Nieśmiertelny

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2012-03-02
ISBN: 978-83-7480-240-6

Kościej Nieśmiertelny odgrywa w rosyjskim folklorze tę samą rolę, co diabły i wiedźmy w zachodnioeuropejskiej kulturze: groźnej i złej postaci, negatywnego bohatera niezliczonych opowieści przekazywanych ustnie i pisemnie przez pokolenia. Ale jeszcze nigdy nie oglądaliśmy Kościeja oczami Catherynne Valente, która unowocześnia i przemienia dawną legendę, przenosząc akcję do współczesnych czasów i umieszczając ją na tle najistotniejszych wydarzeń w dwudziestowiecznej historii Rosji.

Mimo to, "Nieśmiertelny" nie jest nudną książką historyczną - płonie żywym ogniem, zapoznając nas z losami młodej Marii Moriewny, która ze sprytnego dziecka rewolucji zmienia się w piękną oblubienicę Kościeja, by w końcu doprowadzić go do zguby. Po drodze spotykamy stalinowskie domowe elfy, uczestniczymy w czarodziejskich wyprawach, poznajemy liczne tajemnice oraz kulisy biurokracji, pożądania i władzy. "Nieśmiertelny" to zderzenie historii magicznej z prawdziwą, rewolucji z mitologią i miłości ze śmiercią, które w oszałamiający sposób tchnie nowe życie w rosyjskie mity.

Kup książkę Nieśmiertelny

Opinie o książce - Nieśmiertelny

Avatar użytkownika - gendun
gendun

Bardzo udana trawestacja rosyjskiego folkloru.Zderzajac ze soba dwa tak odmienne od siebie swiaty,Valente pokazala przerazajaca metafore komunizmu. No i ten piekny jezyk.

Avatar użytkownika - mircia
mircia
Przeczytane:2015-01-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, przeczytane,
Napisana świetnym językiem książka, przenosi w świat baśni zamieszkany przez postacie, które wydaje mi się, że pamiętam z dzieciństwa. Przyjemnie się czyta, chociaż nie jestem pewna, czy mi parę rzeczy nie umknęło ze względu na płynne przejścia między światem realnym a fantastycznym.
Avatar użytkownika - Calamity_Jean
Calamity_Jean
Przeczytane:2012-12-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, X:Uczta wyobraźni,
Palimpsest
Catherynne M. Valente0
Okładka ksiązki - Palimpsest

Między życiem i śmiercią, snem i jawą, przy dworcu kolejowym poza krańcami świata znajduje się miasto Palimpsest. Trafienie do niego jest cudem, tajemnicą...

O pewnej dziewczynce oraz o tym, jakie harce wyczyniała pod krainą czarów
Catherynne M. Valente0
Okładka ksiązki - O pewnej dziewczynce oraz o tym, jakie harce wyczyniała pod krainą czarów

Minęło już trochę czasu od kiedy Zielony Wiatr porwał na gepardzicy Bryzie September do Krainy Czarów. Teraz dziewczynka znów mieszka z mamą w domku w...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło