Nieme głosy

Tom 39 cyklu Saga o Ludziach Lodu

Nataniel Gard z Ludzi Lodu był siódmym synem siódmego syna, wybranym, by poprowadzić ostateczną walkę z Tengelem Złym. Wciąż jednak był jeszcze zbyt młody i dopiero ćwiczył swe umiejętności.

Ellen Knutsen przeżyła w dzieciństwie coś przerażającego i za wszelką cenę chciała o tym zapomnieć. Nikt nie przypuszczał, że Nataniel i Ellen maja tyle wspólnego...

Informacje dodatkowe o Nieme głosy:

Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7558-127-0
Język oryginału: Szwedzki
Tłumaczenie: Iwona Zimnicka

Kup książkę Nieme głosy

Nieme głosy - opinie o książce

Avatar użytkownika - agatka20008
agatka20008
Przeczytane:2015-10-08, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki w 2015 roku,
Ellen podejmuje pracę w hotelu. Okazuje się że w nim straszy. Na pomoc zostaje wezwany Nataniel, Wybrany Ludzi Lodu. Okazuje się że Ellen jest zaginioną gałęzią Ludzi Lodu, a między nią a Natanielem rodzi się zakazana miłość.
Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2015-10-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Nawet 6+. Elle, to młoda, skromna i wrażliwa dziewczyna. Rozpoczyna pracę jako recepcjonistka w hotelu, który położony jest na odludziu. Na domiar złego okazuje się w hotelu straszy. Przerażona Ellen ucieka. Rozpoczyna się dochodzenie. Lensman wzywa Nataniela z Ludzi Lodu. Miedzy dwojgiem młodych naradza się wspaniała przyjaźń, a może już miłość. Niestety Nataniel widzi przyszłość i wie, że gdy zbliżą się do siebie prawdopodobnie jedno z nich umrze. Oboje widzą i czują to, czego zwykli ludzie nie dostrzegają. Są sobie najlepszymi przyjaciółmi, pełnymi zrozumienia i oddania. Wspaniała historia!
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2023-09-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2023,

Starcie Ludzi Lodu z Tengelem Złym zbliża się nieuchronnie. Wybrany Nataniel jednak jeszcze nie jest na nie w pełni gotowy. W tym tomie możemy go jednak lepiej poznać, choć główną bohaterką "Niemych głosów" jest Ellen, dziewczyna, która odegra w jego życiu niemałą rolę.

Ten tom pełen jest zagadek do wyjaśnienia. Ellen podejmuje się pracy recepcjonistki w zajeździe. Pełna entuzjazmu dziewczyna, której nie da się nie lubić, wkrótce dowiaduje się, że zamieszka całkiem sama w miejscu, w którym prawdopodobnie straszy. Zdrowy rozsądek każe jej nie rezygnować i odważnie podejść do opowiadanych przez ludzi bzdur. Wszystko jednak zmienia się gdy zapada zmrok a w zajeździe słychać dziwne hałasy.

Jakie sekrety kryją drzwi, których wszyscy boją się otworzyć? Co tajemniczego przydarzyło się Ellen w dzieciństwie? Jaki rodzinny skandal stara się ukryć? No i w końcu co łączy ją z naszym Natanielem. Te zagadki stopniowo będziemy rozwiązywać. Jest ciekawie, tajemniczo, a książkę pochłania się w zaskakującym tempie.

Sandemo po raz kolejny czerpała z legend i historii. Mamy do czynienia z bardzo ciekawą i mroczną opowieścią, z której to też autorka postanowiła wyciągnąć wartościowy morał.

Doceniam sagę za to ze jej bohaterowie nie są czarno biali. Mimo iż opowiada o walce dobra ze złem, cały czas pokazuje, że zarazem dobro i zło mogą mieć różne oblicza. Ten tom pięknie pokazuje czarne oblicza ,,prawych i sprawiedliwych" ludzi.

Co ja mogę powiedzieć nowego , czego jeszcze wcześniej nie pisałam?:)

Nic ponad to co do tej pory.

Że świetna, że zaskakuje, że pełna emocji, że od razu chce sie sięgnąć po kolejną. I może tak to zostawię po prostu.

Avatar użytkownika - MagdaMc
MagdaMc
Przeczytane:2019-02-18, Ocena: 4, Przeczytałem,
W cieniu podejrzeń
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - W cieniu podejrzeń

Młoda Norweżka, Marie-Louise Krogh, wyjeżdża do Francji, żeby pogłębić znajomość francuskiego. Tu spotyka swą wielką miłość. Andrej to bardzo przystojny...

Małżeństwo na niby
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Małżeństwo na niby

Synnove Berge wyszła za mąż za Scotta Hollingera tylko dlatego, że obojgu potrzebne było małżeństwo ze względów formalnych. Już w dniu ślubu Scott zniknął...