Ta księga została pomyślana, jeszcze za życia Profesora Kieżuna, jako dar Jego współpracowników i przyjaciół z okazji stulecia urodzin. Mimo że Profesor nie doczekał tej rocznicy, autorzy doprowadzili projekt do końca. Książka składa się z rozważań i refleksji bezpośrednio lub pośrednio nawiązujących do życia i dorobku Profesora Kieżuna. Autorami poszczególnych tekstów są osoby, które łączyły z Profesorem więzy współpracy, znajomości i nierzadko przyjaźni.

Teksty zawarte w tym tomie omawiają życie i dorobek naukowy Profesor Kieżuna, pokazując, że Jego życie i twórczość naukowa były nierozerwalnie ze sobą związane. Podporucznik Krak, konspirator i powstaniec warszawski, przeżywszy sowiecki łagier, wniósł znaczący wkład w rozwój nauki zarządzania, potem podczas wieloletniego pobytu za granicą był nieformalnym ambasadorem polskości, a po powrocie do kraju z wielką energią poświęcił się pracy wykładowcy akademickiego i włączył w debatę publiczną o polskiej transformacji m.in. głośną książką ,,Patologia transformacji" (Poltext, kilka wydań).

Parafrazując tytuł książki Czesława Miłosza o poetce Annie Świrszczyńskiej chciałoby się powiedzieć: ,,jakiegoż to człowieka mieliśmy". Profesor Kieżun pozostawił po sobie nie tylko znaczący dorobek jako uczony i intelektualista publiczny, ale także dobrą pamięć - i o tym jest ta książka.

Informacje dodatkowe o O mądrą i sprawną Polskę. Księga pamiątkowa dedykowana Profesorowi Witoldowi Kieżunowi:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2022-01-28
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę O mądrą i sprawną Polskę. Księga pamiątkowa dedykowana Profesorowi Witoldowi Kieżunowi

O mądrą i sprawną Polskę. Księga pamiątkowa dedykowana Profesorowi Witoldowi Kieżunowi - opinie o książce

PROJEKTUJĘ Pojazdy
Okładka ksiązki - PROJEKTUJĘ Pojazdy

Książki w dużym formacie (23x33 cm) z 24 kolorowymi planszami do uzupełniania - naklejkami, kolorowankami, łączeniem kropek. Atutem książeczek są kolorowe...

Lubię kolorować. Zwierzęta
Okładka ksiązki - Lubię kolorować. Zwierzęta

Chwyć za kredki i pokoloruj wesołe zwierzaki! ,,Lubię kolorować" to seria klasycznych kolorowanek dla młodszych dzieci. Dziecko podczas zabawy nie tylko...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;