Nowe gry umysłowe dla małych geniuszy

Ten oryginalny i opatrzony zabawnymi ilustracjami tomik zawiera 101 gier umysłowych, zupełnie nowych, wciągających, ciekawych i skierowanych do wszystkich małych bystrzaków (10-latków i starszych). Młodzi amatorzy łamigłówek znajdą tu gry obrazkowe, gry logiczne, gry słowne, gry matematyczne, gry ćwiczące pamięć, różne rodzaje sudoku i wiele innych arcyciekawych propozycji, które rozwiną ich kreatywność i logiczne myślenie. Zapraszamy do umysłowego treningu wszystkich małych geniuszy!

Informacje dodatkowe o Nowe gry umysłowe dla małych geniuszy:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-8144-005-9
Tytuł oryginału: Brain gaming for clever kids

Tagi: łamigłówki gry logiczne

Kup książkę Nowe gry umysłowe dla małych geniuszy

Nowe gry umysłowe dla małych geniuszy - opinie o książce

Nie ma przygotowanych w życiu gotowych reguł na to, że polubimy od razu coś, co kiedyś sprawiało nam problem w momencie, kiedy musimy zmagać liczeniem, logicznym myśleniem na szybko, układaniem słów zawartych w grze słownej, bo takie zazwyczaj nie istnieją.

Matematyka jest królową nauk i tego nikt nie zmieni. Można ją zarówno lubić jak i nie lubić oraz akceptować po części taka, jaka ona jest i zagłębić się w jej liczbowe tajemnice.

Zapoznając, się z zadaniami matematycznymi zastanawiałam, się najczęściej jak to jest, kiedy to jedni rozumieją ją szybciej, a inni mniej, gdyż wymaga każde z podanych do rozwiązania logicznego myślenia i właściwego rozwiązania, a w tym wszystkim zapomina się o najważniejszym przeczytaniu treści dokładnej zadania, pomyślenia o tym, czy jest zamieszczony klucza, umiejętność skorzystania ze wskazówek o ile takie są bądź też ze wzorów.

Autorem książki pt. '' Nowe gry umysłowe dla małych geniuszy'' jest dr Gareth Moore nieznany mi do tej pory twórca łamigłówek matematycznych związanych z ciągłymi nowymi pomysłami na rozwój zdolności umysłowych.

Przekonałam, się o tym sama jak to jest, gdy rozwiązuje się zaproponowane przez autora zadania, ile wymają one przemyślenia nad prawidłowym rozwiązaniem, analiza tychże zadań.

Mogłam dzięki temu dowiedzieć się, jakie popełniam błędy, gdyż byłam uważnie skupiona na nich oraz nad tym, co w danym momencie wykonuje i czy nie zapominam o zastosowaniu odpowiednich działań w prawidłowej kolejności.

Jak dla mnie samo ułożenie tychże zadań matematycznych, rebusów, łamigłówek robi ogromne wrażenie pod względem merytorycznym.

Ciekawostką największą jest to, że można do tych zadań ponownie powracać. U samej góry jest, zapisana notatka ile czasu nam zajęło rozwiązanie zadania, a następnie można porównać ponownie czas i dostrzec różnice, jakie wniknęły z obu odrębnych czasowo wykonanych zadań.

Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł na napisanie tej książki, a szczególnie można dzięki niej trenować pamięć matematyczną, ale być na bieżąco i z uśmiechem móc przyswajać wiedzę.

Matematyka wymaga należytej odwagi i poświęcenia jej czasu, ale nie wpajania sobie tego, że czegoś nie potrafię lub nie jestem w stanie wykonać.

Książka ta uświadomiła mi, że mogę i chcę się z matematyką na nowo zaprzyjaźnić, bo świat poznawania z zastosowaniem w działaniu liczb jest ciekawy.

Mali geniusze nie tylko ci, co mają, talenty matematyczne będą zainteresowani tą książką, gdyż autor zadbał w niej o każdy możliwy zamieszczony w niej matematyczny szczegół.

Książka ta zawiera: 101 gier, odpowiedzi zamieszczone na samym końcu oraz miejsce na zapiski-Twoje notatki.

Słowa uznania kieruje dla wszystkich osób z Wydawnictwa Jedność dla dzieci, które zadbały nad całościową jakością i estetycznym wyglądem książki.

Bardzo dobrze czytało mi się tę książkę.

Polecam.

5-minutowe gry umysłowe dla małych geniuszy
Gareth Moore0
Okładka ksiązki - 5-minutowe gry umysłowe dla małych geniuszy

Ten oryginalny i opatrzony zabawnymi ilustracjami tomik zawiera 101 gier umysłowych skierowanych do wszystkich małych bystrzaków (10-latków i starszych)...

Gry umysłowe dla małych geniuszy
Gareth Moore0
Okładka ksiązki - Gry umysłowe dla małych geniuszy

Czy jesteś gotowy na prawdziwe wyzwanie? W tej książce znajdziesz 101 zagadek, z których każda ma na celu ćwiczenie innej części twojego umysłu. Poszczególne...