O czym nie śniło się dorosłym

Zabawne, ciepłe i pogodne opowiadania, których bohaterem jest przedszkolak Bartek. Bartek miewa niezwykle barwne i obfitujące w przygody sny. Zwykle mają one związek z tym, co się zdarzyło w przedszkolu i w domu, o czym rozmawiał z rodzicami i z kolegami, z jego marzeniami i obawami. Spotyka więc w swoich snach czarownicę Babę Łamagę, jest posiadaczem pięknej dżdżownicy Lusi, której zazdroszczą mu wszystkie dzieci, pies rozmawia z nim ludzkim głosem, a mama zyskuje dodatkową parę rąk. Staje się też Bartek w snach kamieniem, ptakiem, a nawet – niestety – strażakiem. Każde opowiadanie pozostawi czytelnika z uśmiechem na twarzy.

Informacje dodatkowe o O czym nie śniło się dorosłym:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2013-10-06
ISBN: 978-83-7551-316-5

Kup książkę O czym nie śniło się dorosłym

O czym nie śniło się dorosłym - opinie o książce

Głównym bohaterem I części przygód zawartych w opowiadaniach autorstwa Pani Joanny Wachowiak w książce pt. ''O czym nie śniło się dorosłym'' jest przedszkolak o imieniu Bartek, który to posiada niezwykłą wyobraźnię, w momencie, kiedy zasypia, a przy tym zaprasza już od pierwszego rozdziału małego Czytelnika, aby poznawać jego losy ukryte w jego chłopięcych i tajemniczych snach.

Bartek jest sympatycznym, miłym, chłopcem, któremu nie brakuje pomysłowości już od samego początku, aby zaspokoić swoją ciekawość nad tajemnicą snami wywołującymi u niego zmienne, a przy tym pozytywne zachowania.

Każdy opisany przez Panią Joannę Wachowiak rozdział sprawia, że wraz my wraz z Bartkiem będziemy się wspólnie zastanawiać czy zdarzyło się to naprawdę, czy działa na nas nasza wyobraźnia, która chce, abyśmy działali impulsywnie i czasem zbyt szybko i nie zastanawiali się, czy robimy dobrze.

Sny działają w pozytywny sposób na Bartka. Ma bardzo dobry kontakt z rodzicami, a szczególnie z tatą, który pomaga mu w rozwiązywaniu problemów związanych z brakiem zwierzątka. Przykład. Rozdział 2. Dżdżownica.

'' O czym nie śniło się dorosłym'' to książka opisana pięknym, delikatnym, barwnym słownictwem, dobranym do każdej z przedstawionej w 9 przygodach sennych Bartka, które powinny, uczyć jak być przeprowadzane rozmowy z dziećmi, w dobie współczesnego internetu.

Zabawa, pokazanie mu świata jak wygląda w zewnątrz, czytanie książek dziecku oraz odpowiednio przeprowadzona rozmowa z nim to gwarancja sukcesu wychowawczego.

Polecam przeczytać tę książkę szczególnie małym Czytelnikom, rodzicom oraz nauczycielom.

Genialna książeczka z pogranicza jawy i snu. Klimatyczne ilustracje i historie, od których trudno się oderwać.
Kot kameleon
Joanna Wachowiak0
Okładka ksiązki - Kot kameleon

Natalia nie jest szczególnie zadowolona, gdy musi zostać na kilka dni na wsi u babci Anieli. A gdy po odjeździe rodziców okazuje się, że...

Baba Blaga
Joanna Wachowiak0
Okładka ksiązki - Baba Blaga

Jakie to uczucie, obudzić się w chacie czarownicy? Papuga żako Szarlota mogłaby wam o tym opowiedzieć! Ale zaraz, zaraz... Czy Żelka, z odkurzaczem zamiast...