Nieszczęścia chodzą trójkami

Wydawnictwo: Czarna Dama
Data wydania: 2021-05-27

Zaczęło się od poplamionej spódniczki różowego słonia. Skończyło na znalezieniu trupa. Gdy Daniela Nieszczęście opuściła krakowski akademik i udała się do domu krewnej, nie sądziła, że znajdzie tam swoje dwie kuzynki (żywe) oraz ciotkę (martwą). Na pewno nie spodziewała się też, że wszystkie trzy staną się głównymi podejrzanymi w sprawie o morderstwo. Kto zabił starszą panią w jej własnym salonie? Gdzie znikł cenny naszyjnik ze szmaragdami? I czy trzy Nieszczęścia zdołają dojść do porozumienia, zanim podzielą los ciotki…?

Tagi: kryminał sensacja

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Nieszczęścia chodzą trójkami

Opinie o książce - Nieszczęścia chodzą trójkami

Byłam przekonana, że nieszczęścia zawsze chodzą parami. A tutaj się okazuje, że aż trójkami. Coś niebywałego. Trzy kuzynki, noszące pechowe nazwisko Nieszczęście będą nas rozbawiać do łez radości. Dominika, Daniela i Daria zostały zaproszone przez ciotkę, która ma im do zakomunikowania ważną wiadomość? Jaką? Głowią się kuzynki. Gdy dziewczyny przybywają na miejsce, okazuje się, że ciotka nie żyje. Znajdują ciotkę martwą w swoim domu, leżącą w kałuży krwi. I oczywiście od razu pojawia się pytanie, kto mógł dokonać tak okrutnego czynu? Dlaczego ciotka zginęła? Przecież ona nie miała wrogów, była otwartą osobą. Ale jak się okazuje wkrótce, zginął również naszyjnik ciotki ze szmaragdami. A to już wskazuje na morderstwo na tle rabunkowym. Masa pytań i niedopowiedzeń …

Każda z kuzynek ma nadzieję, że u ciotki odpocznie od swojego dotychczasowego życia i problemów. Jedna ma ochotę odpocząć od mężczyzn, kolejna od skłóconej rodziny, a trzecia od współlokatorki z akademika. Nikt się jednak nie spodziewa, że mogą one mieć cokolwiek wspólnego ze śmiercią ciotki, za wyjątkiem policji. Czy dziewczyny staną się podejrzanymi o morderstwo? Jedno jest pewne, każda z nich ma inny charakter i nie będzie im łatwo ujarzmić swoim popędów i zamiarów, trudno jest im razem wytrzymać. Kiedyś świetnie się dogadywały, ale też czasy już chyba bezpowrotnie minęły. Może jednak nagła śmierć ciotki zbliży je ponownie do siebie, tym bardziej, że wszystkie zostały spadkobierczyniami domu ciotki.

To już moja kolejna lektura autorstwa Magdaleny Kubasiewicz i nie odbiega ona od stylu autorki. Zbrodnia, proste dochodzenie, mnóstwo chaosu i zamieszania, ale i śmiechu. To typowa komedia kryminalna, w której wątek kryminalny jest stłoczony na bok, pierwsze skrzypce zostają oddane amatorom. Główni bohaterowie dążą do odkrycia prawdy, przy tym doskonale ujawniając swoje charakterki i zamiary. Wychodzą na jaw wzajemne relacje rodzinne, żale, bóle i pretensje. Ujawniają się sprawy z przeszłości, które mają ogromny wpływ na teraźniejszość.

Nieszczęścia chodzą trójkami do pełna humoru i ironii lekka powieść kryminalna. Z masą ciekawych i nietuzinkowych postaci, które urozmaicają całą fabułę i stanowią kolorowe i ciekawe tło. Wyraziści bohaterowie, szybko płynąca fabuła, liczne zwroty akcji na pewno zamiast nas przybliżać do rozwiązania zagadki zbrodni, z każdą chwilą nas od niej oddalają. I już możecie być przekonanie, że tajemnica śledztwa jest skrzętnie ukryta i owiana tajemnicą do samego finału.

Przyjemna lektura na ciepłe letnie wieczory. Miło się spędza czas w jej towarzystwie z nieodłącznym uśmiechem na twarzy. Polecam.

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama

Daniela Nieszczęście ma dość mieszkania w akademiku. Po kolejnej kłótni ze współlokatorką postanowiła nie czekać dłużej tylko spakować się i opuścić wspólny pokój. W wyprowadzce pomaga jej Tomek. To on zawozi ją do domu ciotki Krystyny. W dzieciństwie dziewczyna bardzo lubiła przyjeżdżać do swojej krewnej. Jednopiętrowy dom z ogrodem był dla małej Danieli cudownym miejscem do zabaw.

Niestety drzwi są zamknięte. Dlaczego ciotka nie otwiera? Na miejscu po paru chwilach zjawiają się dwie kuzynki Danieli - Dominika i Daria.

Dziewczyny znajdują ciotkę martwą w jej własnym salonie i zostają głównymi podejrzanymi.

Czy starsza miałam jakiś wrogów, problemy, długi? Kto zabrał naszyjnik ze szmaragdami? I kim jest jeszcze jeden spadkobierca Daniel Wysocki?

Czy trzem kuzynom uda się znaleźć odpowiedzi na te pytania?

"Nieszczęścia chodzą trójkami" to lekka, fajnie napisana książka.

Daniela, Daria i Dominika kiedyś się przyjaźniły. Teraz za sobą nie przepadają, ale muszą połączyć siły, bo chcą się dowiedzieć, kto zabił ciotkę Krystynę. Na jaw wychodzą rodzinne tajemnice. Dziewczyny poznają przeszłość starszej pani i prowadzą swoje własne dochodzenie.

W starym domu dzieją się dziwne rzeczy. Nie ma czasu na nudę. Dziewczyny nie zawsze zgadzają się ze sobą, kłócą się, ale też z każdym dniem lepiej się poznają i rozumieją. Daniela, Daria i Dominika bardzo się od siebie różnią, ale muszą połączyć siły.

"Nieszczęścia chodzą trójkami" to książka, która ma swój urok. Jest w niej fajny pomysł na zagadkę kryminalną oraz trzy szalone bohaterki, obdarzone ciekawymi charakterkami.

Mnie dziewczyny trochę niestety się myliły, gdyż każda miała imię na literę D. Zapewne był to specjalny zabieg autorki, ale ja musiałam się skupiać, żeby się nie pogubić w fabule.

Polecam Wam "Nieszczęścia chodzą trójkami". Świetnie się bawiłam. Miałam nadzieję, że uda się odnaleźć mordercę ciotki Krystyny i że to zbliży na powrót do siebie bohaterki.

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2021-06-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Data premiery 27.05.2021 więc dla mnie jeszcze gorąca po premierze. To moje trzecie spotkanie autorką i tym razem było przyjemne dla oka.

Tym razem mamy ciotkę i „kochające” się kuzyneczki, które na ich nieszczęście trafiają pod dach cioci, która jest martwa we własnym salonie. Nic nie zdradziłam, bo tego dowiecie się na samym początku, ale cała akcja i momenty dopiero przed wami, bo co to za frajda czytać książkę wiedząc, co w niej znajdziemy a tym bardziej kryminał.

Trzy dziewczyny, wspomnienia, historie z młodzieńczych lat, które miały wpływ na to, jaki miały do siebie stosunek i właśnie w domu ciotki dochodzi do konfrontacji oraz spotkanie osób, które przyczyniły się do tej różnicy. Kolejnym bohaterem, o jaki się toczy bój to naszyjnik, którego nikt nie może znaleźć.  Czasami śmiesznie, czasami zagadkowo. Ile to razy chłopak zawrócił kobiecie w głowie? Ile razy to my młode dziewczęta brałyśmy nad wyraz zachowanie chłopaka względem własnej osoby?

Nie porozumienia w miłości, w zauroczeniu często mają miejsce, ale najważniejsze to pamiętać, że rodzina jest najważniejsza. Kiedy kobieta lub mężczyzna nie powinni już szukać szczęścia/miłości? Wydaje mi się, że w każdym wieku możemy zakochać się i być szczęśliwym.

Książka, która pomimo 284 stron ma w sobie według mnie fajną napisaną akcję, bohaterów i pomysł na trupa. Trzy dziewczyny każda inna, śmieszna i wiecie, co? Chciałabym żeby dziewczyny wystąpiły jeszcze w jakiejś części z trupem w roli głównej :D

50 wesel i pogrzeb
Magdalena Kubasiewicz 0
Okładka ksiązki - 50 wesel i pogrzeb

Była biała suknia, huczne wesele, a na końcu... padł trup. Monikę, świeżo upieczoną pannę młodą, znaleziono martwą w wannie w kilka godzin po ślubie....

Spalić wiedźmę
Magdalena Kubasiewicz 0
Okładka ksiązki - Spalić wiedźmę

Pochodzenie Saniki, królewskiej wiedźmy, jest owiane tajemnicą. Nikt nie wie, skąd pochodzi ani kto był jej mentorem. Otaczająca bohaterkę aura...

Kwestia winy
Małgorzata Rogala