Niekrólewska wyprawa

Wydawnictwo: selfpublishing
Data wydania: 2018-10-15
ISBN: 978-83-951902-0-9
Ilustracje: Katarzyna Winkler

Bardzo ciekawy debiut młodego pisarza – Krzysztofa Pławeckiego, czyli wierszowana i edukacyjna historia pt. „Niekrólewska wyprawa”.

Opisywana książka jest o tyle niezwykła, że w całości napisana 16 zgłoskowym wierszem. Pozwala to czytelnikom całkowicie zagłębić się przygodę, która przeplatana jest zarówno zabawnymi, jak i pouczającymi momentami.

Krzysztof Pławecki bardzo umiejętnie wykreował głównego bohatera książki. Jest nim uwielbiający jedzenie, stary i trochę nieporadny król Jan, który podczas „Niekrólewskiej wyprawy” stara się dotrzeć do tajemniczej księgi.

Książkę zdobią liczne ilustracje autorstwa Katarzyny Winkler, które dopełniają charakter nadany bajce przez pisarza. W rysunkach kryją się też pewne fabularne smaczki, które na pewno spodobają się bardziej spostrzegawczym czytelnikom.

Warto dodać, że autor sam kieruje pracami nad książką, zaczynając od zrodzenia się pomysłu na tekst, aż do samodzielnej sprzedaży książek (jest to tzw. self-publishing). Krzysztof Pławecki zdołał zgromadzić licznych patronów medialnych, co w przypadku debiutu jest na pewno godne uwagi.

Co więcej, oprócz książki, autor zdecydował się również na nagranie audiobook’a, a w rolę lektora wcielił się Wojciech Stagenalski. Tekst czytany jest bardzo umiejętnie, a dykcja i barwa głosu Wojciecha zadowoli nawet najbardziej wybrednych słuchaczy.

Więcej informacji dotyczących książki i możliwości kupna znajduje się na
www.niekrolewskawyprawa.pl oraz na facebookowym profilu autora, dostępnym pod adresem www.facebook.com/plaweckikrzysztof

Kup książkę Niekrólewska wyprawa

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Stary król Jan staje przed niełatwą misją. Przybywa do niego posłaniec z wieścią o tajemniczej księdze. Zawarta jest w niej mądrość przydatna ludowi. Jednak droga do niej wiedzie przez czarodziejski las. Wiele osób, które tam się udało, nie wróciło z wyprawy. Król ma wielkie wątpliwości. Jest sędziwy, wyjątkowo pokaźnej tuszy, siły już nie te, co w młodości. Poza tym musi ruszyć w podróż incognito – nie jako władca, lecz zwykły człowiek. Mimo wszystko decyduje się podjąć wyzwanie. Poznaje życie poddanych. Dowiaduje się różnych rzeczy (niekoniecznie przyjemnych) o sobie. Mimo różnych trudności idzie dalej. Czy uda mu się zdobyć księgę? Książka jest w całości napisana wierszem. Rymy są czasem zbyt dokładne, co może irytować, jednak zalety zdecydowanie przeważają. Przede wszystkim historia bardzo angażuje emocjonalnie. Przeczytałam jednym tchem, tak byłam ciekawa, jak skończy się wyprawa króla. Dodatkowym walorem są zabawne rysunki. Dla mnie jako mola książkowego całość była dosłownie królewską ucztą. dr Kalina Beluch ...

Opinie o książce - Niekrólewska wyprawa

Hotel ostatniej szansy