reklama

Nowy chłopak

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2020-02-12
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 9788381545150
Liczba stron: 384
Tytuł oryginału: The New Boy
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Karolina Post-Paśko

Ocena: 4.6 (5 głosów)

Czy wierzysz w to, że istnieją ludzie idealni? Kiedy nowy chłopak - Jack ? pojawia się w szkole Zoe, wzbudza w dziewczynie nieufność. Jest tak doskonały, że wydaje się nieprawdziwy. Ale Zoe wkrótce ulega jego urokowi. Zaczynają się spotykać i dziewczyna przez jakiś czas jest nim oczarowana. Jednak z czasem z pozoru perfekcyjne zachowanie Jacka zaczyna wzbudzać niepokój. Czy Jack jest zbyt dobry, aby mógł być prawdziwy?

Tagi:

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Nowy chłopak

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Nowy chłopak

Zoe i paczka jej przyjaciół idą do nowej szkoły. A mianowicie do colleag'u. Tam poznają Jacka. Wkrótce staje się on najpopularniejszym chłopakiem w szkole. Ponadto jest superptzystoiny i strasznie miły. Jednym zdaniem jest po prostu idealny. Jednak właśnie to zaczyna budzić niepokój Zoe. Jest zbyt idealny .. Jednak kiedy zaczyna jej okazywać swoje zainteresowanie to Zoe z czasem odzywa obawy na bok. Jednak za chwilę wracają one ze zdwojoną mocą. Kim tak naprawdę jest Jack ? I do czego jest zdolny ?
"Nowy chłopak" to z pewnością powieść która jest ciekawa. I wciąga od pierwszych stron. Zachwyca zarówno fabułą jak i okładką. Należy do literatury młodzieżowej. Tytuł wymyślony przez autorkę można interpretować na różne sposoby.
O czym jest ta powieść? Cóż nie chce za dużo zdradzać z fabuły, więc wspomnę tylko nieliczne motywy, które się w niej pojawiają. Przede wszystkim miłość,przyjaźń,zazdrość,lęk,brak zrozumienia, popularność, zaślepienie, inteligencja i tak dalej.
Czego uczy nas ta powieść? Z pewnością tego, żeby nie podążać za tłumem. Żeby myśleć samodzielnie. I z pewnością nie polegać na pozorach. Jednym zdaniem po prostu autorka zwraca uwagę na to żeby używać swojego mózgu.
Powieść nie należy do grubych, więc można na spokojnie ją przeczytać w wolnym czasie dla relaksu. Czyta się ją bardzo przyjemnie. Autorka ma bowiem talent pisararski. Co mogę więcej powiedzieć? Polecam.

Link do opinii

Może i tajemnicę tytułowego chłopaka przewidziałam w większości już gdzieś w połowie książki, to nie przeszkadza mi się książką zachwycać. "Nowy chłopak" jest niezwykle sprawnie napisanym ni to thrillerem, ni to powieścią-moralitetem o pewnych tendencjach w społeczeństwie. Zabawne, jak wiele rzeczy, przed którymi przestrzega nas ta historia już się dzieje, choć to przecież pogranicze fantastyki naukowej. Skłania do myślenia na temat naszego życia w mediach i tego, z czym to się wiąże. Naprawdę doceniam pomysł z otwartym zakończeniem. "Nowy chłopak" nie zaskoczył mnie już tak, jak zrobiło to "W cudzym ciele", ale to nadal kawał solidnej literatury młodzieżowej z przesłaniem. Polecam gorąco.

Link do opinii

Mimo że nastolatka od jakiegoś czasu;) nie jestem to i tak przeczytałam z przyjemnością. Pomysłów na zakończenie miałam kilka A i tak byłam zaskoczona:) polecam nawet dorosłym na rozluźnienie:)

Link do opinii

Zanim zaczęłam pisać opinię , przejrzałam komentarze i oceny już istniejące przy tej pozycji. Powiem wprost "dupy nie urwało" , odważę się nawet na stwierdzenie, że nie było nawet próby jej urwania. Więc skąd moja ocena 4 ?

Gdybym miała ocenić całą książkę tylko pod względem treści to byłaby to trójka. Długo się wahałam zanim stwierdziłam, że jednak dam wyższą ocenę i to tylko dlatego, że czytało się naprawdę przyjemnie i szybko a druk i rozmieszczenie go na stronie sprawiał, że chłonęło się każdą kolejną stronę w zawrotnym tempie.

A teraz coś o samej książce.

Zaczyna się naprawdę fajnie. Z czasem wiemy już , że wydarzy się coś co nas może zaskoczyć i nawet zaczynamy czekać na ten moment, do tej chwili książka u mnie ma 5/6. Nagle jednak wszystko się zmienia. Dochodzimy do finału i zadajemy sobie pytanie :"dlaczego tak?". Dlaczego autorka tak bardzo zmieniła w jednym momencie splot wydarzeń, że czytający ma wrażenie, że czyta nie tę książkę , któą zaczął?

Ja rozumiem, co autorka chciała przekazać, że pełna automatyzacja w naszej rzeczywistości nie jest dobra, że dzieci i młodzież zbyt wgapione są we wszelką elektronikę, ale sposób w jaki to zrobiła totalnie nie pasował i ostatecznie sklasyfikował pozycję o wiele niżej niż na początku przypuszczałam. Zbyt nagle nastąpił przeskok, że zwykłego życia do jakiejś fantastycznej bajki. Szkoda.

Link do opinii
Inne książki autora
W cudzym ciele
Paula Rawsthorne0
Okładka ksiązki - W cudzym ciele

Co jeśli śmierć to dopiero początek cierpienia? Prawda czai się pod skórą... Lucy, śmiertelnie chora na raka nastolatka, budzi się zupełnie zdrowa...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy