Okładka książki - Nokaut. Historia bokserki

Nokaut. Historia bokserki

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2017-04-26
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788379458240
Liczba stron: 208
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Nokaut to książka o dwóch kobietach: jedna rzuca się na swoje rywalki jak krwiożercza bestia i bez skrupułów powala je deski, druga jest wrażliwa, płacze na filmach o miłości i przyznaje, że w życiu sportowca zdarzają się bardzo trudne chwile. Białe i czarne, blaski i cienie - Agnieszka Rylik opowiada o drodze na sportowy szczyt, wielkim boksie i jego kulisach, karierze w mediach i o życiu prywatnym.

Wojciech Zawioła, który tę opowieść spisał, dokłada wstęp o historii boksu i kobietach, które wywalczyły sobie prawo do stawania na ringu.

Agnieszka Rylik - znana w świecie boksu jako ,,Lady Tyson" lub ,,Tyson w spódnicy". Ze sportami walki związała się jako piętnastolatka, rozpoczynając treningi w kick boxingu. Po pół roku została mistrzynią Polski. Jako siedemnastolatka  zdobyła złoty medal mistrzostw świata. Została najmłodszą mistrzynią globu w historii kick boxingu. W 1994 roku, po przejściu na zawodowstwo, została mistrzynią Europy, a rok później mistrzynią świata w kick boxingu. W zawodowym boksie stoczyła osiemnaście pojedynków, z czego siedemnaście wygrała - jedenaście przed czasem. Jest dziennikarką Dzień Dobry TVN, wystąpiła w ,,Tańcu z gwiazdami" i w programie ,,Agent - gwiazdy". Zagrała w ,,Superprodukcji" Juliusza Machulskiego i w filmie ,,Pitbull. Niebezpieczne kobiety" Patryka Vegi. Iga Cembrzyńska nakręciła o niej film dokumentalny ,,48 godzin z życia kobiety".

Twardy zawodnik, wrażliwa dusza. Bokserka, sportsmenka, kobieta. Agnieszka Rylik.

Kup książkę Nokaut. Historia bokserki

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Nokaut. Historia bokserki

Reklamy