Okładka książki - Nieproszony gość

Nieproszony gość

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2014-11-05
Dodał/a książkę: elibri

Po śmierci męża życie Rebecki Brandt straciło sens do tego stopnia, że postanawia się z nim rozstać. Jednak niespodziewana wizyta starego przyjaciela w towarzystwie dwojga przypadkowo spotkanych autostopowiczów, Ingi i Mariusa, zmusza Rebeccę do odłożenia starannie zaplanowanego samobójstwa. Młodzi ludzie zdobywają jej sympatię. Rebeca wypożycza im ukochaną łódź męża, by mogli swobodnie pożeglować po Morzu Śródziemnym. Podczas sielankowego rejsu pomiędzy Ingą i Mariusem dochodzi do potwornej kłótni, podczas której Mariusz wypada za burtę. Poszukiwania wszczęte przez nadbrzeżną straż nie przynoszą rezultatu i młody mężczyzna zostaje uznany za zaginionego. Kilka tygodni później Inga przeżywa prawdziwy szok, gdy w gazecie ukazuje się zdjęcie Mariusa w związku z potwornym zabójstwem, dokonanym na terenie Niemiec...

Sprzedaż książek Charlotte Link przekroczyła już 24 miliony!

Kup książkę Nieproszony gość

Opinie o książce - Nieproszony gość

Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2015-06-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2016-08-02, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2016 roku,
wielkie wow:) super się czyta, wartka akcja i piękne zakończenie:) zaskakujące:)
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2016-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Ciekawy thriller, porusza problem przemocy domowej i roli opieki społecznej. Niemka Rebecca po śmierci męża mieszka w domu nad Morzem Śródziemnym. Pewnego dnia znajomy Maksymilian przywozi jej autostopowiczów Ingę i Mariusa. Małżeństwo pożycza od Rebecci jacht i udaje się na rejs po morzu. Podczas rejsu dochodzi do tragedii. Marius prawdopodobnie utonął. Inga zatrzymuje się u Rebecci, ale jest pełna złych przeczuć. Po jakimś czasie w domu zjawia się Marius i zaczyna się koszmar.
Avatar użytkownika - patsi
patsi
Przeczytane:2015-02-17, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek - 2015, Charlotte Link,
Przeczytałam tę książkę tylko ze względu na autorkę i niestety bardzo się zawiodłam. Fabuła jest bardzo przewidywalna, od początku przeczuwałam, że Maksymilian może być mordercą i nie przez przypadek zabrał autostopowiczów. Musiałam się kilka razy upewnić, że to jest książka Charlotte Link, ponieważ liczyłam na dużą dawkę dobrej psychologicznej sensacji, ale niestety zawiodłam się. Czekam na kolejną książkę tej autorki i liczę, że będzie zdecydowanie lepsza. Po raz kolejny w przypadku jej książek zupełnie nie zgadza się opis z okładki z fabułą. Jest to bardzo duży minus.
Avatar użytkownika - wika9
wika9
Przeczytane:2014-11-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014, Pożyczone,
Przeczytałam wszystkie powieści Charlotty Link wydane dotychczas w naszym kraju, "Nieproszony gość" wypada na tym tle niezwykle słabo. Męczyła mnie ta książka okrutnie i kilka razy miałam ochotę rzucić ja w kąt.Trudno było mi uwierzyć, że tak mizerna powieść wyszła spod pióra pani Link, która przyzwyczaiła nas do dużo ciekawszej lektury. Zapewne sięgnę po następne książki tej pisarki, jednak do "Nieproszonego gościa" wracać nie zamierzam. Podsumowując - lekturę można sobie darować.
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2014-12-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Szału nie ma, ale dobrze się czyta.
Avatar użytkownika - wordila
wordila
Przeczytane:2014-12-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Link ma coś w swoim stylu pisania, że płynie się z nią po kolejnych zdaniach bardzo szybko. Ta książka, podobnie jak inne jej autorstwa, zajęła mi tylko jeden wieczór, mimo że liczy 400 stron. Powieść jest bardzo dobra choć znam kilka jej autorstwa, które były jeszcze lepsze. To do czego mogłabym się przyczepić, to postacie Mariusa i Maksymiliana. Ich przemiana z dobrych, empatycznych w socjopatów, jest trochę mało przekonująca. Poza tym jednak, to wciąż dobra, "stara" Link i na końcu duże jeśli chodzi o akcję. Lubię jej książki chyba dlatego, że udając kryminały (za którymi stricte nie przepadam) pisze tak naprawdę świetne powieści obyczajowe, z ciekawymi postaciami, głębokimi emocjonalnie. Cudownie, realistycznie opisuje rzeczywistość.
Po raz kolejny w przypadku tej autorki opis z okładki jest nieprawdziwy. Czy naprawdę nie może tych opisów przygotowywać ktoś, kto uważnie przeczytał książkę? Uwielbiam wszystkie książki Link, ta nie będzie wyjątkiem. Mamy tu jak zazwyczaj u tej autorki mroczną przeszłość, która po latach daje o sobie znać. Być może trochę za długie wprowadzenie powoduje, że początek miejscami nieco się dłuży. Mimo to jednak uważam, że warto. Niezmiennie przerażają mnie bohaterowie książek tej autorki, ich motywacje, emocje i uczucia.
Avatar użytkownika - anoola
Okładka ksiązki - Nieproszony gość

Złudzenie
Charlotte Link0
Okładka ksiązki - Złudzenie

Wielowarstwowa, wyrafinowana i trzymająca w napięciu do ostatniej strony nowa powieść kryminalna z wątkiem psychologicznym autorki bestsellerów Charlotte...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński