Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka

Życie Sebastiana jest całkiem zwyczajne, ma kolegów, chodzi do szkoły, lubi grać w piłkę.

Niecodzienny jest jedynie jego wygląd, i trochę też szkoła i rodzina. Bo Sebastian to prawdziwy wampir, tylko że bez kłów i taki co nie chce krwistych befsztyków, woli jadać rzodkiewkę i pić mleko z kartonu.

Poznajcie naszego bohatera, który zamiast straszyć, chce rozśmieszyć czytelników.

Informacje dodatkowe o Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka:

Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka - opinie o książce

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2018-03-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Synek czyta,

Sebastian Van Pirek to nie śpiący w trumnie hrabia Dracula, który co noc poluje na niewinnych ludzi. Jest dość niezwykłym przedstawicielem swojego gatunku, bowiem nie ma kłów, jego ulubionym zajęciem jest wymyślanie dowcipów, a na obiad woli warzywa niż krwiste mięso. Gdy wampirek kończy sześć lat, tata zapisuje go do Wieczorowo-Nocnej Szkoły Strachów i Upiorów. Tutaj trafia do klasy ogólnostraszącej i poznaje swojego pierwszego przyjaciela - Warczysława Kłapa - pochodzącego z rodziny wilkołaków.  Jakie krwiożercze zawody może wykonywać współczesny wampir i czy Sebastianowi uda się zdać arcytrudny egzamin praktyczny ze straszenia? Zapraszam do lektury.

Biografia została napisana w ciekawy sposób z wieloma zabawnymi momentami. Szata graficzna wydania nawiązuje do innych pozycji z serii "Poczytaj ze mną". Rozdziały są krótkie, czcionka duża i wyraźna, a ilustracje nietuzinkowe. Książka nie ma walorów czysto rozrywkowych, jest również wyjściem do rozmowy z dzieckiem o przyjaźni, wsparciu, czy inności.

Bolek i Lolek. Genialni detektywi
Marcin Wicha0
Okładka ksiązki - Bolek i Lolek. Genialni detektywi

Bolek i Lolek zakładają profesjonalne Biuro Śledcze BiL i już od pierwszych dni mają ręce pełne roboty. Dzięki skutecznej reklamie, szybko zdobywają nowych...

Nic drobniej nie będzie
Marcin Wicha0
Okładka ksiązki - Nic drobniej nie będzie

"Nic drobniej nie będzie" to kronika wydarzeń. Sprawozdanie z ostatnich paru lat. Jest tu mowa o rzeczach, które działy się tymczasem i mimochodem. Drobiazgach...