Nieznane przygody Mikołajka

Tom 8 cyklu Przygody Mikołajka

Tym razem opowiadania o paczce kumpli Mikołajka pojawiły się niespodziewanie, odnalezione w szufladzie Goscinny’ego. Te nieznane przygody Sempé zilustrował kolorowymi rysunkami, dzięki czemu historie o Mikołajku nabierają prawdziwych rumieńców. Najsłynniejszy francuski uczeń ma dwie cechy – nigdy się nie zmienia i nigdy się nie starzeje. A pomysłów na przygody nigdy mu nie brakuje. Co obejrzą w telewizji u Kleofasa? Czy uda im się otworzyć własny cyrk? Przekonajcie się sami, bo Mikołajek długo nie usiedzi w jednym miejscu!

Wyjątkowe wydanie polsko-francuskie z posłowiem tłumaczki Mikołajka, Barbary Grzegorzewskiej.

Informacje dodatkowe o Nieznane przygody Mikołajka:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 9-12 lat

Nieznane przygody Mikołajka - opinie o książce

Avatar użytkownika - MoniaP
MoniaP
Przeczytane:2012-07-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Zabawna i wciągająca. Przeczytałam ją w ciągu jednego dnia. Jest gruba, ale ma wiele ilustracji. Druk jest bardzo wygodny do czytania - taki większy i przejrzysty. Mimo, że opublikowane opowiadania mają już wiele lat to nadal opisane w nich historie są aktualne. Polecam każdemu kto chce wrócić się do lat młodości lub do poczytania z dzieckiem w wolnej chwili.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2023-08-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Kolejne przygody urwisa Mikołajka, który jest tylko chłopcem, typowym dzieckiem.

Mikołajek swoim urokiem mógłby obdarować niejeden tuzin dzieci. Chyba najbardziej przypadła mi do gustu historyjka o konkursie, w którym mógł wygrać samochód. Kłótnia o auto z kolegami świetnie odpowiada powiedzeniu "nie dziel skóry na niedźwiedziu". Mikołajek jest cudownym i wrażliwym bohaterem i z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po opowiadania z jego udziałem.

Avatar użytkownika - JolaJola
JolaJola
Przeczytane:2020-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zabawne perypetie Mikołajka i jego przyjaciół. Niczym nieograniczona wyobraźnia, oryginalne pomysły gwarantują wyśmienitą zabawę. Dorośli też potrafią rozbawić. Moje dzieci bardzo lubią Mikołajka.

Avatar użytkownika - kleszczyk
kleszczyk
Przeczytane:2017-01-15, Ocena: 6, Przeczytałem, przeczytane, ulubione,
Avatar użytkownika - Dominika_21
Dominika_21
Przeczytane:2016-03-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki Lulka, Mam,
Dzień szaleńców
René Goscinny0
Okładka ksiązki - Dzień szaleńców

Wielki Wezyr znów knuje, aby wyrwać władzę z rąk dobrotliwego kalifa Haruna Arachida. Najpierw korzysta z Dnia Szaleńców, w którym...

W cieniu wież wiertniczych
Rene Goscinny0
Okładka ksiązki - W cieniu wież wiertniczych

Wydaje się, że Stany Zjednoczone mają już za sobą erę gorączki złota. Złota może tak, ale nie ropy naftowej. Tym razem wszyscy poszukują właśnie jej i...