Nieznany ląd

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2016-05-18
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7686-458-7
Liczba stron: 391
Tytuł oryginału: Ghostfaces
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Zuzanna Byczek

Tom 6 cyklu Drużyna

Ocena: 5.4 (5 głosów)

Gdy Czaple zostają złapane przez wielki sztorm, znosi je z kursu – tak daleko, że kiedy dopływają na ląd gdzieś na zachodzie, nawet Hal nie może znaleźć go na swoich mapach. Czują że są obserwowani, ale nie mają kontaktu z tubylcami. Przynajmniej dopóki przypadkiem nie przeszkodzą niedźwiedziowi w pożarciu dwójki miejscowych dzieci. Dzięki temu zdobywają wdzięczność plemienia Mawagansett. Jednak spokój nie trwa długo. Bezlitośni Ghostfaces zmierzają w ich kierunku i Czaple będą musiały pomóc nowym przyjaciołom odeprzeć napaść.

Pośród zapierającej dech w piersiach akcji i przyprawiających o zawał bitew, jedna z Czapli znajdzie miłość, bliźniacy w końcu doigrają się z ich zamianą tożsamości, a tęskniący za domem Skandianin dowie się, że tam dom, gdzie jego serce.

Kup książkę Nieznany ląd

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Nieznany ląd

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2017-02-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Ojej... Jestem emocjonalnie rozbita po tym tomie... Tak mi strasznie smutno i jestem pełna współczucia, ale z drugiej strony - gdyby nie takie zakończenie, nie byłoby tak pięknie. Cieszę się, że mamy tu coś nowego - nieznana kraina, nowi mieszkańcy. Czego mogą oczekiwać po nich członkowie "Czapli"? Po raz kolejny jako obserwatorzy docenimy talenty członków drużyny, uśmiejemy się z utarczek słownych Lydii, Thorna, Ulfa i Wulfa. A niektórzy (w tym ja na pewno) pokochamy nową postać kobiecą. Teraz z niedowierzaniem patrzę na to, jak mogłam tak bardzo lubić Lydię, gdy porównam ją z dziewczyną o tak pięknym charakterze jak Tecumsa. Z rozdartym sercem kończę przygodę z Drużyną, wciąż jednak mając nadzieję na to, że autor może jeszcze sprawi nam niespodziankę i napisze kolejną część.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-10-30, Ocena: 6, Przeczytałam, dla dzieci, przygoda,
Hal i jego ludzie po wypłynięciu w czasie sztormu z Clonmelu zostają zepchnięci przez wiatr na Ocean Nieskończony. To tam przez ryzykowna decyzję Hala trafiają na nieznany ląd, gdzie mogą uzupełnić zapasy brakującej już wody i mieć kolejne przygody, gdzie i tym razem dochodzi do bitwy. Tylko czy uda im się wrócić? To w tej kolejnej powieści Flanagana można się dowiedzieć.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2018-08-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 2018, Fantasy,
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2016-09-14, Ocena: 5, Przeczytałam, gimnazjum,
Inne książki autora
Bitwa na Wrzosowiskach
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Bitwa na Wrzosowiskach

Pozbawiony tytułu barona Morgarath uciekł z Zamku Gorlan, by uniknąć kary za zdradę stanu. W Araluenie zapanował względny pokój. Jednakże ukrywający...

Zaginione historie
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Zaginione historie

Każdy zna legendy Araluenu. Jednak jeszcze nikt nie słyszał całej historii - aż do teraz. Czy Halt opowiedział całą prawdę o tym jak Will został sierotą...

Zobacz wszystkie książki tego autora