opowieści. Niestety bardzo się rozczarowałam. Główna bohaterka Fritzi ma 40 lat, a mentalność nastolatki. Po rozwodzie z mężem na siłę szuka nowej miłości i tylko to się dla niej liczy. Córeczkę Lily podrzuca przyjaciółce,dziadkom lub korzysta z weekendów kiedy jest z jej byłym nazywanym przez nią Panem X, a sama oddaje się miłosnym uciechą myląc sex z miłością. Jak dla mnie jedynym plusem książki była postać przyjaciółki Fritzi Johanny, która wiernie jej pomagała i posłowie napisane przez autorkę, która opowiedziała w jakich okolicznościach pisała tą książkę. Jedyne co mogę polecić w tej książce z rękom na sercu to właśnie Posłowie na końcu lub inną książkę z tej serii.
Link do opinii
Avatar użytkownika - iwon
iwon
Przeczytane:2016-01-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2016,
Opowieść o kobiecie doświadczonej życiowa, która w wieku 40 lat poszukuje szczęścia i miłości. Ciekawa, trochę trzymająca w napięciu. Polecam
Link do opinii
Kolejna powieść obyczajowa przez którą przelatuje się bardzo szybko, jednak na bardzo krótko zostaje ona w naszej pamięci. Sam pomysł na fabułę mało oryginalny i oklepany, gdyż znów mamy tu 40 letnią samotną matkę, która zmaga się z problemami życiowymi. Jednak historia Fritzi opowiedziana jest w miarę ciekawie. Mimo wszystko głównej bohaterki nie polubiłam, gdyż była oczywiście naiwna jak gęś. Znacznie bardziej przypadła mi do gustu jej przyjaciółka, która stała przy niej murem i zawsze służyła dobrą radą i pomocą. Język w powieści był dobry i dlatego czytanie jej nie zajmuje dużo czasu. Na plus tej książki również można dodać humor. Moment, w którym główna bohaterka robiła wstydliwe zakupy przez internet bardzo mnie rozśmieszył. Mimo wszystko, na leniwe wieczory mogę polecić ;)
Link do opinii
Czytalam stanowczo lepsze części serii Leniwa Niedziela. Tutaj główna bohaterka to jak dla mnie straszna desperatka i jakaś mało dojrzała się wydaje w obliczu poszczególnych wydarzeń. Sama książka też bez jakiegoś większego polotu napisana, a ją lubię książki od których nie można się oderwac-tej pozycji dużo do tego brakowało.
Link do opinii
Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2014-09-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014, Mam,
Lektura w sam raz na wieczorny czy popołudniowy relaks. Takie gorsze momenty zdarzają się w życiu każdej kobiety, ale z przygód - mniej i bardziej nieszczęśliwych - często wynika końcowa nauka dla każdej kobiety. Jak ona brzmi? Wystarczy przeczytać, aby się przekonać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - antoniak24
antoniak24
Przeczytane:2015-09-21, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Inne książki autora
Mężczyzni. Podręczna instrukcja obsługi
Trixi von Bulow0
Okładka ksiązki - Mężczyzni. Podręczna instrukcja obsługi

O czym naprawdę myślą? Jak z nimi postępować? Humor, anegdoty z życia par, rady i wskazówki. Niebywale zabawny podręcznik "obsługi" mężczyzn...

Recenzje miesiąca
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Król Myszy
Zuzanna Orlińska
Król Myszy
Cienie Paryża
Paulina Kuzawińska
Cienie Paryża
Pokaż wszystkie recenzje