Niedzielna dziewczyna

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2019-11-13
Tytuł oryginału: The Sunday Girl

Wybuchowa mieszanka Dziewczyny w pociągu oraz Zanim zasnę okraszona szczyptą Dziennika Bridget Jones.

Trzymający w napięciu thriller psychologiczny. ,,The Daily Telegraph"

Wciągający debiut rozjaśniający mrok toksycznego związku. ,,New Idea"

Prawdziwa jazda bez trzymanki. Niepokojąca i pełna mrocznego humoru. ,,Better Reading"

Zaczyna się dość niewinnie - poluzowana śruba w kranie, woreczek kokainy zostawiony w niewłaściwym miejscu, fikuśna bielizna wysłana na adres zamężnej sąsiadki, kradzież pary skarpetek przynoszącej właścicielowi szczęście.

Ale nic nie zrekompensuje Taylor wstydu, który poczuła, gdy jej służbową pocztę zapchały setki maili z linkiem do sekstaśmy przeznaczonej przecież tylko dla jednej osoby.

Musi się zemścić, wyjść na prostą, odegrać się i na nowo poukładać sobie życie. Dla Angusa Hollingswortha nie będzie już w nim miejsca. Strategia wojny polega na przebiegłości i stwarzaniu złudzeń, rzekł mistrz Sun Tzu, autor starożytnego podręcznika, na który natrafia Taylor.

A więc wojna.

Ta potyczka wymknie jej się spod kontroli szybciej, niż planowała.

Tagi: Thrillery psychologiczne

POLECANA RECENZJA

Recenzja książki Niedzielna dziewczyna

NIEDZIELNA DZIEWCZYNA

Moda na domestic noir wcale nie przygasa, choć autorzy zaprezentowali nam już dziesiątki, jeśli nie setki odpowiedzi na Dziewczynę z pociągu. Na szczęście pośród literackiej pulpy trafiają się czasem powieści zdecydowanie lepsze od powieści Pauli Hawkins, która tak mocno wpłynęła na popularność gatunku. Takie jak Niedzielna dziewczyna Pip Drysdale.

Taylor ma problem. Właśnie rozstała się z partnerem, który zamieścił w sieci filmik z nagraniem z... więcej

Kup książkę Niedzielna dziewczyna

Opinie o książce - Niedzielna dziewczyna

Avatar użytkownika - allison
allison
Przeczytane:2019-10-21, Ocena: 5, Chcę przeczytać,

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA - książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Sonia Draga 13 listopada 2019 r.

„Niedzielna dziewczyna” to thriller, który zaczyna się całkiem niewinnie. Napięcie jednak stopniowo rośnie, sprawiając, że czytelnik z wielką niecierpliwością odwraca strony, czekając na finał. Zakończenie zaskakuje i satysfakcjonuje, więc warto na nie poczekać.

Główna bohaterka i jednocześnie narratorka to Taylor, młoda, porzucona kobieta, która planuje zemstę na byłym partnerze. I nic dziwnego, że miotają nią wielkie emocje, bo Angus Holingsworth nie tylko ją zdradził, ale i zamieścił w internecie kompromitującą sekstaśmę.

Śledząc poczynania Taylor, szybko dowiadujemy się, że jej związek z zamożnym biznesmenem był burzliwy, a kochanek nieraz okazywał się nieobliczalny i agresywny.
Nic dziwnego zatem, że szybko zaczynamy kibicować kobiecie, która zastawia na swego byłego kilka pułapek. Podrzucone narkotyki, pornograficzne zdjęcia wysłane z jego komórki do sąsiadki, zamówienie i opłacenie prostytutek ze służbowej karty mężczyzny... - to tylko niektóre przykre niespodzianki przygotowane przez Taylor.

Początkowo wydaje się, że bohaterka osiągnie swój cel i odpłaci się pięknym za nadobne. Sytuacja wymyka się jednak spod kontroli i Taylor wdaje się w śmiertelnie niebezpieczną grę.
Kolejny raz musi zaryzykować, a trafia na wyjątkowo przebiegłego i bezwzględnego przeciwnika, więc akcja obfituje w nagłe zwroty, stopniowo podnosząc czytelniczą adrenalinę.
Przyznam, że ostatnie kartki odwracałam nerwowo i nie mogłam doczekać się zakończenia. A ono – na szczęście – w pełni mnie usatysfakcjonowało.

„Niedzielna dziewczyna” to powieść napisana bardzo dynamicznie i dotyczy to nie tylko fabuły, ale i języka. Całość nie jest przegadana, dialogi wypadają naturalnie i przekonująco, więc czyta się tę książkę bez irytacji.
To na pewno udany debiut i dobrze wróży autorce na przyszłość.

Można „Niedzielną dziewczynę” odczytywać tylko jako thriller, ale warto też spojrzeć na tę prozę w nieco inny sposób – jako na utwór podejmujący problem przemocy wobec kobiet i tkwienia przez nie w toksycznych związkach.

Dodatkowy plus daję za wykorzystanie w treści literackiego kontekstu, czyli licznych odniesień do „Sztuki wojny” Sun Tzu.

BEATA IGIELSKA

Szpetnicy