Nieproszony gość

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2014-11-05
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788379990856
Liczba stron: 419
Tytuł oryginału: Der Fremde Gast
Język oryginału: niemiecki
Tłumaczenie: Dariusz Guzik

Ocena: 4.53 (19 głosów)

Po śmierci męża życie Rebecki Brandt straciło sens do tego stopnia, że postanawia się z nim rozstać. Jednak niespodziewana wizyta starego przyjaciela w towarzystwie dwojga przypadkowo spotkanych autostopowiczów, Ingi i Mariusa, zmusza Rebeccę do odłożenia starannie zaplanowanego samobójstwa. Młodzi ludzie zdobywają jej sympatię. Rebeca wypożycza im ukochaną łódź męża, by mogli swobodnie pożeglować po Morzu Śródziemnym. Podczas sielankowego rejsu pomiędzy Ingą i Mariusem dochodzi do potwornej kłótni, podczas której Mariusz wypada za burtę. Poszukiwania wszczęte przez nadbrzeżną straż nie przynoszą rezultatu i młody mężczyzna zostaje uznany za zaginionego. Kilka tygodni później Inga przeżywa prawdziwy szok, gdy w gazecie ukazuje się zdjęcie Mariusa w związku z potwornym zabójstwem, dokonanym na terenie Niemiec...

Kup książkę Nieproszony gość

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Nieproszony gość

Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2015-06-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
Link do opinii
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2016-08-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
wielkie wow:) super się czyta, wartka akcja i piękne zakończenie:) zaskakujące:)
Link do opinii
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2016-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Ciekawy thriller, porusza problem przemocy domowej i roli opieki społecznej. Niemka Rebecca po śmierci męża mieszka w domu nad Morzem Śródziemnym. Pewnego dnia znajomy Maksymilian przywozi jej autostopowiczów Ingę i Mariusa. Małżeństwo pożycza od Rebecci jacht i udaje się na rejs po morzu. Podczas rejsu dochodzi do tragedii. Marius prawdopodobnie utonął. Inga zatrzymuje się u Rebecci, ale jest pełna złych przeczuć. Po jakimś czasie w domu zjawia się Marius i zaczyna się koszmar.
Link do opinii
Avatar użytkownika - patsi
patsi
Przeczytane:2015-02-17, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek - 2015, Charlotte Link,
Przeczytałam tę książkę tylko ze względu na autorkę i niestety bardzo się zawiodłam. Fabuła jest bardzo przewidywalna, od początku przeczuwałam, że Maksymilian może być mordercą i nie przez przypadek zabrał autostopowiczów. Musiałam się kilka razy upewnić, że to jest książka Charlotte Link, ponieważ liczyłam na dużą dawkę dobrej psychologicznej sensacji, ale niestety zawiodłam się. Czekam na kolejną książkę tej autorki i liczę, że będzie zdecydowanie lepsza. Po raz kolejny w przypadku jej książek zupełnie nie zgadza się opis z okładki z fabułą. Jest to bardzo duży minus.
Link do opinii
Avatar użytkownika - wika9
wika9
Przeczytane:2014-11-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014, Pożyczone,
Przeczytałam wszystkie powieści Charlotty Link wydane dotychczas w naszym kraju, "Nieproszony gość" wypada na tym tle niezwykle słabo. Męczyła mnie ta książka okrutnie i kilka razy miałam ochotę rzucić ja w kąt.Trudno było mi uwierzyć, że tak mizerna powieść wyszła spod pióra pani Link, która przyzwyczaiła nas do dużo ciekawszej lektury. Zapewne sięgnę po następne książki tej pisarki, jednak do "Nieproszonego gościa" wracać nie zamierzam. Podsumowując - lekturę można sobie darować.
Link do opinii
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2014-12-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Szału nie ma, ale dobrze się czyta.
Link do opinii
Avatar użytkownika - wordila
wordila
Przeczytane:2014-12-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 2014, Mam,
Link ma coś w swoim stylu pisania, że płynie się z nią po kolejnych zdaniach bardzo szybko. Ta książka, podobnie jak inne jej autorstwa, zajęła mi tylko jeden wieczór, mimo że liczy 400 stron. Powieść jest bardzo dobra choć znam kilka jej autorstwa, które były jeszcze lepsze. To do czego mogłabym się przyczepić, to postacie Mariusa i Maksymiliana. Ich przemiana z dobrych, empatycznych w socjopatów, jest trochę mało przekonująca. Poza tym jednak, to wciąż dobra, "stara" Link i na końcu duże jeśli chodzi o akcję. Lubię jej książki chyba dlatego, że udając kryminały (za którymi stricte nie przepadam) pisze tak naprawdę świetne powieści obyczajowe, z ciekawymi postaciami, głębokimi emocjonalnie. Cudownie, realistycznie opisuje rzeczywistość.
Link do opinii
Po raz kolejny w przypadku tej autorki opis z okładki jest nieprawdziwy. Czy naprawdę nie może tych opisów przygotowywać ktoś, kto uważnie przeczytał książkę? Uwielbiam wszystkie książki Link, ta nie będzie wyjątkiem. Mamy tu jak zazwyczaj u tej autorki mroczną przeszłość, która po latach daje o sobie znać. Być może trochę za długie wprowadzenie powoduje, że początek miejscami nieco się dłuży. Mimo to jednak uważam, że warto. Niezmiennie przerażają mnie bohaterowie książek tej autorki, ich motywacje, emocje i uczucia.
Link do opinii

Każdą książkę Charlotte Link czytam dopóki nie skończę. Dość długo trwało zanim przeczytałam ten tytuł, bo pierwszy raz nie zdążyłam z powodu kolejki w bibliotece, ale za drugim podejściem się udało. Historia wciągająca od pierwszych stron, gdzie nic nie jest takie jakim się wydawało od początku, wielowątkowa a w tle zawarty temat życia z depresją, przemocy w rodzinie, nieumyślnych zaniedbań ze strony systemu opieki społecznej, niebezpiecznych obsesji. Chociaż czasem irytowało,że bohaterki ciągle w sytuacji zagrożenia wybuchały płaczem to jednak zakończenie to istna jazda bez trzymanki. Aż szkoda, że nie ma 2 tomu, bo chętnie bym przeczytała co dalej z życiem bohaterów. To jedna z książek , która aż prosi się o ciąg dalszy. Mimo,źe czasem akcja chwilami się dłuży to warto doczytać do końca. Czy dobrze zna się swoich sąsiadów i warto zawsze zaufać własnym przeczuciom. Czekam na kolejne książki autorki.

Link do opinii

Jak zwykle nie zawiodłam się sięgając po kolejną pozycję Pani Link. Mamy tu wszystko co lubię: dobry pomysł na fabułę, narastające napięcie, dawkowanie informacji i wyrazistych bohaterów. Na dokładkę książka dotyka wielu aspektów np. miłości, zdrady, zazdrości, nienawiści, tajemnicy, znęcania nad dziećmi, obojętności itd. I kiedy byłam pewna, że znam powody kierujące działaniem głównego bohatera ...okazuje się, że bardzo się myliłam. Zakończenie i właściwy sprawca tragedii wielu osób mnie po prostu zaskoczyły.

Link do opinii
Avatar użytkownika - nureczka
nureczka
Przeczytane:2018-01-11, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2017-04-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2017, Mam,
Avatar użytkownika - Kuna82
Kuna82
Przeczytane:2016-09-29, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Inne książki autora
Wielbiciel
Charlotte Link0
Okładka ksiązki - Wielbiciel

W lesie niedaleko małej miejscowości w okolicach Augsburga znaleziono zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Policja i bliscy zamordowanej stoją przed prawdziwą...

Niespokojne niebo
Charlotte Link0
Okładka ksiązki - Niespokojne niebo

  Niemcy, lata 70. Felicja dożyła sędziwego wieku, ale nadal jest twardą kobietą biznesu, zarządczynią majątku i głową rodziny. Jej relacje z córkami...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy