Nieświadoma

Kiara urodziła się z wyjątkowymi mocami, które w dzieciństwie, z pomocą rodziców, udało jej się opanować. Jako młoda kobieta nie używała ich wcale aż do chwili, gdy na jej drodze stanął przystojny, uwodzicielski i pewny siebie Nathaniel. Ratując mu życie, zostawiła w przestrzeni swój magiczny ślad widoczny tylko dla tych, którzy chcieli ją zniszczyć. Dlaczego Kiarze grozi niebezpieczeństwo? Co może ją spotkać, gdy wpadnie w ręce ,,tropicieli"? Skąd wzięła się jej nadprzyrodzona moc? Kim tak naprawdę jest Kiara - człowiekiem czy... boginią? I jaką rolę w jej życiu odegra Nathaniel, którego korzenie sięgają do... krainy bogów?

,,Nieświadoma" Patrycji Jaglińskiej to powieść, w której świat rzeczywisty przeplata się ze światem boskim i magicznym, a ogniste kłótnie głównych bohaterów wybuchają pomiędzy chwilami pożądania i namiętności. Wciągająca historia dla miłośników sił i zjawisk nadprzyrodzonych, a także fanów skomplikowanych i kipiących od emocji relacji damsko-męskich.

Informacje dodatkowe o Nieświadoma:

Nieświadoma - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytajka93
Czytajka93
Przeczytane:2022-07-02, Ocena: 6, Przeczytałam,

Wszystkim fanom fantasy oraz magicznego i boskiego świata polecam lekturę pt. "Nieświadoma" autorstwa Patrycji Jaglińskiej tom 1.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Borgis

Kiara urodziła się inna niż większość ludzi, z mocami. To dzięki nim uratowała pewnego dnia siebie i rodziców. Wtedy Kiara jeszcze nie wiedziała, że to Bóg zesłał huragan, który miał zniszczyć całą metropolię wraz z nią. Ojciec Kiary - Thadeus, pracował w księgarni, lubił czytać o bogach. Wyjeżdża do Europy w poszukiwaniu stopu metalu, który hamuje moce.

Moc powróciła po latach nieużywania, uratowała Nate'a. Część mocy Kiara przelała na niego, odtąd muszą być blisko siebie. Zostawiła jednak swój magiczny ślad widoczny dla tych, którzy chcieli ją zniszczyć. Kiarze grozi niebezpieczeństwo ze strony Sakhita. Kim był Nathaniel, czy tylko przystojnym ochroniarzem? Ich więzi mogą okazać się dla nich ratunkiem albo zgubą. Czy ktoś chce skrzywdzić Kiarę, odebrać jej moc, eksperymentować na niej?

Pojawia się wiele niedorzecznych tematów, tropiciele, bogowie, inny świat niż ten na ziemi.

Kim była bogini Pia? Czy Kiara jest jej potomkinią?

Nathaniel i jego matka Lidia pochodzą z krainy... Bogów, wszyscy mają nadprzyrodzone zdolności. 28 - letni Nathaniel jest boskim tropicielem, nigdy się nie starzeje, jest na usługach prababci bogini Pii. Między nim a Kiarą będą chwile namiętności, pożądania i kłótni. Jaką rolę odegra w życiu Kiary?

Osobiście książka mi się podobała, przedstawia dwa światy: świat rzeczywisty oraz tajemniczą krainę bogów. Niektóre sceny przypominają science-fiction. Książkę czyta się szybko, składa się z 172 stron. Nie brakuje w niej również ognistych kłótni bohaterów przeplatających się z chwilami namiętności. Jest to bardzo dobry debiut literacki autorki. Mamy też adnotację, iż pracuje ona nad kolejnymi tomami swojej powieści, na które osobiście czekam 😉. Myślę, że książka sprawdzi się w długie letnie wieczory, polecam 🔥❤️.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-03-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

Niekiedy nasz świat jest na tyle zwykły, że szukamy w nim czegoś, co mogłoby stać się wyjątkowe. Czegoś, co by sprawiło, że to my bylibyśmy posiadaczem tej wyjątkowej wiedzy, bądź najlepiej mocy. Tutaj bohaterka ma zupełnie odwrotnie. Przez długi czas nie wiemy co tak naprawdę potrafi, choć dokładnie opisane jest jakby pole magnetyczne, które w chwili niebezpieczeństwa otoczyło jej rodzinę i uratowało. Następnie przenosimy się do czasów późniejszych, kiedy mając dwadzieścia jeden lat zrywa ze swoim chłopakiem. Spodziewałam się tu wielkiej burzy, wyrzutów sumienia, niekończących się łez... lecz nic takiego się nie stało. Niby zostali przyjaciółmi, jednak nasza bohaterka zostanie wystawiona przez niego na próbę. Nie było to miłe doświadczenie, jednak zaraz przechodzimy do zupełnie innych emocji i doświadczeń. I tutaj po raz kolejny na polu przetrwania pojawia się ten drugi, którego przez długi czas nie mogłam rozgryźć. Autorka skacze tutaj od emocji pożądania, lekkiego flirtu, do całkowitej obojętności. Ów mężczyzna zmienia się jak kameleon, ani razu nie byłam w stanie przejrzeć jego zamiarów. Niby zanosiło się na coś więcej, niby na skali przyjaźni, a później jego oblicze przypominało ochroniarza, który miał ją tylko chronić. Niewiele pomiędzy tym co napisałam jest wyjaśnione, więc wciąż czytałam ją dalej będąc jakby w zawieszeniu.
Autorka wplotła tutaj wątki tajemnych mocy, które później bohaterka musi przećwiczyć, by móc bardziej nad nimi zapanować. Niby wszystko się jakoś klei, choć bardziej na zasadzie przypadkowych zdarzeń, jakby złączonych z kilku rodzai książek. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj fantastyka, później młodzieżówka, nieco obyczajówki, niemal kończąc na science fiction. Wszystkiego po trochu. Według mnie nie wszystkie kwestie zostały wyjaśnione, choć nie przykładam do tego wagi, gdyż jest to tom pierwszy, więc wiele może wyjaśnić kolejna książka. Nie mniej jednak czytało się ją lekko i było bardzo ciekawie. Nie wiem tylko dlaczego po jej przeczytaniu wciąż mam w głowie film ,,Czarodziejka z Księżyca":-)

Nieświadoma. Walka o wolność
Patrycja Jaglińska0
Okładka ksiązki - Nieświadoma. Walka o wolność

Kiara to zwyczajna dziewczyna z niezwykłymi mocami, której życie zostało przewrócone do góry nogami, gdy jej prawdziwa tożsamość wyszła na jaw. Od tego...