Nieznane przygody Mikołajka

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 9788324020270
Tytuł oryginału: Le Petit Nicolas. Le ballon et autres histoires inedites
Język oryginału: Francuski
Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
Ilustracje: Jean-Jacques Sempé

Tom 8 cyklu Przygody Mikołajka

Tym razem opowiadania o paczce kumpli Mikołajka pojawiły się niespodziewanie, odnalezione w szufladzie Goscinny’ego. Te nieznane przygody Sempé zilustrował kolorowymi rysunkami, dzięki czemu historie o Mikołajku nabierają prawdziwych rumieńców. Najsłynniejszy francuski uczeń ma dwie cechy – nigdy się nie zmienia i nigdy się nie starzeje. A pomysłów na przygody nigdy mu nie brakuje. Co obejrzą w telewizji u Kleofasa? Czy uda im się otworzyć własny cyrk? Przekonajcie się sami, bo Mikołajek długo nie usiedzi w jednym miejscu!

Wyjątkowe wydanie polsko-francuskie z posłowiem tłumaczki Mikołajka, Barbary Grzegorzewskiej.

Kup książkę Nieznane przygody Mikołajka

Opinie o książce - Nieznane przygody Mikołajka

Avatar użytkownika - MoniaP
MoniaP
Przeczytane:2012-07-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Zabawna i wciągająca. Przeczytałam ją w ciągu jednego dnia. Jest gruba, ale ma wiele ilustracji. Druk jest bardzo wygodny do czytania - taki większy i przejrzysty. Mimo, że opublikowane opowiadania mają już wiele lat to nadal opisane w nich historie są aktualne. Polecam każdemu kto chce wrócić się do lat młodości lub do poczytania z dzieckiem w wolnej chwili.

Mikołajek swoim urokiem mógłby obdarować niejeden tuzin dzieci. Chyba najbardziej przypadła mi do gustu historyjka o konkursie, w którym mógł wygrać samochód. Kłótnia o auto z kolegami świetnie odpowiada powiedzeniu "nie dziel skóry na niedźwiedziu". Mikołajek jest cudownym i wrażliwym bohaterem i z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po opowiadania z jego udziałem.

Avatar użytkownika - JolaJola
JolaJola
Przeczytane:2020-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zabawne perypetie Mikołajka i jego przyjaciół. Niczym nieograniczona wyobraźnia, oryginalne pomysły gwarantują wyśmienitą zabawę. Dorośli też potrafią rozbawić. Moje dzieci bardzo lubią Mikołajka.

Avatar użytkownika - antosiaczyta
Przeczytane:2016-03-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki Lulka, Mam,
Wielka przeprawa
René Goscinny0
Okładka ksiązki - Wielka przeprawa

Dwaj Galowie, których zadaniem jest noszenie na tarczy wodza Asparanoiksa zatruli się nieświeżą rybą... Tak zaczyna się kolejna awantura między...

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda: Tom 1
René Goscinny0
Okładka ksiązki - Przygody wielkiego wezyra Iznoguda: Tom 1

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed...

Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska