Nieziemska

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-02-15
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788324138890
Liczba stron: 400
Tytuł oryginału: Unearthly
Język oryginału: Angielski

Tom 1 cyklu Nieziemska

Ocena: 5.83 (12 głosów)

Wzruszająca opowieść o przeznaczeniu, pierwszej miłości i dramatycznej walce między głosem obowiązku a głosem serca - tak nieziemska jak pierwszy pocałunek chłopaka ze snów.

"Na początku jest chłopak, który stoi wśród drzew. Mniej więcej w moim wieku, już nie dziecko, ale jeszcze nie mężczyzna, ma może siedemnaście lat. Nie jestem pewna, skąd to wiem. Widzę tylko tył jego głowy, wilgotne ciemne włosy kręcą mu się na karku. Palące słońce wysysa soki ze wszystkiego, co żyje. Niebo na wschodzie ma dziwną pomarańczową barwę. Czuć gryzący zapach dymu. Przez chwilę przepełnia mnie tak przytłaczający żal, że aż trudno oddychać. Nie wiem dlaczego. Robię krok w stronę chłopaka i otwieram usta, żeby go zawołać, ale nie znam jego imienia. Ziemia chrzęści mi pod stopami. Usłyszał. Zaczyna się odwracać. Jeszcze chwila, a zobaczę jego twarz.

I wtedy wizja opuszcza mnie. Mrugam i już jej nie ma."

 

Dziewczyna-anioł rozdarta pomiędzy swoim pierwszym anielskim obowiązkiem a pierwszym ziemskim uczuciem

Clara Gardner niedawno się dowiedziała, że w jej żyłach płynie krew anioła. To znaczy nie tylko, że jest zdolniejsza, silniejsza i szybsza od innych, ale że ma cel, że po coś została zesłana na ziemię.

Tylko po co?

Na jawie i w snach zaczynają ją dręczyć wizje: płonący las i piękny chłopiec. Kiedy spotyka Christiana, nieznajomego ze swoich snów, wszystko zaczyna się układać – a równocześnie staje się niejasne. Bo jest jeszcze jeden chłopak, Tucker, który porusza mniej anielską stronę jej natury...

Clara usiłuje odkryć swoją drogę w świecie, którego nagle nie rozumie, ale zmierzy się z niewidzialnym niebezpieczeństwem i wyborami, jakich nie przeczuwała – pomiędzy prawdą a kłamstwem, miłością a obowiązkiem, dobrem a złem. Lecz kiedy wreszcie wybuchnie ogień z jej wizji, czy będzie gotowa zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem?

Kup książkę Nieziemska

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:,
Przeznaczenie czy wolna wola? Są nefilimami, ale nie lubią tego określenia, bowiem po hebrajsku oznacza ono „upadły". Wolą, jak nazywa się ich anielitami. Wśród nich są quartari, mający zaledwie jedną czwartą anielskiej krwi, dimidi oraz anioły czystej krwi - intagerei. Istnieją jeszcze moestifere, żałośni, czyli smutne demony, występujące przeciwko swojej naturze, bowiem anioły zostały stworzone po to, by zadowalać Boga. Każdy anielita ma do wypełnienia na Ziemi zadanie i zazwyczaj poznaje je, doświadczając wizji. Coraz częściej obrazy przyszłości przychodzą do nastoletniej Clary, pozornie zwyczajnej szesnastolatki z Kalifornii, bohaterki wprost nieziemskiej książki autorstwa Cynthii Hand. „Nieziemska", bo taki tytuł nosi ten paranormalny romans, to porywający obraz życia aniołów na tym „łez padole". Wraz z nastolatką będziemy musieli odkryć jej życiowy cel - niektórzy z anielitów są posłańcami, inni - świadkami, jedni mają pocieszać, a jeszcze inni - po prostu sprawić, by coś się wydarzyło. Clara jeszcze nie pogodziła się z faktem, że jest ćwierćaniołem, czyli quartariusem, bytem ponadnaturalnym, a już przed jej oczami pojawiają się wizje rozszalałego ognia. Zawsze była silniejsza, szybsza i bystrzejsza od wszystkich, ale nigdy nie przypisywała tego swojemu pochodzeniu. Tymczasem jej babka była człowiekiem, a dziadek - aniołem. Matka jest zatem półkrwi aniołem ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Nieziemska

Avatar użytkownika - dominika_pyza
dominika_pyza
Przeczytane:2016-01-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Clara Gardner to typowa dziewczyna z Kalifornii. Swoje zwyczajne życia wiodła do czternastego roku życia. Potem od matki dowiedziała się, że jest anielitką. Quartariusem. Ćwierć aniołem. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Musiała nauczyć się ukrywać. Teraz ma szesnaście lat i dostała swoje pierwsze zadanie. Ma być aniołem stróżem pewnego chłopaka. W swoich wizjach widzi tylko jego sylwetkę z tyłu w płonącym lesie. Dzięki wskazówkom razem ze swoją rodziną przenoszą się do Wyoming. Podczas kiedy miała się nie wyróżniać, stała się najbardziej znaną dziewczyną w szkole. Aby ukryć swoją chwałę, przefarbowała swoje włosy. Te zabiegi nie wyszły jej najlepiej i teraz w szkole nazywana jest Gorącą Wiewiórą. Jedynym plusem tej sytuacji jest to, że poznała wreszcie chłopaka, którego ma uratować. To Christian Prescott. Najpopularniejszy i najprzystojniejszy chłopak w szkole. Oczywiście u swojego boku ma swoją dziewczynę, Kay, kolejną rozpieszczoną córeczkę rodziców. Niestety dziewczyna poczuła w Clarze rywalkę i teraz zrobi wszystko, aby uprzykrzyć jej życie. Clara musi jak najbardziej zbliżyć się do chłopaka, aby rozszyfrować kiedy ma go uratować, dlaczego i w jaki sposób. Nie będzie to proste, kiedy dziewczyna wygląda jak chodząca marchewka, a przy Christianie ciągle kręci się ta harpia, Kay. Czy uda się Clarze uratować chłopaka? Czy spełni swoje zadanie? A może ktoś jej stanie na drodze i tym kimś nie będzie Kay? Muszę przyznać, że jest to jedna z lepszych książek o aniołach. Dość długo leżała na mojej półce i czekała na swoją kolej. Szczerze powiedziawszy już nawet nie pamiętam co mnie od niej odpychało. Cieszę się, że wreszcie po nią sięgnęłam. Miło się ją czytało. Książka została bardzo ciekawie napisana, z dużą dozą humoru. Owszem są fragmenty, które przypominają te czytane przeze mnie kiedyś, ale to zupełnie nie przeszkadza przy czytaniu. Cynthia Hand nakreśliła bardzo żywe postacie, które zyskują sympatię już przy pierwszych stronach. Okazała się dużo lepsza niż przypuszczałam, dlatego też postanowiłam, że sięgnę po drugą część. Jeżeli zdecydujecie się przeczytać "Nieziemską" nie będziecie mieć odczucia zmarnowanego czasu. W zamian otrzymacie naprawdę dużo. Miłość. Przyjaźń. Tajemnica. Prawda. Kłamstwa. Ryzyko. I wiele, wiele więcej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - wioleta99
wioleta99
Przeczytane:2016-05-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Wciągająca nieziemsko. Opowieść o aniołach i anielitach. Przede wszystkim o młodej anielitce która ma do wykonania życiowe zadanie, zakochana w nie odpowiedniej osobie. Stawiana przed dylematem co jest ważniejsze miłośc czy zadanie. czy dokona właściwego wyboru?
Link do opinii
Avatar użytkownika - kpotter
kpotter
Przeczytane:2014-07-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Najlepsza książka o aniołach, którą czytałam :3
Link do opinii
Avatar użytkownika - Madlene
Madlene
Przeczytane:2013-07-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Mnie osobiście wciągnęło ;)
Link do opinii
Świetna okładka, ciekawy opis oraz liczne, bardzo pozytywne recenzje wśród czytelników również były kuszące. Czyż mogłam się jej oprzeć? Jak dla mnie książka była rewelacyjna, barwna. Historia o aniołach z innego punktu widzenia. Polecam wszystki , którzy lubią powieści o aniołach, demonach...
Link do opinii
Bardzo wciągająca opowieść o anielskim świecie. Przyznam, że zakończenie książki bardzo mnie zaskoczyło.
Link do opinii
Bardzo mnie zaciekawiła, chciałabym przeczytać
Link do opinii
Jedna z najlepszych książek o aniołach ;)
Link do opinii

Mam co do niej mieszane odczucia. Ogólnie wydawała się fajna, tematyka została podjęta z wyczuciem i bez wielkich herezji, ale to tylko powieść dla nastolatek przepełniona paroma ogromnymi dylematami i to tyle. Na dodatek pod koniec nie do końca dało się ogarnąć, co tak właściwie się wydarzyło. Nie wiem. Może druga część dopowie to i owo w fabule. Na razie czegoś mi brakowało.

Link do opinii
Avatar użytkownika - anita0201
anita0201
Przeczytane:2016-09-14, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - ffiona902
ffiona902
Przeczytane:2014-05-22, Ocena: 5, Chcę przeczytać,
Avatar użytkownika - sloneczko_sc
sloneczko_sc
Przeczytane:2013-02-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013 ,
Inne książki autora
Boundless
Cynthia Hand0
Okładka ksiązki - Boundless

The past few years have held more surprises than part-angel Clara Gardner could ever have anticipated. Yet from the dizzying highs of first love, to the...

Anielska
Cynthia Hand0
Okładka ksiązki - Anielska

"Niesamowicie wciągające. Nieziemska nie pozwalała mi zasnąć i przestać zgadywać, co będzie dalej." – Richelle Mead, autorka "Akademii wampirów"...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Nie potrafię mu wybaczyć wielu rzeczy. Ze zamieszkał na drugim końcu kraju, żeby od nas uciec. Ze nie dzwoni dość często. Że nigdy nie wie, co powiedzieć, kiedy dzwoni. A przede wszystkim, że za każdym razem, kiedy mama słyszy jego imię, jej twarz kurczy się z bólu.
Niechęć mamy, żeby roztrząsać, co się między nimi wydarzyło, jest równie wielka jak jej awersja do tego, żeby zdradzić szczegóły swojego zadania. Ale wiem jedno: świat nie widział istoty tak doskonałej jak moja matka. W końcu jest półaniołem, nawet jeśli tata nie ma o tym pojęcia. Piękna, bystra i zabawna. Prawdziwa czarodziejka. A on ją rzucił. Rzucił nas wszystkich.


Więcej
Recenzje miesiąca
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
O melba!
Grażyna Bąkiewicz
O melba!
Pokaż wszystkie recenzje