Niemartwi

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2015-10-07
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788376426068
Liczba stron: 320

Ocena: 5 (1 głosów)

Rok 2019. Nastąpiło nieuniknione, ale czy ktokolwiek mógł przypuszczać, że apokalipsa przybierze właśnie taki kształt? Michał Sander był lekarzem, ale od czterech lat żyje samotnie w Bieszczadach. Jego domem jest własnoręcznie zbudowana chata, a jedynym towarzyszem i przyjacielem biały wilk. W czasie polowania słyszy wstrząsający krzyk dziewczyny. Wiedziony ludzkim odruchem rzuca się na pomoc wpadając w sam środek przerażającego i mrocznego obrzędu. Tym samy krzyżuje jednak plany bojówce walczącej z niemartwymi... W tym czasie w Forcie Wilno detektyw Wiktor Strachowski prowadzi śledztwo w sprawie podwójnego zabójstwa. Jedną z ofiar jest mężczyzna z dziurą w głowie, drugą - żywy trup bez śladów jakiegokolwiek urazu mózgu... Co czeka naszą cywilizację? Czy uda się ocalić człowieczeństwo jakie znamy? Czy przetrwamy? Mikołaj Marcela czerpie z klasyki gatunku (ResidentEvil, World War Z) przenosząc co najlepsze na naszsłowiański grunt. Inteligentna i mroczna opowieść,która sprawia, że czytelnik co rusz nasłuchuje policyjnych syren i krzyków przerażonego tłumu w oczekiwaniu apokalipsy.

Kup książkę Niemartwi

Zobacz także

Opinie o książce - Niemartwi

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2015-11-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
 W ostatnich kilku latach o zombie opowiedziano już niemalże wszystko.. Wystarczy spojrzeć na ekrany telewizorów, prześledzić repertuary kin i listy nowości DVD, udać się do najbliższej księgarni czy też sklepu z grami komputerowymi. Wszędzie tam czekają na nas historie o żywych trupach, które opanowują cały świat.. I gdy wydawało się już że o tychże "bohaterach" nie można opowiedzieć czegoś nowego, zaskakującego, nieszablonowego.. , pojawił się debiutujący polski autor, który mimo wszystko pokusił się o zaskakującą opowieść o zombie..:) Tym autorem jest Mikołaj Marcela, zaś jego debiutancka książka nosi tytuł "Niemartwi. Ciała wasze jak chleb".  Lektura tej opowieści przenosi nas do świata niedalekiej przyszłości, a konkretnie do Polski. Ów świat to wizja post apokaliptycznej rzeczywistości, której to przyczyną był oczywiście wybuch epidemii przemieniającej zmarłych w żywe i niebezpieczne trupy, żywiące się ludzkim mięsem. Tyle jednak, iż pewnego czasu nastąpiło coś.., co całkowicie odmieniło przebieg ów apokalipsy i dało ludzkości nadzieję.. W tych okolicznościach poznajemy jednego z bohaterów tej historii - Michała Sendera, który od kilku lat żyje samotnie w swojej chatce w bieszczadzkiej głuszy.. Pewnej nocy słyszy on przeraźliwe krzyki kobiety, które zmuszają go do powrotu do normalnego życia i ponownego kontaktu z ludźmi.. W tym samym czasie w jednym ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Niemartwi

Inne książki autora
Best Seler i zagadka znikających warzyw
Mikołaj Marcela0
Okładka ksiązki - Best Seler i zagadka znikających warzyw

Poznaj duchowe życie warzyw. Odwiedź Zwierzogród w wersji vege! Niezwykła powieść grozy i kryminał dla najmłodszych w jednym! Tej nocy niemal...

Bycie w śmierci
Mikołaj Marcela0
Okładka ksiązki - Bycie w śmierci

Trzymająca w napięciu powieść dla fanów The Last of Us, Westworld, World War Z. Opowieść o czasie, przemianie i śmierci. Czasie, który nie leczy ran...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Dwie twarze Ioany
Katarzyna Archimowicz;
Dwie twarze Ioany
Róże w garażu
Agnieszka Tyszka
Róże w garażu
Czarne serce
Elisa Puricelli Guerra
Czarne serce
Wysokie chmury
Alan Sasinowski
Wysokie chmury
Meandry miłości
Katarzyna Bulicz-Kasprzak
Meandry miłości
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy