Nieidealnie dopasowani

Autorki "Hold you close" Corinne Michaels i Melanie Harlow powracają z nową niesamowitą historią!

Pierwsza zasada zawodowej swatki: Nie zakochuj się w swoim kliencie. Jednak Willow złamała tę zasadę, kiedy zakochała się w Reidzie Fortino – swoim najlepszym przyjacielu, który był jednocześnie jej klientem. Miała mu znaleźć dziewczynę. Myślała, że to będzie łatwe. Nie było.
Willow musi uwodnić matce, że jest w stanie przejąć jej biznes – firmę zajmującą się dobieraniem idealnych partnerów. Inaczej rodzinny interes zostanie zamknięty. Reid zgadza się zostać jej klientem i w ten sposób pomóc przyjaciółce. Do tej pory stałe związki lub małżeństwo go nie interesowały, ale tym razem daje się namówić na swatanie. Im więcej czasu tych dwoje spędza razem, próbując znaleźć Reidowi idealną dziewczynę, tym bardziej Willow chciałaby mieć go tylko dla siebie.
Wszystko się pogmatwało. Willow nie tylko może zrujnować rodzinny biznes, ale też stracić swoje serce.

Informacje dodatkowe o Nieidealnie dopasowani:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2020-04-29
Tytuł oryginału: Imperfect Match
Tłumaczenie: Klaudia Wyrwińska

Kup książkę Nieidealnie dopasowani

Nieidealnie dopasowani - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-02-07, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 52 książki 2021, 2021, Romans,

"Nieidealnie dopasowani" Melanie Harlow, Corinne Michaels to powieść należąca do gatunku romansu.

Powieść napisana jest bardzo dobrze i przyjemnie zagłębić się w jej świat. Miłość nigdy nie należy do łatwych i niekiedy można spotkać na swojej drodze przeciwności. Ta książka właśnie to pokazuje. Nie jest tp wyidealizowana opowieść przez co odbierałam wrażenie, że jest prawdziwa.

Willow miała znaleźć swojemu najlepszymu przyjacielowi dziewczynę. Chciała udowodnić, że jest w stanie prowadzić rodzinną firmę. Jednak złamała podstawową zasadę. Zakochała się w Reidzie, który został jej klientem, żeby jej pomóc. Mimo, że stałe związki go nie interesują.

Czy Willow dopnie swego? Czy może zrujnuje rodzinny biznes ?

Nie mogłam się doczekać, aż poznam zawartość tej książki. Autorki znam już z "Hold me close" więc wiedziałam, że się nie zawiodę.

Zdecydowanie polecam

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2020-12-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam na półce,

Główna bohaterka, Willow, stara się udowodnić mamie, że jest idealną osobą, do przejęcia rodzinnego biznesu - biura matrymonialnego. Aby dowieść, że jest świetną swatką, postanawia znaleźć żonę swemu najlepszemu przyjacielowi. To wcale łatwe nie będzie, bo Reid nie chce mieć ani żony, ani rodziny. Dobrze mu tak jak jest i nie chce niczego zmieniać. Jednak postanawia pomóc przyjaciółce, ale stawia warunek: Willow ma odwołać w wizytę w klinice i jeszcze raz przemyśleć sposób, w jaki chce zostać matką, na czym jej bardzo zależy. plany na przyszłość?

Książka jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że przyjaźń między kobi

Ta książka była naprawdę świetna. Czytało mi się ją bardzo przyjemnie i szybko. Jest to idealna lektura na jeden wieczór. Autorki miały rewelacyjny pomysł z biurem matrymonialnym. Jak się okazuje, wcale łatwo nie jest znaleźć drugą połówkę dla swego przyjaciela. W każdej kobiecie jest coś nie tak: jedna nie potrafi gotować, druga ma nieodpowiedni kolor włosów, a trzecia zwyczajnie mu nie pasuje. A co, jeśli Willow sama zaczyna się dziwnie czuć przy Reidzie? Co jeśli on też nie chce się z nikim wiązać, żeby nie stracić Willow? Tylko jak pogodzić ich kompletnie różne etą a mężczyzną jest naprawdę rzadko spotykana, bo prędzej czy później i tak przeradza się w głębsze uczucie.

W książce autorki poruszają wątek spełniania marzeń. Willow chce przejąć rodzinny biznes i co najważniejsze - pragnie zostać matką. Jednak z powodu braku odpowiedniego kandydata na ojca dziecka, decyduje się na inseminację domaciczną.

Natomiast Reid najchętniej zostawiłby wszystko po staremu. Boi się, że zakładając rodzinę stanie się taki sam jak jego ojciec i za wszelką cenę stara się tego uniknąć.

Czy polecam tę książkę? Jak najbardziej gwarantuję, iż przyjemnie spędzicie z nią czas.

Zaczynając od okładki, nie mogę skłamać... Wpadła mi w oko niemal od razu. Widzimy na niej dwoje szczęśliwych ludzi. Białe tło, różowo czarne napisy spowodowały taki... lukrowy nastrój. Ale w chwili, kiedy ją czytałam potrzebowałam tego. Trochę miałam dość oschłej i fałszywej Barbary Niechcic (tak, oglądałam w tym czasie "Noce i dnie").
Posiada skrzydełka, co jest niewątpliwym plusem. Na jednym z nich przeczytać możemy fragment książki, a na drugim ujrzymy patronów medialnych. Na końcu książki jest kilka słów od autorek oraz parę zdań o nich samych. Czcionka jest duża, dzięki czemu nasze oczy nie męczą się.

Już miałam do czynienia z piórem obu autorek. "Hold you close" nawet recenzowałam na blogu, więc dla chętnych, zapraszam kliknąć >TUTAJ<. Książka podzielona jest na rozdziały naszych głównych bohaterów, narratorów - Reida i Willow. Co mi się podoba, to wstawki przy ich rozdziałach oraz zamiast tradycyjnych gwiazdek oddzielających fragmenty tekstu pojawiło się serce przebite strzałą. Dla oczu to miły widok, urozmaicenie, o którym warto wspomnieć. Czyta się niezwykle lekko i przyjemnie. I szybko. Nawet pisałam na Instagramie do Justyny właśnie, że chyba nie skończę jej, a było po dwudziestej lub dwudziestej pierwszej. A jednak... Skończyłam w nocy i... Trochę poczułam się jak Willow. Nie we wszystkim, co myślała, ale trochę tak. Myślę, że jeśli lubicie pióro Corinne lub Melanie to nie będziecie mieć przeciwwskazań do tej historii i języka. Jedyne co, to szkoda, że niecałe dwieście pięćdziesiąt stron.

Przyznam się szczerze, że już na samym początku bohaterowie irytowali mnie. Zachowywali się jak dzieci, nastolatki, a mają przecież swoje lata. I to mnie gryzło. Jednak im dalej czytałam, okazało się, że potrafią zachowywać się jak ludzie dorośli. Prawie... Bo zdarzały im się wpadki, na które ja reagowałam teatralnie przewracając oczami tudzież mocno plaskając się w czoło. ALE. Willow, ma swoje marzenia. Jej zegar biologiczny pędzi do przodu, nie zatrzymując się. I gdzieś pod koniec, kiedy jest afera, łzy i złamane serce... Wtedy się z nią utożsamiłam na moment. Poczułam się tak, jakbym to ja była Willow i czuła niemal wszystko to, co ona w tamtej chwili.
Z kolei Reid... Polubiłam go mimo wszystko. Z jednej strony nie potrafiłam zrozumieć jego oporu, jednak gdy poznałam jego rodziców, to... No nie dziwiło mnie jego zachowanie. Chociaż mówi się, że z głębokich uczuć, prawdziwych, trzeba zaryzykować, czasem się poświęcić... A jak są silne charaktery, które dążą po trupach do celu... To występuje konflikt i tutaj widzimy go bardzo dobrze.
Przyznam szczerze, że owszem, istnieje przyjaźń damsko-męska. Jednak czasami to się przełamuje dalej... Przeistacza w ogromnie silne uczucie, którego nie sposób odrzucić i jest problem, jeśli ta druga osoba nie odwzajemnia ich...
Autorski stworzyły dość dobrze wykreowane postacie, które sprawiają, że pojawia się uśmiech na naszych ustach, ale i po policzkach potrafią popłynąć łzy.

Jako tako nie wczułam się w to wszystko, bo wydawało mi się trochę nierealne. Sama firma prowadzona przez mamę Willow, swatanie ludzi... Uważam, że trochę to na siłę... Ale to może tylko moje takie wrażenie i sama osobiście nie spotkałam się z czymś takim w swoim życiu. O portalach randkowych nie mówię, bo tego podobno jest na pęczki (podobno - nie korzystam, więc z tego co się wyświetla na reklamach to trochę tego zliczyłam).
Dopiero gdzieś w okolicach końca, gdzie sytuacja była na ostrzu noża, kiedy pojawiły się słowa "NIE", wtedy zabolało. Poczułam się jak Willow i miałam złamane serce. Ba, gdybym była sama a nie z chłopakiem w pokoju, pewnie bym się pobeczała. Jednak udawałam twardą, mimo wielkiej guli w gardle...

Reasumując uważam, że jest to lektura, która sprawi, że Wasz humor się poprawi. Sprawi, że będziecie kiwać głową z głupoty zachowań bohaterów, będziecie się śmiać z ironicznych komentarzy i sytuacji, na które pokuszą się te postacie. Ale doświadczycie też okropnego smutku, który niemal zmiażdży serce. Trochę przewidziałam wszystko, jak to się potoczy... Spodziewałam się tego, jaki będzie koniec i nie myliłam się. Nie zaskoczyły mnie autorki, ale głównie o to chodzi w tym gatunku, żeby zapomnieć na chwilę o swoich problemach i zacząć żyć rozterkami bohaterów. Myślę, że mogłaby się Wam spodobać, jeśli lubicie powieści obyczajowe, romans. Jeśli czytaliście książki tych autorek, też uważam, że się powinna spodobać. Z kolei tym, którzy sceptycznie podchodzą do tych nazwisk, też zachęcam. Jeśli potrzebujecie lekkiej historii, jakiegoś przerywniku od cięższego gatunku czy lektury - to zachęcam. Podobała mi się i cieszę się, że mimo wszystko znajduje się na mojej półce. (Która niebawem od nadmiaru książek chyba się złamię xD.)

Fajny wciągający romans.

Od samego początku raczej wiadomo jak się skończy ale  na odstresowujacy wieczór idealny.

Książka opowiada historię Willow, która ma przejąć firmę rodzinną zajmująca się swataniem.

Sama za bardzo w to nie wierzy. Ale żeby jak przejąć musi wyswatać swojego najlepszego przyjaciela.

I tu zaczynają się kłopoty bo oboje zaczynają rozumieć że czują do siebie coś więcej.

Broniąc się przed tym wynika kilka śmiesznych sytuacji.

Przyjaźń damsko-męska to temat sporny. Jedni uważają, że istnieje, natomiast inni nie wyobrażają sobie takiej relacji. W końcu jak można być ze sobą tak blisko, ale nie czuć nic do siebie? Na to pytanie ciężko znaleźć odpowiedź, ale zdarza się i tak. Osobiście znam dużo takich przykładów i myślę, że relacja przyjaciół jest normalna. A Ty? Sądzisz, że przyjaźń damsko-męska istnieje?

Willow to dojrzała kobieta marząca o dziecku. Niestety, jej życie uczuciowe jest dość ubogie. Większość czasu spędza ze swoim przyjacielem, Reidem. Pracuje w rodzinnej firmie, gdzie zajmuje się swataniem ludzi. Niestety, jej pary przeważnie nie są zbyt dobrane, a przyszłość biznesu stoi pod znakiem zapytania. Aby udowodnić swoją kompetencję, podejmuje się zadania znalezienia idealnej partnerki dla Reida. Czy plan się powiedzie?

"Nieidealnie dopasowani" to piękna historia o przyjaźni damsko-męskiej. Dwoje dorosłych ludzi spędza ze sobą każdą wolną chwilę, ale nie ma pomiędzy nimi uczucia. Do czasu... W momencie, gdy Willow ma za zadanie znaleźć ukochaną Reidowi, dociera do niej, jak wielkie uczucia ma wobec niego. Sytuację komplikuje fakt, że nie chce stracić najlepszego przyjaciela...
Autorki, Corinne Michaels oraz Melanie Harlow stworzyły przepiękną opowieść o ogromnej przyjaźni i miłości. W nietuzinkowy sposób pokazały problemy przewijające się w dzisiejszym świecie, w tym m.in.: problemy rodzinne czy różnice poglądów. Fabułę oparły o niesamowity, przyjemny klimat. Akcja rozwija się stopniowo, pozwalając czytelnikowi wczuć się w panującą atmosferę, utożsamić z bohaterami. Główne postacie są dokładnie opisane, mają różne, wyraźne charaktery i potrafią walczyć o swoje. Cała powieść została napisana w bardzo przyjemny sposób, a lektura upływa niezmiernie szybko. Historię oceniam na 9/10 i polecam miłośnikom lekkich, ciekawych romansów.

Książki Corinne (czy to tylko jej autorstwa czy też w duecie) czyta się dobrze. Jest fabuła, jest temat, akcja i zakończenie. Tematyka jest życiowa! Potrafi zainteresować czytelnika! Nie ciągnie się jak flaki z olejem!
Książka lekka i jak dla mnie super!
Polecam

(moja opinia z LC https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4915666/nieidealnie-dopasowani/opinia/57904112?#opinia57904112)

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2020-05-25, Ocena: 4, Przeczytałem,

„Uwielbiam to, że nasza przyjaźń jest łatwa, uwielbiam brak wzajemnych wymagań i oczekiwań”.

Willow chce – po wycofaniu się matki z interesu – przejąć rodzinną firmę zajmującą się dobieraniem idealnych partnerów.  Musi udowodnić, że nadaje się do prowadzenia rodzinnego interesu. Ma znaleźć dziewczynę swojemu przyjacielowi Redowi, - na co ten chcąc pomóc przyjaciółce przystaje. Willow i Red przyjaźnią się od lat, znają się na wylot. Wiedzą o sobie prawie wszystko, rozumieją i akceptują swoje odmienne poglądy i nawyki. Są sąsiadami, ich relacja jest bez zarzutu do momentu pierwszego pocałunku. Czy ich przyjaźń przetrwa tę niespodziewany wybuch pożądania? Jak dalej potoczy się ich relacja?

Urocza, lekka i zabawna, jednocześnie ukazująca głęboko ukryte, zadawnione problemy, od których nie ma ucieczki. Każdy z nas potrzebuje swojej drugiej połówki, szczerych rozmów, zwykłego bycia razem, wzajemnej swobody w relacjach i wsparcia w trudnych chwilach. Czy przyjaźń może przerodzić się w trwałe, szczere i głębokie uczucie? Nasza dwójka staje właśnie na takim rozdrożu. Po drodze napotykają liczne przeszkody. Czują strach i niepewność przed tym, co przyniesie przyszłość. Ich historia ukazuje, że warto zaryzykować, i pójść na całość. Ona od zawsze marzyła o dziecku, on po bardzo bolesnych doświadczeniach z dzieciństwa nie widzi siebie w roli ojca. Czy będą potrafili się dogadać w tej zasadniczej życiowej kwestii? Życie jest bardzo nieprzewidywalne i zaskakujące. Spełnianie marzeń, stopniowe dążenie do ich realizacji. Skomplikowane relacje rodzinne, z jednej strony trudne dzieciństwo, w którym brak miłości, zrozumienia, szacunku. Z drugiej rodzina, w której jest miłość, przywiązanie, wzajemne wspieranie i oddanie.

Historia daje nam sporą dawkę przeróżnych emocji. Niesie przekaz o sile prawdziwej przyjaźni. Opowieść nie jest jakoś szczególnie wymagająca, ale daje idealną chwilę relaksu i skutecznie pozwala zapomnieć o codzienności. Gorąco polecam jest to idealna pozycja na poprawę humoru :)