Niesamowity świat Tosi i Franka

Zbiór ciepłych i pozytywnych opowiadań z życia pewnego rodzeństwa. Tosia i Franek przeżywają fascynujące przygody... A wszystko dzięki niezwykle bujnej wyobraźni, która sprawia, że dzieci podróżują po świecie i spotykają na swojej drodze niesamowite postacie i przedmioty, takie jak: dinozaury, magiczne monety, statek kosmiczny i wiele, wiele innych. W książce poruszane są tematy istotne w życiu dziecka: bezpieczeństwo, przyjaźń, lojalność, wiara w siebie, odpowiedzialność za swoje czyny. A wszystko napisane z humorem i z dziecięcej perspektywy. Dzięki sympatycznym bohaterom młody czytelnik lepiej zrozumie otaczający go świat. To idealna lektura do wspólnego czytania, która może być też punktem wyjścia do interesującej rozmowy o tym, co ważne.

Informacje dodatkowe o Niesamowity świat Tosi i Franka:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-05-17

Kup książkę Niesamowity świat Tosi i Franka

Niesamowity świat Tosi i Franka - opinie o książce

"Dajcie się ponieść wyobraźni! ".Dajcie się zaprosić do świata Tosi i Franka. Tych dwoje łączy nie tylko to, że mają wspólnych rodziców, nie tylko to że jak każde rodzeństwo często się kłócą, ale również to, że ich wyobraźnia przenosi nas i młodych czytelników do innego świata. Do świata, w którym wszystko może się zdarzyć. Można zaprzyjaźnić się z myszką, na którą polują rodzice, można czytać komuś w myślach, można spotkać Leonardo DaVinci oraz można rozmawiać z nienarodzonym jeszcze bratem.

W książce jest kilka opowieści idealnych np na każdy wieczór jako bajka na dobranoc. Dzięki temu każdego dnia czeka Twoje dziecko nowa przygoda w świecie fantazji gdzie na pewno nie będzie się nudzić a gdzie z pewnością z chęcią będzie wracać. Więc jeśli nie znacie jeszcze (ani Wy jako rodzice ani Wasze dzieci) Tosi i Franka pora to zmienić.

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-08-17, Przeczytałam, Mam,
Witajcie w świecie wyobraźni!

"Niesamowity świat Tosi i Franka" to zbiór dziewięciu krótkich historyjek, o fascynujących przygodach rodzeństwa.

Poznajcie bohaterów, dla których nuda praktycznie nie istnieje, a jeśli już, to po chwili znika, ustępując miejsca nieograniczonej wyobraźni.

Rozmowy ze słońcem i chmurkami podczas wizyty w fabryce chmur, czytanie w myślach innych osób, czy rozmawianie z rodzeństwem w brzuchu mamy to tylko kilka z nich.

Tosia i Franek zabiorą Was w swój niesamowity świat a przy okazji pokażą co to empatia, radość z małych rzeczy oraz jak wielką wartość ma rodzina i więzi między rodzeństwem.

To książka dedykowana dzieciom w wieku 3-5 lat. Myślę, że idealna do poczytania przed snem po jednej historyjce.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-07-26, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Niesamowity świat Tosi i Franka. Bliżej przygody" to druga część o sympatycznym rodzeństwie. Książeczka zawiera 9 opowiadań, które przedstawiają zabawne przygody Tosi i Franka. Dzieci mają milion pomysłów na minutę oraz dużą wyobraźnie, dzięki której przeżywają każdego dnia niesamowite przygody. Wraz z bohaterami książki porozmawiamy z szarą myszką i chmurką. Poznamy Anioła Stróża, Leonarda da Vinci oraz pirata Bastiona. Dowiemy się również czy roboty czują, myślą i tęsknią oraz czy jest dobrze móc czytać w myślach innych?

Książeczkę czytało nam się bardzo dobrze. Długość poszczególnych opowiadań jest dla nas idealna. Nie za krótka i nie za długa. Przygody, które przeżywa rodzeństwo są nie tylko zabawne, ale również pouczające. Poruszane są tutaj tematy takie jak: bezpieczeństwo, lojalność, przyjaźń, wiara w siebie oraz odpowiedzialność za swoje czyny. Książeczka jest więcej świetnym narzędziem by porozmawiać z dzieckiem o tym co ważne, by lepiej zrozumiało otaczający je świat.

Kolorowe ilustracje pobudzają wyobraźnie i pomagają młodszym czytelnikom skupić się nad czytanym tekstem. Dzięki nim przenosimy się do świata wyobraźni i poznajemy emocje jakie towarzyszą rodzeństwu. Książeczka przeznaczona jest dla dzieci wieku 3-6 lat, ale u mnie również nieco starszy syn chętnie posłuchał o przygodach Tosi i Franka.

Dziennik samobójców
Błażej Przygodzki0
Okładka ksiązki - Dziennik samobójców

Wrocław, schyłek PRL-u. Grupa przyjaciół ślubuje, że gdy pierwszy z nich skończy 35 lat, wspólnie odbiorą sobie życie. Mija czas, młodzi ludzie tracą ze...

Zaczarowane przygody Tosi i Franka
Błażej Przygodzki0