Nowi sąsiedzi

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2014-01-29
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 9788310124333
Liczba stron: 96
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak

Tom 1 cyklu Ula i urwisy

Ocena: 5 (2 głosów)

Poznajcie Ulę, dzięki której zapomnicie, co to nuda! Dziewczynka ma głowę pełną fantastycznych pomysłów (chociaż jej rodzice mają trochę inne zdanie na ten temat).

Lubi zwierzęta (zwłaszcza małe), książki (te do czytania, te do oglądania i te do kolorowania), jedzenie, które chrupie w zębach, czekoladę, nawet jeśli nie chrupie, no i oczywiście lubi się bawić. A w wymyślaniu zabaw nie ma sobie równych. Nawet Urwisy z sąsiedztwa będą pod wrażeniem!

 

Kup książkę Nowi sąsiedzi

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Nowi sąsiedzi

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-05-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Cóż mogę powiedzieć - sympatyczna książeczka dla dzieci:)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Carflo
Carflo
Przeczytane:2014-03-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Ula ma pięć lat. Nie ma towarzystwa, więc większość czasu spędza sama, lub z dorosłymi. Ma za to główkę pełną fantastycznych pomysłów, które wykorzystuje w codziennych zabawach. Jej życie jest w miarę usystematyzowane, bez wielkich wstrząsów i przewrotów i nasza bohaterka ceni je sobie. Ziarnko niepewności zasiewa wiadomość o mających się wkrótce zjawić dwóch urwisach (wandalach) i ziarnko to pada na żyzną glebę. Od tego momentu Ula myśli tylko o tym jak swój ład codzienny, swoją prywatność i własność uchronić przed destrukcyjnym wpływem urwisów. A że główkę ma nie od parady, pomysłów jej nie brak i dobrze, bo dzięki temu mamy zapewnione godziny wyśmienitej zabawy! Bez wahania mogę powiedzieć, że jest to jedna z najzabawniejszych, najbardziej rozbrajających książeczek jakie czytałam mojemu dziecku. Lekkością i humorem dorównuje książkom Astrid Lindgren. Pozwala zajrzeć do głowy „poważnej” pięciolatki i spojrzeć na świat jej oczami. Ula jest przez większość czasu przekonana, że dorośli nic nie rozumieją, rozczula swoją pewnością siebie i przekonaniem o dogłębnym pojęciu świata i jego tajemnic. Na każdej stronie znajdziemy zabawne jednokolorowe ilustracje, przykuwające uwagę dzieci (rodziców również!)Z tej książeczki dowiemy się krok po kroku skąd nagle w główkach dzieci biorą się kosmiczne pomysły, kompletnie dla nas nielogiczne, ale dla nich, poprzedzone wnikliwym dumaniem. Dowiemy się jak jedno słowo potrafi mocno wrosnąć w umysł swoim znaczeniem i podporządkować całkowicie swojej idei. Uważajcie dorośli, jakich słów używacie przy dzieciach!
Link do opinii

Kup książkę Nowi sąsiedzi

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Stuletnia Gospoda
Katarzyna Majgier0
Okładka ksiązki - Stuletnia Gospoda

Stuletnia Gospoda tak naprawdę nie ma stu lat. Ma ich znacznie więcej, choć nikt dokładnie nie wie ile. Była świadkiem wielu burzliwych wydarzeń historycznych...

Świat według Vanessy
Katarzyna Majgier0
Okładka ksiązki - Świat według Vanessy

Siedemnastoletnia Vanessa wychowała się w kiosku z gazetami. Nauczyła się czytać z gazet i czerpać z nich wiedzę o świecie, czyli modzie, urodzie, luksusowych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Orkiestra z Auschwitz
Marcin Lwowski
Orkiestra z Auschwitz
Dzień prawdy
Anna M. Brengos
Dzień prawdy
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Czerwony lotos
Arkady Saulski
Czerwony lotos
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Pokaż wszystkie recenzje